Přejít k hlavnímu obsahu

Pleť žen nad 40 let: 3 nejlepší produkty z drogerie za pár korun

Naše pleť má po čtyřicítce jiné požadavky. S přibývajícím věkem ztrácí pružnost a pevnost, což může vést k tvorbě vrásek, má tendenci být sušší, protože se snižuje tvorba mazu, a může ztrácet pevnost, protože kolagen a elastin postupem času ubývá. Chmurné vyhlídky? Vůbec ne. Všechny známky stárnutí lze zmírnit – a to i s produkty z drogerie, které vyhovují každému rozpočtu. Tyto tři kosmetické produkty stačí k tomu, aby se vaše pleť po 40 (znovu) získala potřebnou jiskru.

Pleť žen nad 40 let: 3 nejlepší produkty z drogerie

1. Pleť potřebuje hydrataci

Od rané dospělosti se postupně snižuje přirozená schopnost pokožky zadržovat vlhkost. Kožní bariéra se stává slabší a pokožka může umožnit rychlejší odpařování vlhkosti. To následně způsobuje ztrátu pružnosti a pevnosti a pleť se jeví sušší a podrážděnější. Dobré hydratační sérum by proto mělo být nedílnou součástí každé péče o pleť, protože kyselina hyaluronová má vyhlazující účinek a jemné vrásky okamžitě zmizí. Účinná látka ve spojení s vodou vyplňuje prostory mezi vlákny, které obsahují kolagen. Séra tedy skutečně dokážou napnout a vyhladit pleť.

V kolika letech začíná stáří. Nenápadné příznaky, které značí, že se stáří týká i vás

Generace X překračuje hranice padesátky a přesto se nebojí žít život trochu jinak, než bylo normální u předchozích generací. Padesátka již není pro nikoho známkou staroby. Lidé bývají v tomto věku hodně aktivní, cestují, budují svou kariéru, a stále jsou na ně kladeny vysoké nároky. Jenže biologické hodiny nezpomalují. Jak poznáte, že už se stáří týká také vás?
svetzeny.cz

2. Ženám nad 40 let by neměla chybět péče s vitaminem C

S přibývajícím věkem může vzniknout nechtěná pigmentace, jako jsou stařecké skvrny nebo nerovnoměrný odstín pleti. Může za to mimo jiné nadměrné vystavování se slunci v průběhu let. Vitamin C může pomoci zlepšit vzhled hyperpigmentace, tmavých skvrn a nerovnoměrného tónu pleti. Inhibuje produkci melaninu, pigmentu odpovědného za barvu pleti, a může pomoci dosáhnout rovnoměrnějšího vzhledu pleti.

Kromě toho hraje vitamín C důležitou roli při produkci kolagenu, proteinu zodpovědného za pevnost a pružnost pokožky. Stimulací produkce kolagenu může vitamin C pomoci snížit výskyt jemných linek a vrásek a zanechat pleť pevnější a mladistvější.

3. Retinol by neměl chybět žádné ženě po čtyřicítce

Retinol je nejvíce zkoumanou složkou proti stárnutí a studie o něm jsou mimořádně informativní. Aktivní složka tedy stimuluje syntézu kolagenu a elastinu v hlubších vrstvách pokožky a může tak stimulovat obnovu pokožky. Díky svým regeneračním vlastnostem dokáže redukovat pigmentové a stařecké skvrnypůsobí proti nečisté pleti a vyrovnává vrásky.

Pleť žen nad 40 let: 3 nejlepší produkty z drogerie za pár korun
Zdroj článku