Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké se hodí šaty k postavě, aby vypadaly stylově a módně?

Šaty jsou považovány za jeden ze základních prvků dámské šatny, mohou dokonale formovat naši postavu a zároveň vyjádřit vaše emoce. Je to vynikající volba na každý den i na dovolenou. Stačí se přizpůsobit správnému střihu postavě, abyste se cítili výjimečně. Jak to udělat?

Jak zvolit šaty podle postavy?

Každá z nás je jedinečná.Nejdůležitější je pochopit své tělo a plně ho přijmout. Nelze dělit na lepší horší čísla. Existuje pouze špatně vybrané oblečení. Na co bychom měli věnovat pozornost při výběru šatů? Podle čeho se řídit? Kde začít? Především musíte znát svoji postavu a určit její typ. S tím vám pomůže zrcadlo a centimetr.

Šaty podle postavy ve tvaru písmena A

Máte úzká ramena, mohutné boky, malá prsa a ploché břicho? Máte bezpochyby písmeno A. Nejlepší dámské šaty pro vás budou modely s vysokým pasem nebo opaskem zavázaným v pase. Rukáv šatů by měl být široký nebo tvarovaný jako kimono. Můžete také vsadit na různé druhy volánků, volánků v horní části šatů. Díky tomu vyrovnáte proporce vaší postavy. Rozšířené modely jsou absolutně zakázány.

Info ikona
šaty

Šaty pro postavu přesýpacích hodin

Často se říká, že přesýpací hodiny jsou dokonalým typem postavy. Vyznačuje se prohlubní v pase, vylepšenými prsy a boky. Nejdůležitějším rysem této siluety je proporcionální šířka ramen a boků a linie pasu. A stojí za to je zdůraznit vhodnými šaty. Jak přizpůsobit šaty postavě přesýpacích hodin? Určitě budete vypadat skvěle v šatech s rozšířenými sukněmi, které jsou inspirovány retro stylem. Jedná se o ultra ženské styly. Nejvíce ženský střih šatů, které budou vypadat krásně na přesýpacích hodinách jsou obálkové šaty. Jedná se o oblékané šaty s šátkem v pase, které zdůrazní nejužší okamžik vašeho těla a také upraví výstřih ve tvaru písmene „V“. Vhodné jsou také šaty přiléhající k tělu a tužková sukně.

Šaty pro postavu hrušky

Pro postavu hrušky jsou charakteristické mírně širší boky a užší ramena. Váha postavy se přesouvá na spodní část těla. Proto je vhodné ji odlehčit vhodně vybranými šaty. Chcete-li to udělat, vyberte šaty, které svým svrškem upoutají pozornost. Tímto způsobem se váš zrak automaticky soustředí na vaše ramena a především vyplňuje tyto oblasti. S filigránovým topem si vezměte svěšené španělské rukávy nebo výstřih ve tvaru lodičky. Stylisté doporučují vybírat šaty s volnějším spodním lemem. Nemusí to být sukně ve tvaru písmene A. Je však důležité, aby nevyčnívala na bocích a volně kolem nich. S touto postavou se doporučují košilové šaty nebo, stejně jako u postavy typu přesýpací hodiny, se hodí obálkové šaty. Je důležité zdůraznit úzký pas. Nezapomeňte ani na vhodné boty, například baleríny.

Šaty pro postavu jablko

Ženy s kulatým břichem a někdy velkými prsy se obvykle nazývají jablka. Nejcharakterističtějším znakem postavy ve tvaru jablka je absence pasu. Ještě před několika lety kadeřníci oblékali jablka do šatů ve tvaru písmene A, které volně netekly kolem postavy a nezvýrazňovaly pas. Tento trik však nefunguje vždy. Dokonale padnoucí oblečení přiléhající k tělu vám navíc pomůže zeštíhlit postavu s větší velikostí. Jak vybrat střih šatů tak, aby ladil s postavou jablka? Sázejte na formy, které vytvoří optickou iluzi pasu. Díky tomu získáte pěkné proporce. V případě postavy z jablka se doporučují šaty v empírovém stylu. Tímto způsobem zdůrazníte nejužší část své postavy, tj. žebra.