Přejít k hlavnímu obsahu

Zdravý životní styl je důležitý pro vás i vaše mazlíčky

Info ikona
mazlení se psem

Snažíte se jíst vyváženě a žít aktivně, abyste byli zdraví a šťastní? To samé potřebují i zvířecí členové vaší rodiny – kočky i psi.

Přítomnost těchto věrných chlupatých společníků přináší i do lidského života spoustu zábavy, lásky i radosti. A protože jsou odkázaní na vaši péči a spoléhají na ni, je vaší povinností se o ně postarat tak, aby prožili svůj život co nejkvalitněji. Starost o kočky a psy vyžaduje základní znalosti o jejich potřebách, prevenci nemocí a včasnou lékařskou péči.

Klíč ke šťastnému životu

Zdraví a spokojenost koček a psů začíná správnou výživou. Kvalitní strava je totiž pro udržení jejich kondice a vitality klíčová. Kočky se řadí mezi masožravce, a proto potřebují stravu s vysokým obsahem živočišných bílkovin. Vlivem domestikace dokážou psi snadněji strávit i jinou potravu než maso, ale stále by mělo být hlavní součástí jejich jídelníčku. Své místo v psí misce má ale i určitý podíl sacharidů, vlákniny, tuků a minerálů. Určitě se vyhýbejte při krmení koček i psů potravinám určeným pro lidi, protože obsahují látky, které pro ně mohou být toxické.

Info ikona
běh se psem

Optimální kondice

U zvířat se stále častěji objevuje i obezita, která je samozřejmě ohrožuje stejně, jako lidi. Zásadní podíl na tom mají samozřejmě páníčci, když mazlíčkům dopřávají více jídla, než skutečně potřebují. Podsouváním dobrot a nevhodné stravy zvému zvířeti jen ubližujete.

Ač se to zdá nepravděpodobné, každé kilo navíc (u drobných koček dokonce každé deko), je pro ně velkou zátěží. Veterinářka Aneta Bártová, říká: „K tomu, aby zvíře prospívalo, je důležité zajistit mu správný objem kvalitní stravy, dostatek pohybových aktivit a soustředit se i na péči o jeho mentální zdraví.“

Veterinární fyzioterapeutka Zuzana Jeddai, CSART, klinika PhysioDOG k tématu doplňuje: „Každých zhozených 10 % nadbytečné hmotnosti znamená zbavení se 30 % bolesti pohybového aparátu. Udržovat psa v optimální kondici se tedy opravdu vyplatí.“

Info ikona
krmivo pro kočky

Na vlně zdraví

Prémiové krmivo Perfect Fit, kompletní krmivo pro kočky a psy, nabízí několik možností, jak správně nakrmit vaše zvířecí miláčky a udržet je zdravé a vitální. Například granule Perfect Fit Sensitive jsou ideální pro domácí mazlíčky s citlivým trávením a třeba granule Perfect Fit Sterile s kuřecím masem byly speciálně navrženy pro sterilizované kočky s nízkou aktivitou. Krmivo Perfect Fit obsahuje optimální množství bílkovin, ale i dostatek vitaminů C a E, které pomáhají podpořit imunitní systém zvířete.

Info ikona
krmivo pro psy

Stop nudě a lenosti

Kočkám i psům umožněte i pravidelný pohyb, který je pro ně také extrémně důležitý. Procházky, hraní, různé aktivity a interaktivní hry chlupáčům pomáhají udržovat zdravou kondici a veselou mysl. Pohyb a hry jim také stimulují jejich základní instinkty a další vlastnosti, které jim dala sama příroda. Zabráníte tak i vzniku různých degenerací a problémů, včetně těch psychických. Podobně to funguje i u lidí, proto žijte aktivně, sportujte, běžte se projít, zaběhat si nebo zacvičit jógu a přizvěte k tomu i svojí kočku nebo psa.

 

Info ikona
jóga s kočkou

SOUTĚŽ

Chtěli byste si o balíček krmiv Perfect Fit pro kočky nebo pro psy zasoutěžit? Vyplňte tento formulář a zkuste štěstí. Držíme palce. 

Měření