Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší krémy proti vráskám 40+, které opravdu fungují: Ty nejlepší koupíte v drogerii už od 65 Kč

Co potřebuje pleť po čtyřicítce, aby si udržela mladistvý vzhled, nebyla mdlá, unavená a plná vrásek? Odpověď je snadná: kyselinu hyaluronovou, retinol, koenzym Q10, peptidy, ceramidy, vitamíny A, C a E a také kolagen, kteří napomáhají předčasnému stárnutí pleti a udržují pleť pružnou a hladkou. Přečtěte si, jak poznáte, že vaše pleť potřebuje krém proti stárnutí a co všechno by měl obsahovat.

Elixír mládí bohužel zatím nikdo nevymyslel, to ale neznamená, že vaše pleť i po čtyřicítce nemůže zůstat ještě dlouhé roky bez vrásek. Zařaďte do své každodenní péče krémy proti vráskám, díky kterým si zachováte mladistvý vzhled klidně ještě dlouho po čtyřicítce! Krém by měl hydratovat, vyživovat, a především krásně vyhlazovat. Jak takový krém poznat? Pozorně zkoumejte složení. Účinný krém proti vráskám by měl obsahovat složky, jako jsou vitamín C, retinol, kyselina hyaluronová nebo koenzym Q10

Jak pečovat o stárnoucí pokožku?

Každá z nás touží po krásné a svěží pleti po celý život. Jenže s přibývajícím věkem pleť ztrácí svou pružnost a pevnost. Ztrátu však můžete zpomalit správně zvolenou kosmetikou a krémy, které jsou určené pro zralou pleť. Vedle toho je důležité pečlivé odličování a čištění pleti, a to každý den – ráno i večer. Chraňte ji také před UV zářením, které je jedním z hlavních viníků vzniku vrásek a pigmentových skvrn a dostatečně ji hydratujte. Vedle krémů s hydratačními účinky dodržujte pitný režim, jenž zavodní pokožku i zevnitř.

Mohlo by se vám líbit

Redakční test šamponů z drogerie: Kvalitní produkty seženete už do stovky

Patří k těm základním kosmetickým produktům, bez kterých se neobejdeme. O to víc je potřeba věnovat výběru šamponu a kondicionéru velkou pozornost. Pokud nezvolíte správně, můžete se dočkat nejen různých problémů s vlasy, ale i s pokožkou hlavy. Neplatí přitom, že čím jsou produkty dražší, jsou i kvalitnější. Dobrou službu vám udělají i ty, které seženete i v běžné drogerii.
svetzeny.cz

Jaké jsou projevy stárnutí pokožky

Projevy stárnutí se objeví u každého, u některých lidí trochu dříve než u jiných, u jiných zase později. Poprvé si jich asi všimnete, když se vám na obličeji začnou tvořit vrásky. Vrásky jsou sice přirozenou součástí života a měli bychom se je naučit přijímat, nicméně můžeme jejich vznik oddálit pomocí krémů proti vráskám. S přibývajícími lety můžeme pozorovat i vysušování pokožky, proto byste měli pleti poskytnout bohatou a dlouhotrvající hydrataci. Další známkou je i nezdravě vypadající a zašedlá pleť, kterou způsobuje pomalejší obnovování kožních buněk. Zaznamenat můžete i nerovnoměrný tón pleti způsobený ztenčováním pokožky. Objevit se mohou i stařecké skvrny, které jsou sice neškodné, ale vaše pleť bude vypadat starší, než ve skutečnosti je.

Jak vybrat nejlepší krém proti stárnutí

Na trhu je široká škála produktů všech značek. Výběr nejlepšího krém proti vráskám nebo krému proti stárnutí se tak může zdát velmi náročný. Při výběru se proto nejprve rozhodujte s ohledem na typ své pleti. Je citlivá, normální, mastná, smíšená nebo suchá? Každá má své speciální požadavky. Jakmile určíte svůj typ pleti, dívejte se po složkách, které budou pro vás prospěšné. Nejvíce se zaměřte na účinné látky, které podporují tvorbu kolagenu, včetně antioxidantů, vitaminu C, peptidů a dalších.

Mohlo by se vám líbit

Jak omládnout v obličeji i bez krémů: Jednoduché cvičení, které zvládnete za pár minut, důležitá je pravidelnost

Abyste vyhladili vrásky a zpevnili kontury obličeje, nemusíte hned navštěvovat estetického dermatologa. Stačí se pravidelně věnovat obličejové józe. Pomocí posilování obličejových svalů zjemníte výrazné vrásky kolem očí nebo třeba pozvednete povislé tváře. Určité cviky stačí pravidelně provádět každý den pár minut a brzy uvidíte první výsledky.
svetzeny.cz

Jaké látky by měl krém proti stárnutí obsahovat?

Skvělým bojovníkem proti stárnutí je retinol, nebo-li vitamin A. Ten prospěje všem typům pleti, vyjma citlivé, kterou může nepříjemně podráždit. Ocení ho nejen ženy se zralou pletí, ale i mladiství, a to především díky schopnosti potlačovat vznik akné. Protože retinol působí jako silný antioxidant, přispívá také k olupování pokožky a snadnému odstranění odumřelých kožních buněk. Další z důležitějších složek krémů na vrásky pro ženy nad 40 let je kyselina hyaluronová. Ta pokožku hydratuje do hloubky a pomáhá vyplňovat vrásky, čímž zlepšuje její vzhled a hladkost. Důležitý je i kolagen, který pomáhá udržovat strukturu, pevnost a odolnost kůže. Má zázračnou vlastnost rychle redukovat kožní nerovnosti a stejně jako kyselina hyaluronová umí vázat velké množství vody. Proto jsou kolagen a kyselina hyaluronová v anti-age kosmetice jedny z nejžádanějších látek chránící pleť proti projevům stárnutí. Další účinnou látkou je koenzym Q10, který pomáhá chránit pokožku před škodlivými účinky volných radikálů, které urychlují proces stárnutí a způsobují vznik vrásek. Pro pleť jsou potřebné i vitaminy A, C a E, které svými antioxidantními vlastnostmi chrání pokožku před volnými radikály a podporují její regeneraci.

V létě nepodceňujte sluneční paprsky a raději se chraňte před nebezpečnými slunečními paprsky. Nezapomeňte ani na prevenci. Metodou ABCDE rozpoznáte varovné příznaky rakoviny kůže.

GALERIE: Nejlepší krémy proti vráskám pro ženy nad 40 let
Zdroj článku