Přejít k hlavnímu obsahu

Domácí kosmetický salon hned teď

Kosmetické salony už nějakou dobu zejí prázdnotou a nám by se před Velikonocemi hodilo malé zkrášlení. Nevěšte hlavu, kosmetiku si můžete udělat i sama doma. My vám poradíme, jak na to!

Nynější situace kosmetickým salonům zatím nepřeje. V některých chvílích jednoduše nestíháme nebo se nám nechce z domu. I přesto můžete své pleti dopřát královskou péči! Kosmetiku si můžete udělat i sama doma. Zkrášlíte se a ještě si u toho i odpočinete. Péče o sebe je totiž balzám na duši a Svět ženy vám přináší podrobný návos, jak na to.  

1. Připravte pleť
Zbavte ji make-upu, řasenky a všech nečistot. Jakmile pleť odlíčíte, připravte si na jedno místo peeling, masku a hydratační krém, abyste potom měla vše po ruce.

2. Nahřejte pleť
Aby bylo čištění důkladné a pleť se zbavila všech nečistot je třeba otevřít póry. Nakloňte se nad nádobu s vařící vodou, přehoďte si přes hlavu ručník a vydržet alespoň pět minut. Dávejte pozor, abyste se neopařila. Druhou variantou je přiložit si na obličej ručník namočený v horké vodě. Přes něj ještě dejte suchý ručník a vydržte 10 minut, aby se póry dostatečně otevřely.

3. Hloubkové čistění
Vezměte si jako pomocníka zvětšovací zrcadlo a opravdu dobré světlo. Velmi opatrně můžete odstranit z pleti černé tečky nebo akné. Mějte vždy umyté a vydezinfikované ruce. Pleť může být poté jemně načervenalá, pokud by vaše pleť reagovala přecitlivěle, udělejte jenom povrchové čištění.

4. Peeling
Po hloubkovém čištění pleť osušte a naneste peeling. Pokud ho nemáte doma, je velice jednoduché si ho vyrobit.

Kávový peeling- smíchejte mletou kávu s olivovým nebo kokosovým olejem.

Cukrový peeling- smíchejte cukr krystal nebo třtinový s olivovým nebo kokosovým olejem.

Peeling odstraní odumřelé buňky, prokrví a vyživí vaši pokožku.

5. Masáž obličeje
Jakmile důkladně smyjete z obličeje peeling, je čas na jemnou masáž. Obličej se vám krásně vypne a znovu podpoříte prokrvení pokožky. Dělejte jemné tahy a vždy směrem od středu obličeje ven, nikdy zpátky dovnitř nebo dolů. Tak byste napomáhala vzniku nových vrásek.

6. Maska a krém na závěr
Pokud máte doma masku, dejte si 10 až 15 minut relaxu s maskou na obličeji. Samozřejmě si masku můžete vyrobit i doma. Zkuste třeba smíchat lžíci tvarohu, dvě lžíce medu a vytvořte směs, kterou lehce zředíte mlékem. Naneste na obličej a nechte působit 20 minut. Poté důkladně smyjte.

Nezapomeňte nakonec pleť hydratovat krémem. Ideální je nanést prvně sérum a až potom krém. Uvidíme, že se ráno vaše pokožka bude cítit jako znovuzrozená a vy budete odpočatá, zkrátka jako byste odešla od své kosmetičky. :)