Přejít k hlavnímu obsahu

Co mužům vadí na ženách: Možná také děláte 5 nejhorších chyb, které muže skutečně štvou a odrazují

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Je to vlastně takový hezčí obrat pro naši neslučitelnost. Samozřejmě ne pro všechny – zatímco některé páry jsou jako hrdličky a vztah jim skutečně vydrží celý život, u většiny z nás to tak není. Naše dvě pohlaví jsou v mnohém neslučitelná. Nám vadí na mužích jejich přílišná mužnost, jejich velké ego a někdy nadřazenost. A stejně tak muži na nás nesnášejí spoustu věcí. Které to jsou? Co mužům skutečně vadí na ženách?

Každý člověk je jedinečný a má své vlastní preference. I přesto ale existují vlastnosti, které muži na ženách nesnášejí. A stejně tak existuje několik společných chyb, které ženy často dělají a které mohou výrazně ovlivnit vztah. Podívejme se společně na pět nejhorších chyb, které muže skutečně štvou a odrazují.

Vztahy jsou komplexní a k tomu, aby vydržely, vyžadují neustálou péči a pochopení. Někdy se však stane, že i ty nejmenší chyby mohou vést k napětí a nedorozumění. Muži, stejně jako ženy, mají své specifické potřeby a očekávání, a pokud nejsou naplněny, mohou se cítit frustrovaní a nepochopení. Přestože každý muž i každý vztah jsou jedinečné, existují určité vzorce chování, které mohou způsobovat opakující se problémy.

Čtěte také: Rozdíly mezi chytrou a moudrou ženou: Těchto 6 situací je zásadních

Chytrá versus moudrá žena? Jde o dva různé pojmy, které ženu definují a nabízí dva různé vzorce chování. Mnoho žen si prošlo různými životními situacemi a peripetiemi. Obecně se lidé z životních zkušeností mohou poučit nebo používat určité zaběhlé stereotypy chování. Čím se tedy lidí chytrá a moudrá žena? Co dělají jinak?

Přílišná kritika. Kritiku nikdo nemá rád

Jedním z hlavních problémů, který muži často zmiňují a nesnášejí jej, je neustálá kritika ze strany jejich ženy. A nemusí to být ani kritika jejich chování nebo jejich osoby. Stačí jen negativismus a kritizování čehokoli a kohokoli. Muži, a lidé obecně, se chtějí cítit ocenění a respektovaní, a když se setkávají s neustálou kritikou, mohou se cítit podceňovaní a frustrovaní.

Je důležité, aby ženy vyjadřovaly své případné obavy a potřeby konstruktivním a trochu „diplomatičtějším“ způsobem, který podporuje dialog, nikoli obviňování. Podle psychologa doktora Johna Gottmana je kritika jedním z největších prediktorů rozchodu, jak píše v Pschyology Today. “Přístup k řešení konfliktů s respektem a empatií může výrazně zlepšit kvalitu vztahu,” říká Gottman​​.

Mohlo by se vám líbit

Tohle jsou momenty, kdy muž definitivně ztrácí zájem o svou partnerku: Možná se to týká i vás

Počáteční zamilovanost, motýlci v břiše a nespoutaná touha jsou na začátku asi každého vztahu. Najednou se ale tohle všechno vytrácí a vy ze svého partnera cítíte spíše odtažitost a vnímáte ztrátu jeho zájmu. Co za tím stojí? To vysvětluje koučka Linda Wilson. Existují totiž momenty, kdy muž definitivně ztrácí zájem o svou partnerku. Týkají se tyto situace i vás?
svetzeny.cz

Nedostatek uznání kráčí s kritikou ruku v ruce

Muži, stejně jako ženy, potřebují cítit uznání za své úsilí a činy. Když se cítí neuznaní, může to vést k pocitu, že jejich snaha je zbytečná. Ať dělají, co dělají, nikdy se nezavděčí. Je to jako valit svou kuličku do kopce, jako to dělají hovniválové. Před kopcem kulička spadne a všechno nanovo. Podobně se cítí i muži, kteří si ani sebelepším chováním a snahou nevyslouží od své vyvolené pochvalu nebo poklonu.

Mnoho mužů touží po uznání nejen ve formě slov, ale také prostřednictvím malých gest a podpory. Uznání může výrazně posílit jejich sebevědomí a pocit hodnoty ve vztahu. Takže dámy, chvalte své „samečky“. I oni vás pak budou více hýčkat.

