Přejít k hlavnímu obsahu

Kosmetické nezbytnosti pro regeneraci

Čekáte stále na svůj termín do vašeho oblíbeného kadeřnického salónu či ke kosmetičce? Máme pro Vás pár rad, jak si poradit s péčí o vlasy, pleť, či řasy v domácích podmínkách.

Odpočinek od nánosu make-upu
Pro mnoho žen představuje make-up každodenní rituál, bez kterého by se cítily „nesvé“. Ve dnech, kdy trávíte více času doma, však můžete pleti dopřát oddych od nánosu líčidel a zaslouženou regeneraci. V péči o pleť je vždy základem její důkladné odlíčení a vyčistění, jelikož přes den se na pokožku dostane spousty nečistot, aniž byste si to uvědomily, ať již je to prach, smog, či pot. „Obyčejná voda a mýdlo na odlíčení a vyčistění pleti, byť nenalíčené, bohužel nestačí. Mýdlo dokonce pleť extrémně vysušuje, a pozor to platí i pro mastnou pleť. Po odlíčení nezapomeňte na potřebnou hydrataci. Nanášejte na pleť vhodná séra, krémy nebo masky podle typu vaší pleti. Doporučuji se zkontaktovat s vaší kosmetičkou, která vám ráda a fundovaně s péčí o pleť doma poradí a může vám zajistit i objednání profesionální kosmetiky pro domácí použití,“ radí Jana Kopecká, kosmetička salonu Chocolate Beauty Studio.

 

Řasy jako panenka
Užíváte si krásné prodloužené řasy již pár let? Že jste si nedokázaly představit, že byste o ně najednou přišly? Bohužel bez pravidelného doplnění si krásné umělé řasy udržet nelze. Umělé řasy potřebují pravidelnou péči odborné kosmetičky. Že vám tuto informaci ani říkat nemusíme? Rada, co si s nimi počít, než se ke své odbornici dostanete, by se vám ale jistě hodila. „Doporučuji nechat prodloužené řasy co nejvíce vypadat přirozenou cestou a následně s pomocí oleje poslední zbytky řas odstranit. Olej nechte chvíli působit na řasách a poté opatrně pročešte kartáčkem nebo pomocí vašich prstů a jemně řasy odstraňte jedním směrem. V žádném případně si řasy netrhejte, netahejte a nestříhejte. Po jejich odstranění přejděte na jejich regeneraci. V lékárnách je k mání vhodný přípravek, například ricinový olej. Účinnější a efektivnější variantou je však sérum na podporu růstu řas, které vám může opět sehnat vaše kosmetička-řasařka. Neváhejte ji proto požádat o radu,“ doplňuje Jana Kopecká. 

 

Žádný stres z odrostů, či šedin
Domácí péče o vlasy je důležitá celoročně, ať se jedná o mytí vlasů či jejich ošetřování. Máte odrosty a roztřepené konečky? Zachovejte klidnou hlavu a nestresujte se zbytečně. Zkuste se zaměřit na zlepšení kvality vlasů. „Správné mytí vlasů je základ. Před každým mytím vlasy důkladně pročešte, namočte v záklonu a naneste šampon doporučený vaší kadeřnicí. Vlasy dvakrát umyjte a důkladně propláchněte. Poté dejte do celé délky vlasů masku, či jinou péči, kterou následně opět důkladně vypláchněte,“ radí Alena Bělohlávková, kadeřnice a majitelka salonu Chocolate Beauty Studio. Mnoho žen, ale i část mužů, trápí nejen odrosty, či roztřepené konečky, ale i nepříliš lichotivé šediny. I s těmi si můžete v domácích podmínkách poradit, aniž byste se vrhla na domácí barvení. „Snažte se vydržet a nebarvit se volně dostupnou barvou. Barvy jsou více tmavé, než vypadají na obrázku, vlasy matní a vysušují pokožku. Vydržte na svého kadeřníka a jeho profesionální barvy. Rychlá pomoc, kdy se nemůžete dostat ke kadeřníkovi, jsou barevné spreje na šedé vlasy. L'Oréal má krásné odstíny a můžete nákupem podpořit i svého kadeřníka v nelehké situaci,“ dodává Alena Bělohlávková. Domácí barvení nedoporučuje valná většina odborníků, dopřejte vlasům raději pořádnou dávku péče a regenerace, než abyste si je zničila nekvalitní barvou či špatným zacházením. 

 

Příroda možná čarodějka
Kdy jindy je vhodná doba vyzkoušet i něco nového. Co tak sáhnout po bylinkách a prozkoumat, zda opravdu dokážou pomoci k bohatší, lesklejší a zdravější hřívě? Účinky mnoha bylinek se prolínají a jsou si podobné. Některé navíc krásně voní, jiné příjemně působí a po některých si musíte vlasy z důvodu odéru umýt opravdu důkladně. Bylinky dokáží vlasům dodat živiny a navrátit jim zpět kyselé pH, které se mytím narušuje. Jaké bylinky můžete vyzkoušet? Kopřiva pomáhá skvěle proti mastné pokožce a lupům, je to díky vysokému obsahu minerálů, vitamínů a aminokyselin. Nedoporučuje se však na světlé blond vlasy, na které zvolte raději květ z heřmánku, který vlasy naopak jemně zesvětluje. Toužíte již dlouho po delších vlasech? Potom vás zaujme, že petrželka výrazně podporuje jejich růst, tak proč ji nevyzkoušet. Další bylinka, která podporuje růst vlasů, ale zároveň je posiluje a účinkuje antimikrobiálně, je kořen lopuchu. „Kořen lopuchu obsahují mnohé přípravky na vlasy a patří mezi ně i ty, které jsou zaměřené na boj s šedinami. V našem kosmetickém salonu máme vyzkoušeno tonikum GR-7 Professional, které má ve složení kromě lopuchu také přesličku, a u zákazníků jsme díky jeho aplikaci dosáhli velmi dobrých výsledků, a to u žen i u mužů. Výsledek není sice okamžitý, ale určitě stojí pár týdnů za to, abyste dosáhli návratu k původní barvě vašich vlasů a s šedinami se již netrápili,“ radí Jiří Boček, majitel kadeřnického salonu Studio Hairex.

2 slides, created on 06/May/2020 - 08:18:25