Přejít k hlavnímu obsahu

Je vám 30, 40, 50, nebo více a chcete vypadat mladší? Drobné změny v oblečení vám uberou několik let

Téměř každá žena si přeje vypadat mladě, ať už je jí třicet, čtyřicet, padesát nebo více. Bohužel čas zastavit nejde a vrásky nezmizí ani s tím nejlepším outfitem. Přečtěte si ale, jak s pomocí oblečení lze dosáhnout mladšího vzhledu a naopak kterých věcí se ve skříni vyvarovat, abyste si zbytečně nepřidávali roky.

Mohlo by se vám líbit

Jak se dožít vysokého věku: Vyzkoušejte rady významného japonského lékaře, který se dožil 105 let

Mít dlouhý a spokojený život? O tom sní snad každý. Recept na dlouhověkost však jen tak někdo nemá. Řadí se k tomu genetika, celoživotní péče o tělo, psychiku a mnoho dalšího. Chcete znáte recept, jak se dožít vysokého věku?
svetzeny.cz
Info ikona
Volné oblečení

Důležitý je správný střih

Pokud milujete volné a beztvaré oblečení, dopřáváte si s pohodlím i zbytečné roky navíc. Při výběru oblečení byste měli dbát na to, aby zvýrazňovalo vaše přednosti a nerozbíjelo siluetu. Dobrým pomocníkem je pásek, který zvýrazní linii těla. Pochopitelně je důležitý i výběr padnoucího spodního prádla, díky kterému se vyhnete později nevzhledným hrbolkům a boulím. Vyhněte se krajkovým lemům a volánkům, které zbytečně přidávají roky. Pokud se nejedná o pletené věci, není dobrou volbou ani kulatý výstřih. Ten by měl být naopak ostrý a zřetelný. Ženy nad padesát let by se měly vyhnout rolákům, jelikož mají tendenci veškerou pozornost přitahovat ke konturám obličeje a zvýrazňují všechny nedokonalosti.

Tmavé barvy prohlubují vrásky

Barvy jsou úžasným nástrojem, který vám umožní skrýt přibývající roky, dodá obličeji svěžest po probdělé noci, nebo zamaskuje stres a starosti. Ženy po třicítce obvykle mají tendenci dramaticky upravit svůj šatník, kdy nakupují stále více oblečení v tmavých odstínech. Tmavé barvy však prohlubují vrásky a zvýrazňují kruhy pod očima. Abyste si zbytečně nepřidávali roky, noste vždy v blízkosti obličeje světlé věci, které vizuálně osvětlují obličej a nedovolují nedokonalostem pleti vyniknout.

Mohlo by se vám líbit

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat konzumovat některé potraviny. Vybrali jsme ty nejhorší, jen sladkosti to nejsou

Tuk v břišní oblasti nechce snad nikdo. Je mnohdy složité s ním bojovat, protože na něj má vliv řada oblastí - od vyvážené stravy, pohybu, až přes genetiku. Jak zhubnout tuk na břiše? Zamyslete se nad tím, co jíte!
svetzeny.cz
Info ikona
Potisky

Dejte pozor na velikost potisků

Potisky jsou nepostradatelnou součástí moderního šatníku, některé však zbytečně přidávají roky. Mezi ně patří například populární puntíky, které vždy tak trochu odkazují na retro styl. Tento fakt sám o sobě přidá pár let navíc. Velký pozor je třeba dávat i na květinové potisky. Obrovské květiny, obzvlášť na tmavém pozadí, dokážou přidat hned několik let. Pokud se nechcete vzdát květinových vzorů, zvolte drobný květinový potisk na světlém pozadí, který bude působit svěže. Naopak vděčným vzorem je pléd, který se hodí pro jakékoliv věkové kategorie.

Nebojte se odhalit

To, že vám na obličeji přibylo pár vrásek, neznamená, že se nemůžete pochlubit jinou částí těla. Neschovávejte své krásné nohy, klíční kosti ani ruce. Nebojte se ukázat dekolt. Hlavní je to nepřehnat a odhalit pokud možno jen jednu věc.

Mohlo by se vám líbit

Módní podzim: Pořiďte si kousky, které se dají kombinovat, sluší každé z nás a nestojí víc než pětistovku

Ano, ano, můžete být trendy, ušetřit a ještě kombinovat řadu kousků ve svém šatníku. Inspirujte se v naší galerie a podzimní móda pro vás bude hračka. Vsaďte na neutrální tóny a nezapomeňte si pořídit baloňák, který je trendem už několikátou sezonu.
svetzeny.cz
Info ikona
Žena

Udělejte si správný make-up a vyberte vhodné šperky

S postupujícím věkem se vyhýbejte těžkým make-upům, tmavým očním stínům nebo třpytkám. To vše totiž dokáže zvýraznit vrásky a přidat roky navíc. Čím jste starší, tím méně dekorativní kosmetiky byste měli používat a nahradit ji kvalitními krémy. Důležitý je také výběr šperků, které doplňují finální vzhled. Největším rizikem jsou perly, které přidávají každému alespoň pět let. Pokud perly milujete a nedokážete si představit svůj den bez nich, zvolte alespoň jejich moderní verze nebo je zkombinujte s trendy šperky.

Nic se nemá přehánět

Ve snaze vypadat mladší to občas některé ženy přeženou a někdy zvolí outfit, na který by leckdy neměla odvahu ani patnáctiletá dívka. Při výběru oblečení se tedy vyplatí snažit se ubrat si jen pár let, nikoliv hned několik desítek.

Zdroj článku