Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoční stres? Vyzkoušejte koupele pro dobrou náladu. Stačí vám suroviny, které máte doma

Teplá voda pohladí naši duši. Pokud je navíc obohacena o správné ingredience, dokáže toho ještě mnohem víc. Nechte se přesvědčit! Díky několika snadným trikům se i obyčejná vana může proměnit v privátní wellness! Jak se dá pobyt ve vaně ještě vylepšit? Poradíme vám.

Luxusní péče pro vás

  • Dopřejte si masku na pleť! Účinné látky mohou díky teplu proniknout ještě hlouběji do pokožky. Každopádně ale dodržujte doporučenou dobu působení.
  • Kartáčová masáž jako v lázních: Ve vaně se štětiny kartáče krásně zjemní a odumřelé kožní buňky se snadno uvolňují. Spojte kartáčování s peelingem, tak to bude mít ještě větší efekt.
  • S aplikací tělového krému počkejte, až z pokožky vyprchá největší horkost. Nejlépe vám poslouží krémy s mandlovým olejem.
  • Po koupeli hodně pijte (vhodné jsou bylinkové čaje nebo voda) a odpočívejte.

Mléko & med na sametovou pleť

Kleopatřin recept na krásu
Mléko a med tvoří snové duo pro maximální rozmazlení pleti. V zimě přijdou jejich aktivní složky opravdu vhod: mléko dodá suché pokožce vlhkost a hydrataci, med díky obsahu speciálních enzymů zvyšuje regenerační funkce kůže a zmírňuje záněty.

Jak na to?

Smícháme 10 polévkových lžic medu se 2 litry plnotučného mléka a směs opatrně zahřejeme tak, aby se med dobře rozpustil. Pozor, nikdy nevaříme – vysoké teploty by zničily přírodní enzymy obsažené v medu! Takto připravenou směs přidáme do lázně. Extrémně suché kůži prospěje místo mléka podmáslí.

Rady kadeřnice: Několik jednoduchých kroků jak si správně umýt a vysušit vlasy. Nedělejte zbytečné chyby!

„Je to přeci tak jednoduché, dělám to několikrát týdně, tak jaképak rady ohledně mytí a vysoušení vlasů.“ Opak je pravdou. Ze zkušenosti kadeřnic dělá hodně žen v této základní péči o vlasy chyby a diví se, jak to, že jim účes už nikdy tak pěkně nedrží jako ze salonu.
svetzeny.cz

Heřmánek ke zklidnění podrážděné kůže

Léčení
Na začervenalou, svědící a podrážděnou pokožku působí heřmánek jako balzám: v esenciálním heřmánkovém oleji je totiž obsažena látka bisabolol, která nejenže navrací narušené kůži rovnováhu, ale má i antibakteriální a uklidňující účinek.

Jak na to?

Jednu čajovou lžičku 100% heřmánkového extraktu smíchejte s 50 ml jojobového oleje a vlijte do připravené lázně. Máte-li doma heřmánkový čaj, pak přelijte 5 čajových sáčků 100 ml vroucí vody a nechte louhovat po dobu 10 minut. Připravenou směs vlijte do napuštěné vany.

Růžové květy proti stresu

Relaxace
Po hektickém dni pomáhá zklidnit tělo i mysl růžový esenciální olej – jeho jemná vůně doslova vyzývá k odpočinku.

Jak na to?

Pět kapek růžového oleje smíchejte se šálkem smetany a přidejte do teplé lázně. Tlumené světlo nebo několik plátků čerstvých růžových květů ve vodě pozvednou váš rituál na novou úroveň. Mořská sůl a mořské řasy zajistí pevnou pokožku.

 

Info ikona
Vánoční stres? Vyzkoušejte koupele pro dobrou náladu

Pomocníci pro krásnou postavu

Mořská sůl a výtažky z mořských řas jsou ceněny pro svou schopnost zpevňovat a vyhlazovat pokožku. Dokážou totiž mimo jiné odvádět vodu z pojivových tkání a stimulovat metabolismus i krevní oběh. Koupele z mořské soli navíc obsahují minerální látky a stopové prvky, které rychleji obnovují ochranný plášť pokožky.

Stačí rozpustit 500 g mořské soli v teplé vodě, alternativou je také koupel z mořských řas a éterických olejů.

Extra tip: Jen nezapomeňte, že po koupeli v mořské soli nebo v mořských řasách je vhodné si dopřát nejméně 20minutový odpočinek, aby došlo ke stabilizaci krevního oběhu.

Pomeranč & citron zaženou špatnou náladu

Vůně dobré nálady
Omamné citrusové vůně občerství mysl a vdechnou vám novou chuť do života. K tomu je potřeba smíchat pomerančový a citronový éterický olej (3 kapky od každého) v litru mléka – jinak by olej plaval na vodě jako „mastné oko“. Pokud máte po koupeli ještě něco v plánu, chladnější voda ve vaně (34 až 36 °C) vás probudí.

Extra tip: Máte doma citrusové plody s chemicky neošetřenou kůrou? Přidejte do mléka několik slupek.

Info ikona
Vánoční stres? Vyzkoušejte koupele pro dobrou náladu

Nejdůležitější pravidla koupání

Doba trvání
Platí, že čím je voda teplejší, tím by měla být koupel kratší, jinak by kůže a krevní oběh byly zbytečně zatěžovány. Ideální je 10 až 20 minut.

Teplota
Nejvhodnější je teplota mezi 36 a 38 °C. Pokud se potřebujete opravdu důkladně prohřát, ponořte se do vody mezi 38 a 40 °C.

Frekvence
S ohledem na udržení ochranného filmu pokožky se koupejte maximálně dvakrát týdně.

Vánoční čarování: Jak poznat a přivolat toho pravého

Čas Vánoc či slunovratu je od pradávna považován za magický. Tak proč toho nevyužít a nezkusit si trošku „zakouzlit“. Když to nevyjde, nic se neděje. A klapne-li to, napřesrok už nebudete sama!
svetzeny.cz

Magické účinky smrku, jedle, borovice: Výběr vánočního stromku odhalí, jakou pomoc ve svém životě potřebujete.

Stromy v sobě mají obrovskou sílu a mají schopnost ovlivnit naše fyzické i duševní zdraví. Z  mladých výhonků  mnohých jehličnanů se dělá léčivý čajový odvar a z  větviček se získávají vonné nebo zdraví a kráse prospěšné silice. Stromy se v  různých kulturách i uctívaly a byly součástí různých magických obřadů.
svetzeny.cz