Přejít k hlavnímu obsahu

Jak omládnout v obličeji i bez krémů: Jednoduché cvičení, které zvládnete za pár minut, důležitá je pravidelnost

Abyste vyhladili vrásky a zpevnili kontury obličeje, nemusíte hned navštěvovat estetického dermatologa. Stačí se pravidelně věnovat obličejové józe. Pomocí posilování obličejových svalů zjemníte výrazné vrásky kolem očí nebo třeba pozvednete povislé tváře. Určité cviky stačí pravidelně provádět každý den pár minut a brzy uvidíte první výsledky.

Zařaďte cvičení obličejové jógy do své denní rutiny

Pohyb už se vám možná podařilo zařadit do pravidelného denního režimu a svůj den si bez protahování nebo příjemné procházky ani nedokážete představit? Nyní je čas přidat i cvičení, které vás efektivně zbaví vrásek. Obličejová jóga toho totiž dokáže nabídnou mnoho! Nejen, že pomůžete pleti od stárnutí a potlačíte nevzhledné známky stárnoucí pokožky, můžete si také vyhladit čelo, zpevnit svaly kolem úst, vytvarovat kontury tváře a získat zářivější, zdravější a pevnější pokožku. “Když cvičíte obličejové svaly, víc do nich proudí krev a lymfa, která čistí každou buňku. Různé neduhy se odplavují rychleji a když namůžu sval, regeneruje se – a to se pak přenáší i na pokožku”, popisuje cvičitelka obličejové jógy Andrea Doležalová v Českém rozhlasu Radiožurnál. Používání krémů proti stárnutí samozřejmě můžou přinášet výsledky, ale pokud přidáte také cvičení obličeje, brzy se dočkáte ještě lepších výsledků.

Jak často cvičit obličejovou jógu?

Na obličeji najdete 50 svalů, které můžete cvičit. Všechny svaly se s přibývajícím věkem oslabují a povolují. Proto začněte cvičit hned dnes, k obličejové józe nepotřebujete žádné speciální produkty, přípravu ani náčiní. Cvičit se dá kdekoliv kdykoliv. Nejprve si vyhraďte třeba jen 5 minut dvakrát až třikrát týdně a postupně si cvičení přidávejte. Nejen, že si udržíte krásně vyhlazenou pleť, ale zvýšíte si i sebevědomí, protože veškeré známky stárnutí pleti s naší vnitřní pohodou mnohdy dost zamávají. Navíc, ušetříte hromadu peněz za estetického chirurga nebo jiné kosmetické zákroky. “Obličejová jóga vyžaduje pravidelnou praxi a trpělivost, stejně jako jakýkoli jiný druh jógy. Po měsíci pravidelného provádění se začínají projevovat výsledky, které se s každým dalším měsícem prohlubují. Takto snadno se můžete těšit z krásných omlazujících výsledků”, dodává Andrea Doležalová.

 

Mohlo by se vám líbit

Redakční tipy na krémy proti stárnutí: Vrásky vyhladí i krémy z drogerie, pořídíte je už od 55 Kč

Co potřebuje naše pleť, aby vypadala mladistvě, nebyla mdlá, unavená a plná vrásek? Především pravidelnou péči s ohledem na svůj typ. Známe ty nejlepší ingredience, které můžete v kosmetice proti stárnutí najít a vytipovali jsme pro vás několik krémů, jejichž používáním vzhled své pleti stoprocentně vylepšíte. Které jsou pro vás ty nejvhodnější? To se dozvíte v našem článku a galerii.
svetzeny.cz

Uvolněte spodní čelist, zmírníte pocit stresu

Zaměřte pozornost na vaší spodní čelist. Je uvolněná nebo zuby držíte stisknuté? Uvolněná poloha dolní čelisti ovlivňuje vzhled celého obličeje, tvorbu vrásek, stárnutí obličeje a také celkovou vnitřní pohodu. Pokud máte sevřené zuby, je to známka toho, že jste ve stresu. Ústa by měla být pootevřená a dolní čelist uvolněná, díky čemuž pocítíte zklidnění svalů celého obličeje a vědomě se uvolníte. Můžete vyzkoušet i tento cvik. Pohodlně se položte, celé tělo uvolněte, otevřte ústa a jazyk vyplázněte co nejvíce. Vydržte 5 až 15 minut a následně opatrně zavřete ústa. Věnujte pozornost uvolněné dolní čelisti a už znovu zuby nezatínejte.

Mohlo by se vám líbit

10 běžných potravin, které výrazně zpomalují stárnutí vaší pleti

Některé druhy ovoce a zeleniny mají zvláštní superschopnost, dokážou zpomalit stárnutí nebo třeba zajistit pokožce hezčí barvu než samotný sluneční svit. Přečtěte si, jaké potraviny byste měli pravidelně jíst pro krásnou a zdravě vypadající pleť!
svetzeny.cz

Jaké cviky z obličejové jógy pleti prospějí?

Pro začátek můžete vyzkoušet pár základních cviků. Pomocí prvního cvičení zvyšíte cirkulaci kyslíku a zmírníte otoky kolem očí. Umyjte si ruce a prsteníčky položte na vnitřní stranu obočí. Jemně poklepávejte prsty směrem k vnější straně obočí. Několik vteřin tlačte na spánky. Pokračujte poklepáváním nad lícními kostmi až k vnitřnímu koutku očí. Dalším cvikem vyhladíte pokožku na čele. Nejprve se co nejsilněji zamračte a obočí se snažte dostat až nad oči a přiblížit k sobě. Poté obočí zvedněte co nejvýše a oči široce otevřete. Opakujte pětkrát. Svaly kolem rtů posílíte tak, že v sedě zakloníte hlavu, pevně našpulíte rty a budete je tlačit směrem dopředu. Vydržte 8–10 sekund a cvik zopakujte pětkrát. Zatočit můžete i s povislými horními víčky. Konečků prstů jemně zvedněte obočí směrem nahoru a ven. Poté se pomocí svalů snažte obočí tlačit zpět dolů. Vydržte 8–10 sekund a opakujte pětkrát. Mnoho inspirace a dalších cviků najdete na internetové stránce YouTube nebo se můžete zapsat na kurzy obličejové jógy.

Zdroj článku