Přejít k hlavnímu obsahu

Zjistěte, jak moc jste atraktivní: Nejde jen o prsa či krásný obličej. Studie vysvětlují, co je nejdůležitější

Obecně panuje názor, že se muži dají rozdělit na dvě skupiny. Jedni mají raději dmoucí ňadra, druzí zase objemné pozadí. Ono je to ale všechno jinak a trochu složitější. Zjistěte, jak moc jste pro muže atraktivní. Nejde ani zdaleka jen o prsa či krásný obličej. Co muži ocení nejvíce?

Čtěte také: Čím upoutáte muže: Jaká část obličeje muže přitahuje jako magnet a jak svoje zbraně správně zdůraznit?

Muži na první místo svého hodnotícího žebříčku staví ženskou postavu a její proporce. Avšak obličej je pro ně také nesmírně důležitý. Na ženské tváři je nejvíce zaujmou tyto 3 věci. Naučte se svoje zbraně správně zdůraznit!

Vydejme se za hranice konvenční krásy

Toto by nás, ženy, mělo potěšit. Muže podle studií přitahují ženy s odvážnými rysy obličeje. Odvážnost v tomto kontextu znamená silné čelisti, výrazné lícní kosti a výrazné oči. Signalizují totiž sebevědomí a zdraví, což jsou vlastnosti, které jsou všeobecně přitažlivé. Jak by ne, zdraví je přece zárukou pokračování rodu. Navíc muži mají rádi ženy sebevědomé a dominantní, přestože se jich pak mnohdy i leknou.

Strašně se mi líbila. Byla nádherná, sebevědomá, vyzařovala z ní neskutečná síla. Až taková, že jsem ji nakonec neoslovil, protože jsem se bál reakce. A to jinak nemám problém navazovat kontakt s ženami. Ale tohle byla jiná liga,“ vzpomíná na setkání s femme-fatal Martin. Z psychologického hlediska jsou odvážné rysy obličeje spojeny s vnímanou asertivitou a vůdčími vlastnostmi,“ říká studie doktora Davida Perretta, v níž je podstatná část věnována právě tomu, jak moc muže přitahují silné partnerky.

 

Tělesná stavba není jen o hrudníku a pozadí

Je zajímavé, že atraktivita žeber a tělesné stavby hraje ve vnímání mužů také určitou roli, říká studie, která naznačuje, že muži považují za atraktivní mírný náznak žeber pod kůží, protože svědčí o zdravém procentu tělesného tuku a dobrém svalovém „vybavení“. Jemná a náznaková viditelnost žeber signalizuje zdatnost a zdraví ženy, které, jak už víme, muži oceňují.

Viditelnost žeber tedy neznamená přílišnou štíhlost, ale zdravou a tonizovanou postavu. Studie zdůrazňuje, že extrémní štíhlost není pro muže atraktivní. Přitažlivé je spíše vyvážené a fit tělo. Postava ve tvaru přesýpacích hodin, která se vyznačuje poměrem pasu a boků, je často muži uváděna jako důležitý faktor atraktivity. Dle odborníků souvisí s evoluční psychologií, která naznačuje, že široké boky opět signalizují plodnost a zdraví. Tento typ postavy „věstonické Venuše“ muže podvědomě přitahuje a považují ho za známku reprodukčního potenciálu.

 

10 vlastností, díky kterým budete přitažliví bez ohledu na vzhled

Jak je možné, že z některých lidí vyzařuje sebevědomí, energie a dokáží lehce přitáhnout pozornost? Ačkoli nemají příliš atraktivní vzhled, dostatek peněz nebo společenské vazby, září na každém večírku a každý vyhledává jejich pomoc, radu nebo společnost. Zkrátka jsou pro své okolí přitažliví bez ohledu na vzhled. Čím to může být?
svetzeny.cz

Svůdný hlas a přitažlivá vůně

Ženu činí atraktivní i její hlas a vůně, tedy smyslové signály. Muži mají tendenci dávat přednost ženám s vyšším hlasem, které jsou vnímány jako ženštější a mladistvější. Nesmí to být ale hlas pisklavý a obtěžující. Hlasová atraktivita nejen zvyšuje vnímanou fyzickou přitažlivost, ale ovlivňuje také celkové vnímání osobnosti. Podobně silným přitažlivým faktorem je i vůně, přičemž feromony u mužů významnou roli. A myslíme, že i u žen. Chemie vůně může naznačovat genetickou kompatibilitu.

 

Kromě zdraví a sebevědomí jde i o kulturu

Co je pro muže atraktivní, se liší i dle jednotlivých kultur. Například v západních kulturách jsou jisté rysy obličeje často spojovány s vůdcovstvím a asertivitou, zatímco v některých východních kulturách mohou být preferovány naopak jemnější a měkčí rysy. Základním tématem však zůstává, že rysy naznačující zdraví a sebevědomí jsou univerzálně přitažlivé.

Takže ženy, pokud chcete zvýšit svou atraktivitu, zaměřte se na pěstování svého sebevědomí a udržování zdravého životního stylu. Zapojení se do aktivit, které podporují fyzickou kondici a sebevědomí, může významně ovlivnit to, jak vás budou muži vnímat. A nezapomeňte na úsměv! Jak víme, s ním je vše krásnější. Nejen kolem nás, ale i v nás. A úsměv a další pozitivní výrazy mohou učinit rysy našeho obličeje ještě nápadnějšími a přitažlivějšími.

 

TEXT: Kristina Vacková

 

Zdroj článku