Přejít k hlavnímu obsahu

Který jarní kabát vám bude slušet? Prohlédněte si střihy, které lichotí postavám typu jablko, hruška, obdélník a dalším

Info ikona
Kabáty

Jaro klepe na dveře, a tak se možná i vy poohlížíte po novém kabátu pro tuto sezónu. Tápete, který si vybrat? Řiďte se doporučeními pro váš typ postavy. Prohlédněte si střihy, které lichotí postavám typu jablko, hruška, obdélník a dalším.

Typ postavy jablko

Typ postavy jablko se vyznačuje širšími rameny, větším poprsím, absencí pasu (často i větším bříškem, tuk se u tohoto typu postavy ukládá do břicha), úzkými boky a štíhlýma nohama (k poměru k tělu).Mezi slavné ženy, které tento typ postavy mají, patří Catherine Zeta-Jones, Drew Barrymore a Oprah Winfrey. Slušet vám budou kabáty áčkového střihu a trenčkoty v délce po kolena. Pokud nebude příliš chladno, noste kabát rozepnutý, vypadá to lépe. Vyhněte se kabátům s velkými vzory, ty vás budou rozšiřovat. Nepořizujte si teď tolik moderní kabáty z plyše, tento materiál vám přidá kila navíc.

Info ikona
Kabát jablko

Vlasové proměny celebrit v roce 2022: Britney Spears vsadila na módní fialovou, Billie Eilish se vrací k černé

svetzeny.cz

Typ postavy hruška

Typ postavy hruška se vyznačuje především širokými boky, dolní polovina těla je výrazně širší než horní. Tato postava má úzká ramena, menší poprsí a výrazný pas. Z celebrit se takovými křivkami pyšní například Scarlett Johansson, Kim Kardashian a Jennifer Lopez. Volte kabáty v délce po stehna. Zakryjí širší boky a navodí iluzi delších nohou. Určitě pracujte s pásky, máte úžasný vosí pas, byla by škoda nenechat jej vyniknout. Pásek může suplovat také mašle či stuha. Při koupi kabátu přes internet věnujte pozornost rozměrům, potřebujete, aby byl kabát dostatečně široký přes boky. Slušet vám budou i kabáty v army stylu s ramenními vycpávkami, širokými klopami a výraznými knoflíky. Opticky to vyrovná nepoměr mezi úzkými rameny a širokými boky.

Info ikona
Kabát hruška

Typ postavy přesýpací hodiny

Tento typ postavy je skutečnou výhrou v loterii. Ženy s tímto typem postavy mají větší poprsí, úzký pas a kulaté širší boky. Je to pomyslný ideál. Z celebrit se tímto tvarem postavy kdysi pyšnila Marilyn Monroe, dnes bychom do této kategorie zařadili zpěvačku Beyoncé a tanečnici Ditu Von Teese. Nejvíce tomuto typu postavy lichotí zavinovací kabáty a trenčkoty se zavazováním v pase. Dají ještě více vyniknout perfektnímu poměru mezi poprsím, pasem a boky. Pokud možno si vybírejte jednoduché kabáty bez zbytečných ozdob a velkých knoflíků. Oversized kabáty nenoste vůbec, nedají vyniknout vašim křivkám.

 

Info ikona
Kabát přesýpací hodiny

Menší nos či štíhlejší obličej můžete mít i bez plastiky: Naučte se kouzla s make-upem

svetzeny.cz

Typ postavy obdélník

Typ postavy obdélník je typický rovnou siluetou a absencí křivek. Poprsí je většinou menší, pas je definovaný buď minimálně nebo vůbec, boky jsou rovné a nevýrazné (zhruba ve stejné šířce jako ramena) a nohy bývají štíhlé. Mezi celebrity s tímto typem postavy řadíme Keiru Knightley, Cameron Diaz a Gwyneth Paltrow. Dobrou zprávou je, že pokud jde o kabáty, můžete nosit prakticky cokoliv, co se vám zlíbí, a nikdy to na vás nebude vypadat špatně. Přesto vám následující tipy mohou pomoci, abyste vytvořili iluzi křivek. Dvouřadé zapínání na kabátu opticky zvětší šířku hrudníku, proto sáhněte po kabátech tohoto typu. Nebojte se ani výrazných knoflíků, můžete si je dovolit. Vyzkoušejte i colour blocking, na vaší rovné postavě bude vypadat skvěle. Pracujte s pásky a stuhami – vytvoří dojem zúženého pasu. Můžete si dovolit i mohutné a oversized kabáty, dají vyniknout vašim štíhlým nohám.

Info ikona
Kabát obdélník

Zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne rychleji: Pozor dejte na mnutí očí nebo spaní na břiše. Čemu se vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě?

svetzeny.cz