Přejít k hlavnímu obsahu

První thajská Miss Universe odhalila v 76 letech tajemství, díky kterému vypadá na 30

Apasra Hongsakula, thajská modelka a společenská ikona, vypadá ve svých 76 letech neskutečně mladistvě a energicky. Její věk by jí opravdu nehádal nikdo, jelikož vypadá o několik dekád mladší. Za jejím vzhledem však nejsou drahé kosmetické procedury, ale věci, které si může dovolit pro svou krásu dělat opravdu každý.

Stala se první Thajkou, která vyhrála prestižní soutěž Miss Universe

Apasra Hongsakula se narodila 16. ledna 1947 v Bangkoku v Thajsku. Roku 1964 jako studentka střední školy získala korunku v soutěži Miss Thailand, která se konala v Bangkoku. Tato výjimečná modelka si však získala nejen srdce svých krajanů, ale i světovou pozornost, když se roku 1965 stala první thajskou Miss Universe a celkem 14. držitelkou tohoto titulu. Apasra začala svou kariéru jako modelka již v raných letech a brzy se stala jednou z nejuznávanějších tváří thajské módní scény. Její přirozená krása a elegance ji rychle katapultovaly do světa módy a přinesly jí mezinárodní uznání. V mládí byla poslána studovat do dívčí střední školy v Penangu v Malajsii, kde se učila anglicky, což v modelingovém průmyslu hojně využila a otevřelo jí to nové možnosti. Apasra Hongsakula se po svém triumfu do soutěže krásy vrátila v letech 1973 a 1979  jako rozhodčí.

Nejkrásnější svetry na zimu 2023/2024: Jsou stylové, a navíc vám uberou kila

Zima sice oficiálně začne až 22.12., venku ovšem začíná mrznout už teď. Proto je na čase začít vrstvit oblečení. A nejlepším kouskem, který zahřeje a zároveň je stylový a trendy, je samozřejmě svetr! Toto jsou ty nejkrásnější svetry, které se budou v letošní zimní sezoně nosit. A navíc vám poradíme, jak střih svetru zvolit tak, aby vám ubral pár kilo.
svetzeny.cz

Stala se vlivnou společenskou osobností

Prvním manželem Apasry byl bratranec královny Sirikit, Chirathivat. Toto manželství jí přineslo titul a společenský status, ale také život na očích veřejnosti. I přes rozvod zůstala Apasra respektovanou a uctívanou osobností v thajské společnosti. Její mladší sestra Paveena se stala prominentní politickou osobností a bývalou členkou parlamentu. Z prvního manželství má Apasra syna Passakorna, který se v roce 2017 stal předsedou představenstva Bangkok Post, které patří mezi nejvýznamnější noviny v Thajsku. Jeho zásnuby s Rasri Balenciagou v prosinci 2017 byly významnou společenskou událostí, kterou předsedala princezna Soamsawali, což ukazuje na důležitost této rodiny v thajské kultuře. Apasra je také prezidentkou společnosti Raymond Weil Genève, což je švýcarský výrobce luxusních hodinek, a prezidentkou vlastní společnosti Apasra Beauty Slimming Spa. Úřad pro cestovní ruch Thajska ji také jmenoval kulturní velvyslankyní.

Apasra je 76letá babička, která vypadá na 30

Apasra je hrdou babičkou dvou vnoučat, ačkoliv tak vůbec nevypadá. Naopak je živým důkazem toho, že věk je skutečně jen číslo, a ve svých 76 letech vypadá, jako by ani o den od vítězství Miss Universe nezestárla. Přitom prozradila, a její manžel to potvrdil, že za jejím báječným vzhledem nestojí žádné předražené omlazovací kúry. Místo toho se Apasra zaměřuje na zdravou výživu a cvičení, které mají vliv na celkové zdraví a vzhled. Apasra upřednostňuje stravu bohatou na vitamíny, minerály a antioxidanty, což pomáhá udržet pokožku pružnou a svěží. Pravidelné cvičení zase přispívá k celkové kondici a vitalitě. Jako její poslední tajemství mladistvého vzhledu prozradila, že používá krém na opalování s vysokým faktorem. Ochrana před slunečním zářením je totiž hlavním prvkem v boji proti předčasnému stárnutí pleti a prevenci vrásek. Apasra věnuje ochraně své pleti před slunečními paprsky zvláštní pozornost, což má pravděpodobně lví podíl na jejím mladistvém vzhledu.

Apasra Hongsakula

5 chyb v líčení, které vám zbytečně přidávají roky navíc. Přestaňte je dělat ideálně hned

Make-up dokáže zázraky, aby nám pomohl vypadat co nejlépe. Existuje ale několik chyb, které dělá mnoho žen a které zbytečně přidávají několik let navíc. Zjistěte, které to jsou a vyvarujte se jim, pokud nechcete vypadat starší, než doopravdy jste.
svetzeny.cz
Zdroj článku