Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vypadá ideální žena dle mužů: Hubené modelky u nich obvykle nemají šanci, preferují určitý typ tváře

Studie prokázaly, že ženy mají zkreslenou představu o tom, co se mužům doopravdy líbí. Dle zjištění vědců to hubené vysoké modelky ve většině případů opravdu nejsou. Jak vypadá žena, jejíž tělo je dle průzkumů takřka dokonalé a jaké rysy ve tváři je přitahují jako magnet?

Jak vypadá ideální žena dle mužů

Každá žena oplývá jedinečnou krásou. Avšak existují určité vzhledové atributy, které většina mužů preferuje. Alespoň to tvrdí vědci, kteří se dlouhodobě atraktivitou zabývají. „Ideál“ krásy se během let mění, zatímco starověcí Egypťané považovali za přitažlivé ženy s dětskými rysy v obličeji, ve starém Římě byly zase ztělesněním ženy, které měly křivky a blond vlasy. Ve starověkém Řeku pak vzniká podstatný rys krásy, který „uctíváme“ doteď – souměrnost obličeje dle „zlatého řezu“. Tento atribut krásy má být určujícím prvkem atraktivity obličeje. Jak dnes muži vnímají ženskou krásu, platí to, co kdysi?

Tohle přijde mužům sexy: 6 věcí, které je přitahují jako magnet

Ženská krása se může zdát jako hodně subjektivní záležitost. Někteří muži preferují štíhlé ženy, jiní mají radši boubelky, někdo šílí z blonďatých vlasů, jiný je hotový z tmavovlásek...Existují však věci, které obecně muže podvědomě přitahují. Které to jsou, se dozvíte v dnešním článku.
svetzeny.cz

Hubené modelky u nich obvykle nebodují

Postava je obvykle to, čeho si muži na ženě všimnou jako první. Řada žen se domnívá, že muži preferují vysoké „modelkovské“ typy postav. Takové, které alespoň trochu připomínají nedosažitelné proporce Barbie. Průzkumy a studie ale ukazují, že to není pravda. Například dotazování webu Fitraded.com s názvem „Hledá se Afrodita a Adonis“, došlo k závěru, že muži preferují zejména ženská těla s křivkami. Celých 48 % mužů hlasovalo pro ženy s oblými tvary, ženy s průměrnou postavou se pak líbily 24,1 % mužů. To jednoznačně poukazuje na to, že sice je nám štíhlost někdy stále ještě předkládána jako ideál krásy, realita je ale jiná.

Potvrzují to i vědecké studie, zmiňme například americký výzkum z roku 2020, který byl proveden na univerzitní půdě. Studenti měli hodnotit různé typy postav dle přitažlivosti. K dispozici bylo celkem 13 různých snímků. Aby zůstala zachována objektivita výzkumu, tváře žen byly skryty. Výsledky byly zajímavé, zatímco ženy byly přesvědčeny o tom, že u mužů zabodují modelky, to se ale nepotvrdilo. Pokud bychom měli vybrat jednu ženu, jejíž tělo by mělo ztělesňovat to, po čem muži touží, je to dle amerických vědců modelka Kelly Brook. Zjistili totiž, že ideální žena by dle jejich poznatků měla být asi 168 cm vysoká a její míry by zhruba měly odpovídat číslům 99 – 63 – 91.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Oblečení dle tvaru postavy: Hrušky se vyhýbají bokovkám, široká ramena zjemní výstřih do V

Stalo se vám někdy, že jste spatřili nádherný kousek oblečení v obchodě, ale přes všechnu snahu na vás nevypadal dobře, ačkoliv vám jinak seděl? Možná za to mohl tvar vaší postavy, každému tvaru totiž sedí něco jiného. Zjistěte, zda jste jako hruška, jablko, přesýpací hodiny, diamant nebo krabice a jaký typ oblečení se hodí nejlépe k vašemu tvaru těla.
svetzeny.cz

Preferují jemné rysy tváře

Co se týče tváře, preferují muži obvykle jemné rysy. Alespoň k tomuto závěru došla studie britských vědců, kteří mapovali krásu dle evropských standardů. Jak tedy ideální kráska dle pánů vypadá? Má tmavé pronikavé oči mandlového tvaru. Obočí je klenuté do oblouku a výrazné. Nosík je malý a rovný. Rty působí plně a brada je lehce zakulacená. Preferovaným typem obličeje je srdcový tvar. Vlasy muži dle vědců preferují spíše tmavší. A co je důležité, obličej je téměř perfektně symetrický, tak jako kdysi za starých Řeků, kteří zavedli pojem „zlatý řez“. Tomuto ideálu se blíží slavné ženy jakými jsou Scarlett Johansson či Natalie Portman. V naší galerii si můžete prohlédnout další slavné ženy, jejichž obličej standardu vyhovuje.

Celebrity, jejichž obličej odpovídá standardu zlatého řezu
Zdroj článku