Přejít k hlavnímu obsahu

Maličkosti, které negativně ovlivňují váš vzhled: Pozor si dejte na potisky s obřími vzory nebo tvar oblečení

Info ikona
Maličkosti, které kazí dojem, oblečení

Nemusíte být odborníky na módu ani se zajímat o nejnovější módní trendy, ale přesto byste měli o svůj vzhled pečovat, jelikož vzhled ovlivňuje to, jak se cítíte a vnímáte. To je důvod, proč byste měli věnovat pozornost i maličkostem, které negativně ovlivňují váš vzhled a zbytečně vám ubírají body z celkového dojmu.

Info ikona
Kalhoty

Dejte pozor na délku kalhot

Do světa módy se opět vrací rozevřené a široké kalhoty. Pokud jste se ale rozhodli zůstat u klasických úzkých kalhot, měla by vás zajímat jejich správná délka. Při výběru kalhot také vezměte v úvahu to, jestli nosíte nejvíce podpatky či boty bez podpatků. Pokud totiž preferujete třeba tenisky, kalhoty by měly bát zarovnány s linií boty. Naopak u podpatků o něco delší nohavice nevadí.

Makeup v jiném odstínu než krk

Pokud patříte k lidem, kteří si nanáší makeup pouze na obličej, měli byste se naučit novou rutinu. Ta by měla zahrnovat nanesení podkladové báze přes obličej pod čelist až dolů ke krku. Přechod by neměl být v žádném případě viditelný, nejlpépe se o spravné barvě makeupu přesvědčíte na denním světle. Při výběru makeupu jej nenanášejte na hřbet ruky, ale na zápěstí pod dlaní, kde je kůže světlejší – stejně jako na krku.

Info ikona
Košile

Potisky s obřími vzory

Obří vzory na oblečení již vyšly dávno z módy. Kromě toho zbytečně rozbíjí siluetu a dělají vás širšími, než jste ve skutečnosti. Pokud máte oblečení se vzory v lásce, vezměte si jen jeden kousek a zbytek oblečení zvolte jednobarevný tak, aby spolu kousky ladily. Při výběru oblečení se snažte, aby vzor na něm byl co nejmenší.

Nesprávné barvy a tvar oblečení

Každému sluší jiná barva, proto nemusí například sytě růžové triko vypadat na vás stejně báječně, jako vypadá na vaší kamarádce. Vyzkoušejte si na sobě různé barvy a držte se těch, které vám sedí nejvíce. Při výběru oblečení také berte v úvahu tvar vašeho těla. Správně zvolené oblečení má zvýraznit vaše přednosti a schovat nedokonalosti. Pokud máte například štíhlé nohy ale širší pas, zkuste sáhnout po sukni a volnějším topu.

Info ikona
Brýle

Nesprávný tvar brýlí

Stejně jako tvar těla definuje výběr oblečení, tvar obličeje definuje výběr brýlí, ať už jde o dioptrické či sluneční. Správně zvolené brýlové obruby podtrhnou váš styl a osobnost. Pro kulatý tvar obličeje jsou vhodné brýle s úzkými rámy a hranatými okraji, pro hranatý tvar se hodí netradiční tvary a výraznější obruby, pro srdcovitý tvar se hodí jemné obruby obdélníkového či oválného tvaru a pro oválný tvar obličeje se hodí prakticky všechny tvary, ale nejlépe na něm vyniknou podlouhlé a oblé brýlové obroučky.

Nesprávná velikost podprsenky

Ve skutečnosti málokterá žena nosí správnou velikost podprsenky. Přitom nejde jen o vzhled, ale také o pohodlí, jelikož je podprsenka běžnou součástí každodenního oblečení. Před nákupem podprsenky se tedy ujistěte, že vám opravdu sedí. Pokud vám vyjíždí nahoru, máte v košíčkách mezeru nebo se zdá příliš těsná, je lepší vyzkoušet jinou velikost. Pokud si nevíte rady, v obchodech se spodním prádlem vám personál s výběrem poradí, popřípadě můžete zkusit různé online aplikace, které vám pomocí vámi zadaných údajů pomohou zjistit správnou velikost podprsenky.