Přejít k hlavnímu obsahu

Vizážistka se podělila o své finty, jak omládnout i o několik let díky líčení

Info ikona
make-up

Toužíte vypadat mladší o několik let? Podaří se vám to za pomoci správného líčení! Stačí se držet osvědčených postupů, o které se podělila uznávaná vizážistka. Přečtěte si, jak se nalíčit, abyste vypadala mladší, ale také jakých chyb se při nanášení make-upu se vyvarovat.

Jaký vybrat podkladový make-up?

Nejprve se zaměříme na odstín podkladového make-upu. Primárně je důležíté řídit se tónem vaší pleti. Avšak obecně se dá říct, že omlazují make-upy se žlutým podtónem: „Žlutá dodá teplý podtón pleti. A čím je odstín teplejší, tím mladší pleť vypadá,“ potvrzuje vizážistka Sandy Linter. V každém případě se vyhýbejte hutným matujícím make-upům. Matující make-upy mají tendenci zalézat i do jemných vrásek, které zdůrazní a vy pak vypadáte starší. Abyste dosáhly vyššího krytí, používejte pod make-up rozjasňující podkladovou bázi. Díky ní bude vaše pleť působit hladší, bez jemných vrásek a rozšířených pórů. Podkladová báze také minimalizuje tmavé kruhy a díky ní celý make-up vydrží déle. Na podkladovou bázi naneste korektor o odstín světlejší než je vaše pleť, váš obličej se rozjasní a opticky omladí.


Vizážistka radí, jak na líčení očí

Při líčení očí dbejte na to, aby celkový look působil jemně. Pokud jste zvyklé používat tekuté linky, vyměňte je za měkkou kajalovou tužku. Vizážisté nedoporučují používat ani temně černou barvu. Temně černá barva i tekuté linky působí dost tvrdě a vaše oči pak vypadají menší. Raději volte antracitovou nebo šedou tužku, kterou rozmažte do ztracena. To samé platí i pro oční stíny, tmavé kouřové líčení obecně přidává roky. Jaké stíny tedy zvolit? Vhodné jsou lehce třpytivé stíny v neutrálních světlých barvách. Ty víčko opticky projasní a vaše oči pak budou působit větší. Sandy Linter radí, jak se stínem pracovat: „Nedávejte stín pouze na střed. Používejte malý štěteček. Nanášejte stín od vnitřního koutku oka a postupně víčko vystínujte.“

Účesy, které uberou roky ženám nad 50: Dlouhým vlasům se vyvarujte, roky vám přidá i špatně zvolená ofina

Ženy s přibývajícím věkem bojují nejen s vráskami, ale i s měnící se strukturou vlasů. Vlasy řídnou, slábnou, ztrácí svůj lesk a vitalitu. Některé účesy navíc mohou přidat i roky navíc, což není žádoucí. Přinášíme vám několik účesů, které budou vypadat šik a navíc vám dokážou pár let naopak ubrat.
svetzeny.cz

Mladší můžete vypadat i díky správnému líčení řas

Vizážistka Sandy Linter také radí, jak na líčení řas. „Řasy před nanesením řasenky natočte za pomocí speciálních kleštiček nebo kulmy na řasy.". Pokud nechcete s natáčením řas ztrácet každý den čas, v kosmetických salónech nabízejí tzv. Lash Lifting, tedy natočení řas, které vydrží několik týdnů. Následně použijte ne příliš hutnou řasenku. „Taková řasenka by vám řasy slepila, a vypadala byste tak starší.", dodává vizážitka. Někdy se doporučuje hnědá řasenka, protože je to jemnější odstín, ale dle Sandy Linter klidně můžete sáhnout i po černé, pokud nanesete přiměřené množství.

Líčení rtů je zásadní, říká vizážistka

Aby rty působily plnějším a mladším dojmem, používejte konturovací tužku, která se bude hodit k vašemu přírodnímu odstínu rtů. „Jemně objeďte spodní linii rtů a pokračujte až k véčku na horním rtu. Doplňte linku ještě leskem na rty, dodá jim to hydrataci a lesk.", popisuje Sandy Linter. Můžete samozřejmě použít i klasickou rtěnku, ale vyhýbejte se těm ultramatným, mají tendenci zvýrazňovat vrásky na rtech, jsou hodně suché a snadno se drolí. Raději sáhněte po hydratační rtěnce nebo na vrstvu rtěnky naneste ještě lesk na rty.

Omládnout můžete i díky správnému líčení tváří

Pro tvářenku platí to samé, co pro make-up. Teplejší odstíny působí mladistvě a ubírají roky. Vhodnou barvou je broskvová, nejlépe doplněná o zlatavý lesk. Rozhodně si pořiďte rozjasňující tvářenku, která pleť rozzáří a dodá jí zdravou barvu. Také jsou pro vás vhodné rozjasňovače, které se nanášejí nad úroveň tvářenky, ale také pod obočí, do vnitřního koutku oka či na kořen a hřbet nosu.

 

Jaké produkty se hodí k líčení stárnoucí pleti?
Zdroj článku