Přejít k hlavnímu obsahu

Typ ženy, kterou by si přál téměř každý muž: Většina z nich sní o modrooké tmavovlásce oblékající velikost 40 či větší

Info ikona
Tohle přijde mužům sexy

O tom, jaký typ žen se mužům zdá jako nejatraktivnější, se neustále vedou debaty. Dlouho se mělo za to, že se mužům líbí spíše štíhlé blondýnky. V průzkumech ale stále častěji vítězí brunetky s modrýma očima. Jaký typ žen se tedy pánům doopravdy líbí?

Modrooké tmavovlásky to u mužů vyhrávají

Páni mají radši blondýnky – to je název slavného filmu z roku 1953, ve kterém si zahrála Marilyn Monroe, která tehdy byla vnímána jako ideál krásné ženy. Doba se ale mění. V průzkumech týkajících se atraktivity ženského vzhledu v posledních letech vítězí spíše tmavovlásky. Nejinak tomu bylo v průzkumu z roku 2011, ve kterém odpovídali uživatelé sociální sítě Badoo. Do průzkumu se zapojil reprezentativní vzorek 2000 mužů, ti měli v dotazníku sdělit své preference ohledně ženského vzhledu. Cílem bylo zjistit, co je na ženách přitahuje nejvíce.

Znamení, která najdou spřízněnou duši během Vánoc: Střelec svoji lásku už zná, Býk ji brzy potká

svetzeny.cz

Blondýnky v tomto průzkumu pohořely. Nadpoloviční většina mužů totiž preferuje tmavovlásky. Brunetky přijdou nejatraktivnější 33,1 % a černovlásky vítězí u 28,6 % mužů. Světlé vlasy přitahují pouhých 29,5 % pánů. Naprosto nejméně oblíbené jsou zrzky, ty preferuje jen 8,8 % mužů. Co se týče barvy očí, jednoznačně u mužů vítězí modré oči. Ty jako svou preferenci označilo 40,2 % mužů. Na druhém místě skončila hnědá barva očí (29,2 %), následovaná zelenou barvou očí (17,5%) a na posledním místě se umístila oříšková barva očí.

Info ikona
Brunetka

Co se týče postavy, 38,8 % mužů uvedlo, že jejich vysněná partnerka by měla oblékat velikost 40 či 42. Pouze 10,7 % mužů si přálo, aby jejich partnerka byla velmi hubená a oblékala velikost 34 či 36. Postava ženy s křivkami a velikostí 44 až 46 byla v průzkumu hned druhá nejoblíbenější.

Proč ženy přitahují tmavé oči a muže modré?

Nová studie odhalila, že zatímco pro ženy jsou nejatraktivnější tmavé barvy očí, muži preferují modré oči. Výzkum vedl britský dodavatel kontaktních čoček. Na fotkách byly lidem digitálně upraveny oči do různých barev, všechny ostatní aspekty jejich profilu, který byl hodnocen, však zůstaly stejné. Britský expert, psychiatr Dr. Alexander Lapa vysvětluje, proč tomu tak je. Co se týče toho, proč ženy přitahují muži s tmavýma očima, psychiatr Alexander Lapa se domnívá, že to souvisí s našimi předky.

Zbavte se vrásek, povislé kůže a dvojité brady i ve vyšším věku prostřednictvím jednoduchých obličejových cviků

svetzeny.cz

Info ikona
oči

Je známo, že naši nejstarší homosapienští předci pocházeli z oblasti blízko rovníku v dnešní střední Africe. Být tak blízko rovníku znamenalo vystavení se vysoce intenzivnímu UV záření. Neustálé působení škodlivého UV záření vedlo k přirozenému výběru. Ti s větším množstvím melaninu a v důsledku toho s tmavší kůží a očima měli šanci žít déle, měli větší šanci dožít se dospělosti a zplodit potomky, kterým předají své tmavé rysy. To posílilo tmavší pleť, vlasy a oči v genofondu,“ říká Dr. Lapa pro Daily Mail.

Popularita modrých očí u žen ale podle něj s našimi předky nesouvisí. Domnívá se, že za ni může obraz prezentovaný v médiích. „Kulturní faktory často určují kolektivní obraz toho, co je považováno za atraktivní. Typicky byly blond vlasy a modré oči vysoce ceněny a často zdůrazňovány a zobrazovány v médiích. Ačkoliv máme všichni své specifické preference, často jsme vystaveni tomu, co je společností považováno za atraktivní,“ říká Dr. Lapa.

Zdroje: Daily Mail, Daily Mail