Přejít k hlavnímu obsahu

8 revolučních řasenek z drogerie, které nekonečně prodlužují řasy. Nestojí více než 100 Kč

Info ikona
řasenka

Nezáleží na tom, jestli se líčíte denně nebo preferujete přirozený look, bez řasenky se žádná z nás jen tak neobejde. V prodeji je nepřeberné množství řasenek v různých cenových kategoriích. My jsme se však rozhodly otestovat řasenky, které koupíte v běžných drogeriích za pár korun. Jak dopadly?

Vybrat správnou řasenku přesně pro naše oči se může zdát jako nadlidský úkol. Řasenka by měla řasy dostatečně zvýraznit, prodloužit a ještě k tomu dodat řasám objem. Samozřejmě, u těchto parametrů nekončíme, ideální řasenka by měla vydržet celý den, řasy během nanášení neslepit a nerozmazávat se. Dá se taková řasenka najít, aníž by stála stovky korun? Vydaly jsme se do běžných drogerií a otestovaly řasenky, které pořídíte za pár korun.

Podle čeho vybírat řasenku

Při výběru řasenky se zaměřte na to, co od ní ve výsledku očekáváte, teprve poté se rozhodujte podle ceny. Chtěla byste své řasy pouze zvýraznit, aby vaše oči působily přirozeně? Nebo chcete své oči zvýraznit, dodat jim dramatický objem, řasy prodloužit a zahustit? Na každé řasence je uvedeno, co by měla dokázat. Na trhu je několik typů řasenek: objemové, prodlužující, tvarující, vyživující s ingrediencemi pro podporu růstu a dobré kondice řas, voděodolné a také hypoalergenní řasenky pro citlivé oči nebo nositelky kontaktních čoček. Možností je spousty. Pokud si nejste jistá s výběrem, zeptejte se zaškolené prodavačky, jistě vám pomůže vybrat tu pravou pro váš typ řas.

Redakční test šamponů z drogerie: Kvalitní produkty seženete už do stovky

svetzeny.cz

Kartáček řasenky na prvním místě

Jednu z nejdůležitějších rolí hraje ve funkci řasenky kartáček. Řasenky pro větší objem a zahuštění řas mívají široký a hustý kartáček, prodlužující řasenky dlouhý a rovný kartáček. Řasenka s prohnutým kartáčkem nebo ve tvaru přesýpacích hodin dokáže řasy nadzvednout a natočit a zúžený kartáček je ideální k líčení krátkých řas nebo řas ve vnitřních koutcích očí.

Jak správně nanášet řasenku

Kartáček z tuby vždy vytahujte pouze krouživým pohybem. Nikdy s kartáčkem v tubě nepumpujte nahoru a dolů, jen byste zbytečně nahnala do řasenky vzduch, a tím urychlila její vysychání. Barvu z kartáčku stačí lehce otřít o okraj tuby. Velký nános barvy by vám řasy slepil. Nedělejte zbytečné chyby!

Nejprve barvu naneste na spodní řasy, aby se vám řasenka z řasenka horních řas neobtiskla na spodní stranu. Poté pomalu a pečlivě pročesávejte horní řasy z vrchní i spodní strany ve směru od kořínků až ke konečkům. Nikdy nepohybujte kartáčkem ze strany na stranu, mohla byste řasy slepit.
Pokud se vám stane, že se vám barva obtiskne na obličej, chvilku počkejte, než řasenka zaschne, jinak byste ji rozmazala ještě více. Po zaschnutí namočte vatovou štětičku do očního odličovače a opatrně řasenku setřete.

Každý večer před spaním řasenku odličte speciálním očním odličovačem. Řasenku používejte podle Joshuy Zeichnera, ředitele kosmetického a klinického výzkumu v dermatologii v nemocnici Mount Sinai v New Yorku maximálně 6 měsíců od jejího otevření: Pokud pravidelně používáte řasenku, měly byste jí vyměnit během tří až šesti měsíců. Ačkoli je v řasence pouze nízký obsah vody, čímž se snižuje riziko bakteriální kontaminace, měly byste být opatrné, a to u jakéhokoli produktu aplikovaného v očním okolí. Nečistoty, mastnota a bakterie kolem vašich očí by se mohly dostat do řasenky a podráždit citlivé oči. Také mějte na paměti, že pokud řasenka nevypadá nebo nevoní tak, jako když jste ji koupily, nebo dokonce jste ji použila po infekčním onemocnění očí, řasenku zlikvidujte, i když by to mělo nastat dříve než je doporučováno."

Redakční test řasenek: Jaká řasenka je nejlepší?
Zdroj článku