Přejít k hlavnímu obsahu

Svatba jako módní výzva: V čem budete vypadat skvěle?

Svatební sezona je v plném proudu a většina z nás se minimálně jedné svatební hostiny nebo obřadu určitě zúčastní. Podle vašeho postavení na konané svatbě začíná přibližně týden před dnem D horečnaté šílení z toho, co si vezmete na sebe. Poradíme vám, jaké šaty si vybrat, abyste vypadala úchvatně!

Na svatbě jsou beze sporu úplně nejdůležitější ženich s nevěstou. Ale pravou slavnostní atmosféru jí dodávají až svatebčané, kteří svým společenským oblečením dávají najevo váhu svatebního dne a jeho význam. Vyvarujte se tedy módnímu faux pas! Podle čeho byste měla vybírat, co si v den D vezmete na sebe?

Význam vašeho postavení

Vaše postavení je prvním kritériem, které si musíte uvědomit. Pokud jste běžným hostem, neočekává se od vás, že budete mít šaty jako nevěsta. Nevěstu a družičky v tomto případě vynecháme. V okamžiku, že jste nejbližší rodinu a budete se zde prezentovat i více společensky, je dobré, být i dobře oblečená. Mimo to, je důležité i prostředí, kde se bude svatba odehrávat, zda venku nebo uvnitř.

Vhodné střihy

Na svatbě bychom se vždy měli vyvarovat extrémům, proto je vhodné zvolit raději méně výrazný výstřih a delší sukni. Naopak však máte možnost odhalit vaše ramena a záda. Jelikož se jedná o společenskou akci, je dobré dodržovat jistý dress code, který by vám měli sdělit pořadatelé. Rozhodně se nejedná o událost, kde byste potřebovali velkou večerní, ale koktejlové šaty rozhodně nic nezkazí naopak od džínů, které jsou naprosto nevhodné.

Ty pravé barvy

Dnes už v barvách nejsou striktní pravidla, která vás přímo omezují. Výběr tedy zůstává relativně svobodný, ale rozhodně je vhodné zvolit raději světlejší nebo pastelové barvy, obzvlášť pokud se jedná o svatbu pod širým nebem. V případě, že jste fanynkou pouze černé barvy, zvolte jemný materiál a volnější střih nejlépe alespoň se světle barevnými doplňky. V případě jednobarevného outfitu dbejte na kombinace různých materiálů.

Nákupy versus vaše skříň

Zdá se, že svatba je ideálním důvodem, proč se vydat na nákupy. V tomto případě ale pamatujte, že cena by měla odpovídat kvalitně, která souvisí s tím, zda jsou šaty pouze na svatbu nebo i na denní nošení. Nenechávejte se příliš unášet romantickými představami vleček a kraječek, které využijete pouze na tento den. Pokuste se proto zaměřit spíše na slušivé střihy, které budete moci vzít i na jiné příležitosti.
Než vyrazíte na nákupy, zkuste se přece jen podívat do vašich šatníků. Možná zde narazíte na úžasnou sukni, na kterou jste již dávno zapomněla a dokoupíte si k ní pouze vhodný top. Nezapomínejte však, že váš šatník také není nekonečný, a zeptejte se proto i svých kamarádek.

Tipy a triky

* Nezapomeňte, že v outfitu (včetně bot!) musíte vydržet třeba i celou noc.
* Nezapomeňte na doplňky, květiny do vlasů nebo perly z vás mohou udělat okamžitě princeznu.
* Nikdy nezapomínejte, že nejste nevěsta, a proto se nehodí, abyste měla mnohem výraznější nebo honosnější model.
* Vsaďte na úsměv a dobrou náladu, protože ty vám uberou roky a přidají na kráse v každém případě.