Přejít k hlavnímu obsahu

Chystáte se na svatbu? Ukážeme vám šaty, které budou lichotit typu vaší postavy, ať už řešíte poprsí nebo bříško

Nevíte, jak se obléct na svatbu? Poradíme vám, jaké oblečení je vhodné. Nejprve se podíváme na obecné zásady oblékání na tuto slavnostní událost a posléze vám poradíme šaty přímo na míru vaší postavě.

Obecné zásady výběru šatů pro svatebčanky

Při výběru šatů na svatbu je třeba vzít v potaz hned několik věcí. Za prvé, kde se svatba koná? Jinak se budete oblékat na svatbu na paloučku, honosném zámku a na radnici. Hlavně pozor na vhodné oblékání do kostela, tam platí striktní pravidla. Měli byste mít zakrytá ramena, šaty musí být dlouhé pod kolena a rozhodně se nehodí velký výstřih ani průstřihy na šatech odhalující kůži. V současné době jsou velkým trendem boho svatby, které se odehrávají v přírodě či stodolách. Tam se hodí rozevláté šifónové šaty bez přílišného zdobení. Pro luxusní zámecké svatby lze doporučit dlouhé šaty s vyšívanými detaily – perličkami, krajkou, kamínky či flitry. Jen pozor, ať nezastíníte nevěstu, rozhodně se nehodí široká sukně, nebo dlouhá vlečka.

Nikdy nic nepokazíte elegantním kostýmkem či dobře padnoucími pouzdrovými šaty. Co se týče barev, záleží, jestli vás nevěsta požádá, abyste se sladili do barvy, která si pro svatbu určila. Doporučujeme se snažit nevěstě vyjít vstříc, určitě to ocení. Černá a bílá jsou tabu, přijít v těchto barvách na svatbu je společenské faux pas. Rovněž doporučujeme vyhnout se světlé smetanové barvě, momentálně je trend svatebních šatů takový, že nevěsty nevolí čistě bílé šaty, ale různé světlé odstíny – meruňkovou, pudrovou, krémovou, světle béžovou, jemnou pastelovou růžovou atp. Pokud byste zvolila dlouhou smetanovou róbu, mohla byste tedy mít dost podobné šaty jako nevěsta, to určitě nechcete. Dbejte také na výběr správného spodního prádla, nevhodně zvolené kalhotky či podprsenka mohou váš celkový dojem pokazit. Pamatujte, že stahovací prádlo umí zázraky a vytvaruje každou postavu, zvažte jeho koupi, jistě ho využijete i na další příležitosti.

Mohlo by se vám líbit

Trend oblékání v létě: Ukážeme vám nejkrásnější květinové šaty za méně než tisíc korun

Každé léto vyneseme alespoň jednou krásné květinové šaty. Tento neutichající trend nás nemine ani letos a my jsme se rozhodli, že kromě toho být trendy, je také důležité ušetřit naší peněžence. Vyberte si šaty, které pořídíte za méně než tisíc korun.
svetzeny.cz

Společenské šaty pro postavu typu jablko

Postava typu jablko se vyznačuje větším poprsím, bříškem a boky, zároveň také štíhlejšími pažemi a nohama. Typický je nevýrazný pas a tuk uložený zejména na břiše. Nejvíce vám sednou šaty s výstřihem do V a řasením na břiše. Vhodné je také, pokud budou mít zavazování v pase. Váš dekolt je vaše největší přednost, výstřih si můžete dovolit, jen musí být pro takovou událost decentní. Pásek či šňůrka v pase opticky vytvaruje vaši postavu. Textura šatů v oblasti břicha zase schová nedostatky.

Info ikona
Společenské šaty

Společenské šaty pro postavu typu hruška

Postava typu hruška se vyznačuje asymetrií mezi vrchní a spodní částí těla. Vaše boky a stehna jsou výrazně širší než vrchní část vaší postavy. Váš pas je úzký a kontrastuje s širokými boky. Nejvíce vám budou slušet áčkové šaty. Ty zdůrazní váš vosí pas a širší sukně opticky vyrovná křivky vaší postavy.

Info ikona
Společenské šaty
Mohlo by se vám líbit

Módní trend: Ukážeme vám nejkrásnější kalhoty tohoto léta

Léto nejsou jenom sukně a šaty, rádi občas oblékneme i kalhoty, zvlášť pokud nejsou vysoké teploty. Ideální kombinací jsou široké vzdušné kalhoty s romantickými halenkami. Zejména tyto modely kalhot budou v letošním létě trendy.
svetzeny.cz

Společenské šaty pro postavu typu obdélník

Tento typ postavy mívá nevýrazné křivky, ramena, hrudník a boky jsou v jedné rovině. Pas je nevýrazný. U tohoto typu postavy se správně zvolenými šaty dá docílit toho, že křivky budou opticky vytvořeny. Nejsnáze toho docílíte páskem. Rovněž si můžete dovolit volány, nabírané rukávy a krajkové šaty.

Info ikona
Společenské šaty

Společenské šaty pro postavu přesýpacích hodin

O postavě ve tvaru přesýpacích hodin se hovoří jako o ideální. Máte výrazné křivky, které kontrastují s úzkým pasem. Můžete si dovolit prakticky cokoliv, zejména vám budou sedět přiléhavé pouzdrové šaty, které ještě zvýrazní vaše dokonalé křivky.

Info ikona
Společenské šaty
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Svatební speciál: Nejkrásnější české svatby, ze kterých se tají dech. Dokonalou svatbu můžete mít i vy!

Přinášíme vám fotogalerii plnou těch nejkrásnějších fotek z českých svateb. Každá nevěsta touží po tom, aby byl její den D dokonalý. Inspirujte se těmito krásnými snímky, které zachycují jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Covid svatby změnil. Takto vypadají trendy na rok 2021

Nový rok, nové trendy. Svatební průmysl je neutichající a nevěsty netrpělivě očekávají, co s sebou nový rok přinese. Pandemie změnila pohled nejen na svět, ale i na svatby. Střídmější, klidnější a především méně početná svatba se odrazila i v trendech letošního roku.
svetzeny.cz