Přejít k hlavnímu obsahu

Velká stehna nebo pupík? Zamaskujte je například pomocí punčoch, pásku nebo správné délky sukně

Info ikona
móda

S rostoucími teplotami již nelze schovávat kila navíc pod vrstvy oblečení, přichází tak otázka, jak zamaskovat velká stehna či pupík? Pomůžou vám jednoduché triky, díky kterým budete vypadat štíhleji a budete se cítit sebevědoměji.

Info ikona
Stehna

Tipy pro postavu s velkými stehny

Pokud máte velká stehna, zdůrazněte horní část těla, ramena a obličej. Halenky s velkým výstřihem fungují jako skvělé poutače pozornosti. Chybět nesmí ani výrazné šperky. Vrchní část oblečení může být v barevných odstínech, zatímco sukně či kalhoty by měly být v tmavších odstínech, které více lichotí nohám. Pokud se rozhodnete pro džíny, určitě si vyberte elastické. Zvýšená elasticita strečového materiálu vám zajistí větší volnost pohybu, příjemně se nosí a navíc vaše nohy nebudou působit v džínech jako napasované. Postavě s většími stehny lichotí sukně či šaty v délce midi, kdy spodní lem končí v rozmezí od kolen až po kotníky. Volné topy by určitě měly sahat přes stehna, aby optimálně zakryly případné nežádoucí křivky. Neškodí také zvýraznit svůj pas pomocí sukní a šatů áčkového nabo empírového střihu. Při výběru kalhot se zaměřte na široké nebo rovně střižené kalhoty. Vzory a pestré barvy volte na horní část těla. Rozhodně zapomeňte na šortky a minisukně, které mohou působit velmi nelichotivě. Vyhýbejte se také lesklým látkám, které vám zbytečně opticky přidají na objemu.

Info ikona
Nadváha

Tipy pro postavu s velkým břichem

Pokud vás trápí velké břicho, můžete zkusit kvalitní stahovací prádlo, které vám pomůže ubrat v pase pár centimetrů. Vyzkoušejte spodní prádlo s vysokým pasem, volte však pečlivě správnou velikost, jinak se vám může prádlo při chůzi srolovat. Existuje i prádlo, které stahuje zároveň i stehna a pomůže vám tak ještě více vyhladit siluetu. Stahovací prádlo byste vak měli nosit jen po omezený čas, jelikož s ním mohou být spojena zdravotní rizika. Jsou však i jiné způsoby, jak docílit opticky menšího břicha. Jedním z nich je například vypasovaný kardigan či sako na míru. Sako by mělo sahat pouze k bokům a nemělo by na sobě mít výrazné potisky. Pro zeštíhlující efekt jsou nejlepší plné barvy. Jako vždy pochopitelně platí pravidlo, že tmavší odstíny jsou pro silnější postavy lichotivější. Rozhodně se vyhněte velký vzorům nebo vodorovným pruhům na oblečení. Pokud se to hodí k vašemu outfitu, doplňte ho páskem okolo nejtenčí části pasu. Pro širší postavy jsou ideální širší pásky, k drobnějším postavám je zase nejlepší tenký pásek. K šatům volte punčochy i barvy stejné barvy, souvislá barva totiž vytvoří efekt dlouhé a štíhlejší postavy. Pokud je chladnější počasí, vezměte si silnější punčocháče, které zeštíhlující efekt ještě umocní.

Info ikona
Nadváha

Tipy na závěr

Ať už máte jakoukoliv postavu, nikdy nebude vypadat dobře, pokud chodíte se shrbenými zády a vtočenými rameny. Choďte s bradou nahoře, ramena mějte dozadu a záda držte vzpřímeně. Záda nepovolujte ani při sezení, jelikož shrbená záda stlačí všechen břišní tuk k sobě, takže vaše břicho bude vypadat zbytečně větší. Pokud vám nevadí chůze na podpatcích, máte vyhráno, jelikož podpatky vám dělají delší nohy a tělo vypadá štíhleji. Při výběru výrazných bot se navíc pozornost ostatních lidí automaticky stočí právě k nim. Vyhněte se však tlustým podpatkům.

Zdroje: C&A, YouTube