Přejít k hlavnímu obsahu

Máte ve svém okolí manipulátora? Dokonalé techniky, které ani nerozpoznáte. Odhalte šestici nejčastějších

Info ikona
manipulátorka

Ocitnout se v síti manipulátora je velmi jednoduché. Ti nejlepší z nich mají své techniky vypilované k dokonalosti a lidé tak často ani sami nevědí, že do jejich pasti padají. A pak už může být poměrně těžké se ze všeho vymotat. Ať už jde o vztah, rodinné vazby nebo přátelství, manipulátory potkáte všude.

Manipulátoři izolují a kritizují

1. Izolují vás od důležitých věcí

Studujete ve škole, milujete svou práci, která vás baví nebo lpíte na rodině a přátelích? Manipulátoři si dávají za cíl, že vás od toho všeho izolují. Často pomaličku, bez větších náznaků. Když nepomáhají jemné náznaky, mohou přejít k tvrdému vydírání nebo zastrašování. Často to zdůvodňují tím, že jim jde o vaše dobro.

2. Kritizují vše, co děláte

Konstruktivní kritika je fajn, pomůže vás posunout na novou úroveň. Ovšem ta, kterou manipulátoři vypouští ze svých úst není ani náhodou konstruktivní. Právě naopak, kritizují, pomlouvají a shazují všechno, co děláte. Chování, charakter, postavu, vzhled, vaše činy. A jak už asi tušíte, vše je špatně a jste nejhorší.

Tato 4 znamení zvěrokruhu jsou největšími manipulátory. Odhalte je co nejdříve

svetzeny.cz

Manipulují s pravdou a nepřebírají odpovědnost

3. Odpovědnost? Tu nepřebírají

Nebudou se činit odpovědnými za to, co dělají a nenechají nikoho, aby je k ní nutil. Oni vlastně za nic nemohou, jsou jen oběti a to vaše. Kdybyste se nechovali tak, jak se chováte, nemuseli by vůbec reagovat a dělat vše tak, jak dělají. Zdá se vám to povědomé? Tak zbystřete!

4. Pravda nebo fakta? Jak kdy.

S informacemi nakládají tak, jak se to hodí jim. Jsou schopni vám do očí lhát a hádat se do morku kostí, že mají pravdu oni (i když nemají), protože se jim to zrovna hodí. Mění všechno podle toho, jak se to hodí do krámu jim. Bezostyšně lžou, překrucují všechny informace. Jen aby měli užitek.

Info ikona
pár

Tichá domácnost jako oblíbená pomsta vašeho partnera: Techniky, které proti této manipulaci zaručeně fungují

svetzeny.cz

Manipulují tichou domácností a lichotkami

5. Tichá domácnost jako zbraň

Když se pohádáte s partnerem chvíli spolu nemluvíte. Když však tato tichá domácnost trvá moc dlouho, už je to úmyslné. A jde o velmi mocnou zbraň manipulátorů. Ti budou významně mlčet a prošpikovávat své oběti pohledy, což je velmi účinné deptání. Dříve či později vás to nutí snažit se s nimi mluvit a takové mlčení může donutit oběť omluvit se nebo slíbit to, co nechce.

6. Lichotí jen ve svůj prospěch

Komplimenty a chválou manipulátoři nešetří, ale to pouze tehdy, aby druzí udělali to, co sami chtějí. Jinak je to nedostatkové zboží, kterého je jako šafránu. Lichotky, za kterou nestojí prosba nebo vlastní prospěch, se nedočkáte.

Zdroj článku