Přejít k hlavnímu obsahu

Důvody, proč muži milují ženy nad 40: Zapomeňte na dokonalá prsa a zadek, hlavní roli hraje pět faktorů

Ženy nad čtyřicet jsou pro řadu mužů nesmírně atraktivní. Mají několik klíčových vlastností, které muže přitahují jako magnet. Řadí se sem například emoční vyzrálost nebo životní zkušenosti. Čím dalším dovedou zaujmout?

1. Jsou zkušené

Zatímco mladší ženy si ještě celou řadu věcí nezažily, ženy nad 40 let jsou již ostřílené a zkušené. V životě se musely již s lecčím „poprat“, zvládly překonat celou řadu překážek, a díky tomu nasbíraly mnoho zkušeností. Taková partnerka je pro muže výhra, jelikož mu může v ledasčem poradit a pomoci. Vedle těchto žen muži mohou skvěle růst, protože se vždy dočkají podpory a pochopení. Autorky Felicia Brings a Susan Winter mapovaly ve své knize zaměřené na vztahy mladších mužů a starších žen, co činí ženy nad 40 let atraktivními. Jeden z jejich respondentů, Art, se svěřil se svými pocity ohledně jedné své starší přítelkyně: „Díky ní jsem viděl řadu problémů z jiného úhlu. Tím chci říct, že starší ženy uvažují v určitých otázkách jinak a mají více zkušeností. Díky ní jsem mohl hodně růst.“

Mohlo by se vám líbit

Účesy pro ženy starší 40,50 a 60 let: Vyvarujte se těchto střihů, kvůli kterým budete vypadat starší

Každá žena touží vypadat mladě a leckdy utrácí tisíce za kvalitní kosmetiku či procedury, které omladí její obličej. O to větší je pak škoda, když veškerou snahu zmaří špatně zvolený střih vlasů, který ubrané roky z obličeje opět vrátí. Nedovolte, aby vás účes dělal zbytečně starší a podívejte se, jakým střihům je lepší se vyhnout.
svetzeny.cz

2. Vědí, co chtějí

Mladé ženy mají většinou tendenci se ještě hledat, mnohdy zvažují, zda pro ně bude hrát v životě prim kariéra a seberealizace nebo rodina. Nejsou si jisté tím, jaký by jejich partner měl být a teprve sbírají zkušenosti v partnerských vztazích. Ženy nad čtyřicet většinou mají již tyto záležitosti vyřešené. Už vědí, jakého partnera vedle sebe chtějí mít a kam směřují. To potvrzuje i zkušenost dalšího z respondentů, Dana: „Ví, co v životě chtějí, a díky tomu je to s nimi mnohem snazší. Když vidím spoustu mých přátel, kteří mají přítelkyně v jejich věku a mladší, a problémy, které řeší, připadá mi to směšné.“

3. Jsou emočně stabilní

Pokud muži obecně něco nesnášejí, je to drama, „žabomyší války“, zbytečné hádky a výkyvy nálad. I když záleží hodně na povaze člověka, obecně platí, že časem se lidé stávají emočně vyzrálejšími a vyrovnanějšími. Ženy nad 40 let už se nerozčilují kvůli každé „prkotině“. Moc dobře vědí, co je v životě důležité a nemarní svůj cenný čas zbytečnými spory. Umějí ovládat své emoce, a díky tomu mohou být jejich vztahy harmonické. Této vlastnosti si na nich cení i respondent Fred: „Emoční stabilita. Musím ještě něco dodávat?“

Mohlo by se vám líbit

Emoční vyzrálost: Pouhých 30 procent mladých lidí má tuto vlastnost. 6 známek toho, že jste mezi nimi

Jak ukazují vědecké studie, většinou emoční vyzrálost přichází s věkem. Pouhých 30 procent mladých lidí se může touto vlastností pochlubit, s vyšším věkem toto procento však narůstá. Jak jste na tom vy, co se týče emoční vyzrálosti?
svetzeny.cz

4. Jsou iniciativní

Ženy nad 40 let se nebojí být iniciativní. Rády se ujmou vedení, ať už jde o plánování rekonstrukce, dovolené nebo třeba oslavy. Nevadí jim o vše se postarat, jelikož mají spoustu zkušeností, které mohou zúročit.

5. Svého partnera respektují

Každý člověk chce cítit, že je ve vztahu respektován. Vzájemná úcta a důvěra – to jsou základní stavební kameny, na kterých partnerství stojí. Ženy nad 40 let to moc dobře vědí. Už za sebou obvykle mají několik delších vztahů, prošly si různými partnerskými problémy, a vědí tedy, že bez respektu a tolerance to nepůjde.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku