Přejít k hlavnímu obsahu

Neforemné blejzry, brýle z drogérie a další věci, které vám zbytečně přidávají roky. Zbavte se jich jednou pro vždy

Info ikona
móda

Člověk by se měl snažit oblékat přiměřeně svému věku a nesnažit se za každou cenu oblékat jako puberťák, i když už mu dávno není patnáct. V oblékání však mnohdy lidé dělají i opačnou chybu, když si zbytečně přidávají roky některými kousky z šatníku a nevhodnými doplňky. Ať už jste v jakémkoliv věku, vyvarujte se následujícím kouskům a docílíte svěžejšího a mladšího vzhledu.

Info ikona
Blejzr

Neforemné blejzry

Rozbitá silueta vám rozhodně roky neubere. A víc než cokoliv jiného vám právě beztvaré blejzry zcela zničí siluetu bez možnosti předvést své křivky. Místo toho si raději pořiďte vypasovaný blejzr s barevnými akcenty, který bude vaší postavě i věku daleko víc lichotit.

Brýle z drogerie

S přibývajícími roky se mnohdy zhoršuje zrak, někteří tak sahají po brýlích běžně dostupných v drogerii nebo větších supermarketech. Kromě toho, že člověk málokdy zvolí brýle s vhodnými dioptriemi, je také znát nízká cena na provedení obroučků. Zajděte si proto raději k optikovi, který vám změří zrak a pomůže vám vybrat vhodné dioptrické brýle, které budou lichotit tvaru vašeho obličeje a nebudou působit lacině. Pokud si nechcete přidat několik let navíc, vyhněte se brýlím na šňůrce či řetízku. Ačkoliv je to praktické, skutečně to nelichotí vašemu vzhledu.

Černé oblečení

Černé oblečení lichotí postavě a působí elegantním dojmem. I zde však platí, že všeho moc škodí. Měli byste tedy svůj černý outfit vždy doplnit nějakými světlejšími kousky, abyste ho trochu oživili. Nemusí to být zrovna pastelové barvy, mnohdy postačí nějaký kousek oblečení v šedých odstínech.

Co se nosí: Plavky, které sluší každé z nás. Vsaďte na třpyt nebo volánky

svetzeny.cz

Info ikona
Sukně

Příliš dlouhé sukně

Bez ohledu na váš věk byste neměli své nohy schovávat pod dlouhou sukní, která sahá několik centimetrů pod koleno. Nebojte se šmrncovních sukní ke kolenům nebo nad ně, které vám uberou roky. Vyhýbejte se také jednobarevným černým sukním, které působí fádním dojmem a působíte v nich starší.

Oblečení ze žerzejové látky

Žerzej je označení pro lehké až středně těžké pleteniny, které mají schopnost zvýraznit každou křivku vašeho těla. To však nemusí být vždy žádoucí, obzvlášť s přibývajícími roky, kdy možná chcete některé partie naopak schovat. Raději se proto této látce na oblečení vyhýbejte.

Hedvábný šátek kolem krku

Pokud již máte vrásky a rýhy na krku, šátek uvázaný kolem něj na tyto nedokonalosti jen upozorní. Kromě toho také opticky rozšíří vaší horní polovinu těla, díky čemuž budete působit zbytečně robustnějším dojmem.

Chyby, které dělají plnoštíhlé ženy při výběru letních šatů: Zapomeňte na šaty bez výstřihu nebo s obřími potisky

svetzeny.cz

Info ikona
Perly

Perly

Perly jsou sice krásné, přidávají však jejich nositelkám několik let navíc. Pokud patří perly k vašim oblíbeným šperkům, zkuste je alespoň kombinovat s elegantními stříbrnými doplňky, které působí nadčasově. Rozhodně nenoste celé perlové sety náušnic, náhrdelníků a náramků, nebo budete působit zbytečně usedlým dojmem.

Tvíd

Pokud se snažíte o profesorský vzhled, možná občas sáhnete po oblečení z tvídu, především saku. Nosit tvíd však nikdy není dobrý nápad pro osoby, které ještě nedovršily 80 let. To platí obzvlášť pro tvídové kousky šatníku, které jsou vybaveny loketními záplatami. Navíc tvíd přidává vaší postavě hned pár centimetrů navíc, takže budete vypadat daleko těžší, než ve skutečnosti jste.

Uberte si roky díky oblečení: Vsaďte na rady odborníků a pořiďte si šátek nebo kalhoty do pasu

svetzeny.cz

Zdroj: BestLife