Nadměrná kontrola je cestou do pekel

Dalším častým problémem mužů je pocit, že jsou příliš kontrolováni. A to opravdu nesnáší. Typickou odpovědí na kontrolu je: „Kdybych s tebou nechtěl být, nejsem, a kdybych tě chtěl podvést, stejně mě neuhlídáš.“ A je to pravda. Každý člověk potřebuje určitý prostor a svobodu, aby mohl být sám sebou. Pokud se muži cítí, že jsou neustále sledováni nebo kontrolováni, mohou se začít cítit jako ve vězení a mohou hledat únik i ze vztahu s někým, na kom jim skutečně záleží. Podezírání a kontrola jsou skutečně cestou do pekel.

Je důležité najít rovnováhu mezi sdílením života a zachováním osobního prostoru. Podle psycholožky doktorky Terri Orbuch, známé také jako "Love Doctor," je respektování osobního prostoru klíčem ke zdravému a šťastnému vztahu​.

Mohlo by se vám líbit

Češi extrémně podvádějí ve vztazích! Co za tím stojí? Budete překvapeni

Nevěrníci mezi námi vždy byli, jsou a budou. Nevěra není nic pěkného a mnoho z nás ji nemůže ani vystát. Přesto se to děje téměř všude kolem nás, aniž byste to tušili. Neberte to ale tak, že jsou všichni podvodníci! Rozhodně jsou mezi námi i lidé, pro které je nevěra sprosté slovo. Avšak jiní podvádějí na denním pořádku.
svetzeny.cz

Nedostatečná komunikace: „Vím přesně, co chceš“

Komunikace je základem každého úspěšného vztahu. Muži si často stěžují, že ženy nevyjadřují své pocity a potřeby přímo, což může vést k nedorozuměním a frustraci. Myslíme si, že muži musejí naše přáním potřeby a problémy jaksi „odtušit“. Jenže ono to nejde. To jen my si často myslíme, že víme, co si náš partner myslí, dokonce i to, co si myslet chce a má.

Je důležité, abychom my, ženy otevřeně komunikovaly a nebály se vyjádřit své myšlenky a pocity. Tímto způsobem mohou partneři lépe porozumět jeden druhému a vyhnout se případným zbytečným konfliktům.

Porovnávání s ostatními

Porovnávání může být destruktivní, zvláště když se jedná o srovnávání partnera s jinými muži, tím spíše s vašimi „ex“. Muži se mohou cítit nedostateční a podceňovaní, pokud jsou neustále srovnáváni s někým jiným. Je důležité si uvědomit, že každý člověk je jedinečný a má své vlastní kvality. Místo srovnávání je lepší se zaměřit na pozitivní vlastnosti svého partnera a ocenit je.

Mohlo by se vám líbit

Držte se zpátky. Do těchto hádek byste se neměla míchat

I když se vás konflikt přímo netýká, jsou situace, kdy máte nutkavou touhu zakročit. Jenže někdy je vhodnější držet se trochu zpátky. Mezi koho byste se neměla plést?
svetzeny.cz

Vztahy jsou o vzájemném respektu, komunikaci a pochopení. Muži mají stejně jako ženy své specifické potřeby a očekávání, a pokud nejsou naplněny, může to vést k napětí ve vztahu. Důležité je pracovat na sobě a na svém vztahu, otevřeně komunikovat a hledat způsoby, jak se vzájemně podporovat. Jak říká doktor John Gottman, „kvalitní vztah vyžaduje neustálou práci a závazek obou partnerů.“ Pochopení a eliminace těchto běžných chyb může vést k silnějšímu a šťastnějšímu vztahu.

Jak vidíte, skoro všechny věci, které muži na ženách nesnášejí, spolu souvisejí a jsou v kruhu. Když se pokusíte odstranit jednu, pak druhou, třetí, postupně možná zjistíte, že problémů ve vašem soužití je méně a méně. Nestojí to za to? Sice pořád budeme z Venuše a muži z Marsu, ale alespoň zůstáváme ve stejné galaxii.

Zajímá vás, jestli po vás váš vyvolený touží? O tom, jak to poznáte, si přečtěte v našem článku.

Zdroj článku