Přejít k hlavnímu obsahu

Tomuto oblečení se raději vyhněte: Přidává kila navíc a opticky rozšiřuje

Info ikona
Oblečení, které rozšiřuje

Móda je jedna velká kapitola sama o sobě. Existují miliony různých střihů, vzorů a modelů a najít svůj styl a kousky, které by vám dokonale sedly může být někdy oříšek. Existuje pár kousků, kterým by se každá žena měla vyhnout, pokud nechce vypadat objemnější, než ve skutečnosti je. Čemu byste se v móda měla raději vyhnout?

Oblečení má několik vlastností. Stylem člověk dokáže svým způsobem vyjádřit svou osobnost a zaujmout ostatní. Navíc některé kousky dokáží i opticky zeštíhlit, prodloužit nohy a vytvořit efekt dokonalé postavy. A jelikož móda nabízí nespočet různých variant a kombinací, je také velmi jednoduché některými kousky šlápnout vedle. Pakliže sáhnete po nevhodném kousku, může vám opticky přidat i několik kilo. Proto vám přinášíme seznam těch, kterým byste se rozhodně měla vyhnout.

Galerie: Nejkrásnější zimní svetry, které nestojí víc než 500

svetzeny.cz

Vyhněte se pytlovým oversized kouskům

Tolik oblíbené oversized kousky mohou v outfitu udělat pěknou neplechu. Je sice pravda, že jsou velmi pohodlné a momentálně opravdu trendy, ovšem všeho moc škodí. Mějte na paměti, že ačkoliv je oblečení ve volném a širokém střihu velmi trendy, jednoduše s ním vytvoříte outfit, který bude vypadat nevkusně. Takové oblečení vypadá v drtivé většině dobře pouze na velmi hubených ženách, které do něj jaksi “zapadnou”. Pokud si ale žena velikosti XL vezme obrovské volné tričko a k tomu džíny pytlového střihu, tento outfit lichotivě rozhodně vypadat nebude. Jestliže chcete nosit oversized kousky, doporučujeme kombinacivždy jeden kousek volný a druhý upnutý. Pokud si tak například vezmete volné džíny, zkombinujte je s přiléhavým černým rolákem, který zastrčíte do nich. Outfit doplňte páskem, kabátem a pěknou kabelkou. Pohodlný a zároveň lichotivý outfit je na světě.

Nesnažte se do oblečení schovat

Tímto tak trochu navážeme na předchozí odstavec. Mnoho žen, které nejsou se svou postavou spokojené, má tendenci se do oblečení jaksi “schovávat”. Proto volí zbytečně velké kousky, ve kterých mají možná o něco lepší pocit, nicméně tyto kousky je zbytečně opticky ještě více rozšiřují. Stejně jako v předchozím případě i zde doporučujeme zvolit jen jednu část outfitu větší – a nejlépe uděláte, když se rozhodnete podle svých proporcí. Zaměřte se na svou siluetu a sama nejlépe posoudíte, co vám bude slušet nejvíce. Máte silnější nohy a drobný vršek? Budou vám slušet volné kalhoty a přiléhavý top. A pokud máte naopak drobné nohy a silnější vršek, vsaďte na upnuté kalhoty a oversized svetr či mikinu.

Galerie: Nejkrásnější zimní móda pro ženy po 50: Tyto kousky vás omladí a uberou pár kilo

svetzeny.cz

Dávejte si pozor na pásky

Jakkoliv zvláštně to může znít, i obyčejný pásek může udělat pěknou neplechu. A to především, pokud máte trochu bříško. Jakmile totiž umístíte pásek do pasu, automaticky tím stáhnete tu část, kam jej umístíte, ale zároveň zdurazníte části okolní. Představte si situaci - žena s větším bříškem si obleče obyčejné černé šaty. A aby svůj outfit trochu ozvláštnila, doplní jej páskem, který umístí do pasu. V ten moment ale opticky vyleze její spodní bříško, tudíž na něj ještě více upozorní. Pokud chcete nosit pásek umístěný do pasu, rozhodně volte spíše širší provedení.

Buďte opatrná s kousky z elastanu

Kouzlo elastanu tkví v tom, že dělá látku pružnou. Ovšem, pokud máte kus oblečení, ve kterém je ho moc, dejte od něj ruce pryč. Kromě pružnosti totiž elastan dokáže ještě jednu věc – kus oblečení na těle obtáhne. A to do každého záhybu a faldu. Každý detail na vašem těle tudíž bude viditelný pro všechny kolemjdoucí, což ve většině případů nevypadá zrovna lichotivě.

Příliš vzorů škodí

Pokud máte ráda vzory, rozhodně se jim nebraňte! Všeho ale s mírou. Vzorované kousky vždy kombinujte s něčím jednoduchým a jednobarevným. Jestliže máte větší velikost, doporučujeme se vyhnout pruhům a velkým puntíkům. Tyto vzory by vás mohly zbytečně opticky rozšířit. Stejně tak mohou neplechu v outfitu udělat i velké květinové vzory. Pokud máte tyto vzory ráda, sáhněte raději po těch drobných a jemných.

Oblečení, které vás nelichotivě rozšíří
Zdroj článku