Přejít k hlavnímu obsahu

Rozdíly mezi chytrou a moudrou ženou: Těchto 6 situací je zásadních

Info ikona
Čím se liší moudrá a chytrá žena?

Chytrá versus moudrá žena? Jde o dva různé pojmy, které ženu definují a nabízí dva různé vzorce chování. Mnoho žen si prošlo různými životními situacemi a peripetiemi. Obecně se lidé z životních zkušeností mohou poučit nebo používat určité zaběhlé stereotypy chování. Čím se tedy lidí chytrá a moudrá žena? Co dělají jinak?

Chytrá, nebo moudrá žena

Lidské vztahy jsou těžkou disciplínou a někdy se prostě neubráníte tomu, že partnerovi připomenete, že jste mu říkali, že tohle je chyba a ukázalo se, že máte pravdu. Nebo v práci toužíte být nejlepší a vynikat nad ostatními. Život chytrou ženu mnohdy přiměje stát se moudrou a nad některými věcmi, které by ji dříve vadily, se povznést. Udělat prostě věci jinak. Jak se liší chytrá žena od té moudré?

1. Partner udělal chybu

Stává se to snad každému, chybu v životě udělá každý a to několikrát. Jak se k partnerově chybě postaví chytrá a jak moudrá žena?

Chytrá žena: Přirozeně se rozzlobí, dokonce zmíní i to, že partnera před podobným rozhodnutím varovala. Dá mu najevo, že měla pravdu.

Moudrá žena: Svého partnera povzbudí, chybu přeci může udělat každý. Někdy dokonce má tolik taktu, že předstírá, že ani neví, co udělal.

Budíte se ve 3 ráno? Vědci vyšli s pravdou ven, proč se to děje

svetzeny.cz

2. Chytrá žena se v krizové situaci nevzdává

Občas se stává, že se ocitáte vy nebo vaši blízcí v krizových situacích. Někdo zpanikaří a neví, co dál, jiný převezme pevně otěže.

Chytrá žena: V krizové situaci se nevzdává, převezme otěže a své okolí naučí, jak krizi překlenout a správně žít.

Moudrá žena: Nabídne lidem oporu a nenásilnou formou je naučit, jak a kam mířit.

3. Kariérní život

Práce je důležitá a v životě vás může posouvat a směřovat na nové úrovně. Nabízí se tedy řešení zda pracovat na vlastním písečku nebo se semknout jako tým.

Chytrá žena: Snaží se být tou nejlepší verzí sebe sama, nedělá chyby. S kolegy se obvykle moc nebaví, protože je to konkurence.

Moudrá žena: Podporuje tým a přináší do něj pohodu a spokojenost, která prostoupí celým pracovištěm.

4 buddhistická moudra: Tyto principy vám pomohou zahojit rány na duši. Žijte šťastnější život už dnes!

svetzeny.cz

4. Chytrá žena chce změnit svět

Někdy lidé mají pocit, že po nich musí zůstat něco velkého a jedinečného, že chtějí změnit svět a vnímání okolí a všeho jako celku.

Chytrá žena: Chce změnit svět, lidi kolem sebe a všechno, co se okolo ní děje.

Moudrá žena: Začne změnu sama u sebe, ne u druhých. Ty přijme takové, jací ve skutečnosti jsou.

5. Jaký mají názor na štěstí?

Co je to štěstí? Pro každého to může znamenat něco jiného. Štěstí je, když je rodina zdravá, když máte dobrou kariéru, když máte spokojené děti. 

Chytrá žena: Má pocit, že šťastný člověk je ten, který má ve všem pravdu a který si je jistý tím, co říká.

Moudrá žena: Ví, že má správnou osobu, která je spokojená a šťastná. A to je to nejdůležitější.

6. Moudrá žena dává rady do života

Zaměřit se na to, co dělají druzí a co dělají špatně a říct jim, jak by to měli změnit může být nepříjemné. Ne každý chce poslouchat rady druhých.

Chytrá žena: Bude zasahovat do života druhých lidí, dávat jim rady. Proč? Protože věří, že má radu na všechno. Ona totiž zná jediný správný způsob, jak žít a druzí musí poslouchat.

Moudrá žena: Bude druhé okolo sebe podporovat a povzbuzovat. Nabízí jim své životní zkušenosti, ale nedává rady a nikoho nenutí, aby ji poslouchal. Každý si své životní zkušenosti získává sám.

Zdroj článku