Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy pro ženy starší 40,50 a 60 let: Vyvarujte se těchto střihů, kvůli kterým budete vypadat starší

Info ikona
Účesy

Každá žena touží vypadat mladě a leckdy utrácí tisíce za kvalitní kosmetiku či procedury, které omladí její obličej. O to větší je pak škoda, když veškerou snahu zmaří špatně zvolený střih vlasů, který ubrané roky z obličeje opět vrátí. Nedovolte, aby vás účes dělal zbytečně starší a podívejte se, jakým střihům je lepší se vyhnout.

Gwyneth Paltrow objevila elixír mládí. 50. narozeniny připomněla fanouškům fotografií v plavkách

svetzeny.cz

Správný střih vlasů může mít zásadní význam, pokud jde o váš vzhled, zejména s přibývajícími roky. Bohužel některé účesy a střihy pro vás nemusí být vhodné, na druhou stranu existují takové, které zvýrazní vaše lícní kosti, skryjí jemné vrásky a uberou vám pár let. Pokud se snažíte vypadat mladší, nebo si alespoň nechcete zbytečně přidávat roky, vyvarujte se následujících střihů.

Info ikona
Krátké vlasy

Krátké špičaté vlasy

Ačkoliv menší objem vlasů může pomoct, abyste vypadali mladší, špičatý krátký střih vám ve skutečnosti přidá pár let navíc. Pokud je žena starší, měl by kadeřník omezit vrstvení na minimum, obzvlášť pokud má žena jemné vlasy.

Tajemství krásy ze zemí s nejkrásnějšími ženami na světě. Patří mezi ně Japonky, Řekyně i třeba Mexičanky

svetzeny.cz

Info ikona
Ofina

Záludná ofina

Pokud jste mladší, dlouhá ofina dokáže nádherně orámovat váš obličej a zvýraznit oči. S přibývajícím věkem však přibývají vrásky kolem očí a ženy by se měly snažit naopak odvést pozornost od očí. Hodí se proto ofiny kratší, nebo se ofinám zcela vyhnout. Totéž platí i pro účes zvaný bob, který v kombinaci s ofinou působí v drtivé většině případů jako helma. Navíc zdůrazňuje oči a čelist a jeho ostré linie jen zřídkakdy vytvářejí mladistvý vzhled. Pokud uvažujete, že si necháte ofinou skrýt nějaké vrásky na čele, ujistěte se, že máte na ofinu dostatečně husté vlasy. Řídké ofiny totiž nejenže nezakryjí vrásky, ale ještě ostatní upozorní na řídkost vašich vlasů. Medvědí službu vám prokážou i drobné ofiny, které jsou populární především u žen kolem dvaceti let. Drsné vodorovné linie pouze zdůrazní vrásky na čele a v mnoha případech zbytečně přidají roky navíc.

Info ikona
Dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy

Ačkoliv mnoho lidí spojuje dlouhé vlasy s mladistvějším vzhledem, s věkem vlasy ztrácejí objem a mohou vypadat nudně a bez života. I z toho důvodu dost žen volí v pokročilém věku kratší střihy. Pokud jsou vlasy ještě ke všemu rovné, vystaví váš obličej dopředu – včetně všech vrásek, které se snažíte skrýt. Pokud se nechcete vzdát dlouhých vlasů, ale trápí vás ubývající objem, můžete sáhnout po příčescích tzv. clip in vlasech, které rozhodně nejsou jen pro mladé ženy.

Móda: Oblečte na sebe novou trendy barvu podzimu, která se hodí ke každé z nás nehledě na věk či postavu

svetzeny.cz

Info ikona
Krátký střih

Příliš krátké střihy

Příliš krátké střihy pravděpodobně příliš nezalichotí vaší tváři, jelikož mohou zvýraznit vrásky. Pokud máte řídké vlasy, čeká vás navíc každodenní úprava v podobě foukání a tvarování vlasů. Navíc se vlasy velmi snadno přeleží. Výhrou nejsou ani vlasy ostříhané úplně na krátko, které mohou dramaticky zdůraznit známky stárnutí. Ještě hůře pak působí vyholená místa, což v současné době ani není trend. To však neznamená, že byste se měli nutně vyhýbat všem krátkým střihům, dobrá kadeřnice by vám měla vybrat takový, který není náročný na údržbu, ale ubere vám pár let.

Info ikona
Vlasy

Příliš zesvětlené vlasy

Pokud vám nevadí nadále neskrývat šediny, pak nejspíš příliš neřešíte barvení vlasů. Pokud se však snažíte pár let ubrat barvou na vlasy, pak byste se měli vyvarovat příliš zesvětlených vlasů. Platinová blond je totiž jen krůček od šedé, a pokud máte již na tváři nějaké vrásky, může vám tato barva přidat několik let navíc, jelikož spolu s vráskami bude působit spíše jako šedá či bílá.

Zdroj článku