Správná doba na rozchod? Když vychází šestka

Opustit někoho, na koho jsme zvyklí, nikdy není jednoduché. Jenže žít jen ze vzpomínek a čekat na to, že to zase bude jako dřív, je rovnice o tolika neznámých, že prakticky nemá řešení. Určitě ne na dlouho. Jednoho dne vždycky přijde úplně stejný moment, jako teď a proč jej oddalovat a odčítat si další rok života o ničem? 

Tak teď?

Stanovit si, zda má vztah smysl nebo ne, je na každém z vás. Pokud si potřebujete urovnat myšlenky, můžete si zkusit udělat takzvanou vztahovou křivku. Podle ní můžete sledovat svůj vztah v čase. Velmi dobře uvidíte, zda má progres, regres nebo stagnuje. Křivka sestává z dvou os.

Na jednu si zaznamenáváte emoce, na druhou jednotlivé roky (popřípadě měsíce). Po citové stránce zhodnoťte významné události: hezké rande, stěhování k partnerovi, překvapení, které pro vás partner vymyslel, hádky kvůli jeho bývalce apod. Stejně tak byste měli odečítat negativní pointy vašeho vztahu. Poté vytvořte průměr a tuto hodnotu zaneste k roku (měsíci).

Pokud křivka stagnuje, možná byste měli zauvažovat nad tím, zda-li nemá smysl zkusit bojovat. Kolikrát se jedná jen o problémy v komunikaci a pár sezení pod vedením kouče, může zažehnat rozchod. V opačném případě, kdy se delší dobu drží vztah ve snižující tendenci (a jednotlivé body jsou pod hranicí šest), nemá smysl vynakládat další energii.

Hodíme se k sobě, miláčku?

Zjištění, že muži jsou skutečně z Marsu a ženy z Venuše a že tyto rozdíly poznamenaly konkrétně váš vztah, není nikdy radostné. Kromě toho, že problém umíte pojmenovat, je také důležité, umět si jej dobře zdůvodnit. Přemítejte si v hlavě vážné důvody toho, proč už spolu nemůžete být. Pomůže vám to ve chvílích, kdy zapomenete na špatné a po partnerovo náruči se vám zasteskne. 

Ještě lépe uděláte, když si za dobré paměti sepíšete list vlastností a situací, které vás k rozchodu vedly. Kromě toho, že si je lépe zafixujete do paměti, budeme mít i externí SOS tahát pro případné chvilky slabosti.

Most? Nejen přes řeku je fajn

Najděte si most. Léto je na to jako dělané, příležitostí k seznámení je celá halda a pokud jste odpůrci letních flirtíků, tak prostě změňte názor nebo udělejte výjimku. I když máte pocit, že nenávidíte právě to opačné pohlaví ve všech podobách, můžete se mýlit. Slyšet, že vám to sluší a být pro někoho středobod vesmíru, je prostě povznášející. A jak jinak byste chtěli jít do dalšího vážného vztahu než se znovunalezenou chutí do života a sebevědomím? 

@svetzeny