Přejít k hlavnímu obsahu

Jennifer Aniston promluvila o svém bolestném životě: ponižování od matky, zlomená sebedůvěra a dva rozvody

Info ikona
Jennifer Aniston

Je samozřejmé, že Jennifer Aniston má za sebou docela pozoruhodnou kariéru. Hvězdě seriálu Přátelé bude 52 let, ale o zpomalení nebo ztrátě energie se u ní mluvit rozhodně nedá. Ovšem ne jednou ve svém životě Aniston slyšela, že na kariéru v Hollywoodu může zapomenout. Než se dostala tam, kde je dnes, musela překonat svoji minulost, která byla plná kritiky i bolesti.

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

svetzeny.cz

V nedávném a velmi upřímném rozhovoru Jennifer Aniston odhalila znepokojivé podrobnosti z dětství a dokázala, kolik toho ve svém životě musela překonat. Otec ji opustil, když byla ještě malá a její matka k ní nešetřila kritikou. Než se Jennifer probojovala do Hollywoodského průmyslu, členové rodiny jí nejednou řekli, že nemá šanci.

11. února 1969 se narodila budoucí hvězda v Sherman Oaks v Los Angeles dvěma slavným rodičům, kteří se pohybovali v zábavním průmyslu. Otec, John Aniston, byl herec a matka, Nancy Dow, se živila jako modelka a herečka. Rodina se rozpadla, když Jennifer bylo pouhých devět let – jednoho dne se vrátila domů a zjistila, že otec je pryč.

 

Televize nebyla povolena

Jako dítě se Aniston s matkou přestěhovaly do New Yorku. Ačkoli oba rodiče měli rozjetou kariéru v médiích, Jennifer neměla povoleno sledovat televizi. Výjimka byla, když onemocněla. Mohla však chodit do divadla, což v ní podpořilo zájem o herectví.

Zatímco Aniston objevila svou vášeň pro herectví během studií, její rodiče ji stále usilovně odrazovali. Doufali, že díky zákazu sledování televize, zapomene na své sny a začne se zajímat o jiné koníčky. V rozhovoru pro The Hollywood Reporter herečka prozradila, že její otec byl velmi vytrvalý ve snaze přesvědčit ji, aby si zvolila jinou kariéru. „Rada mého otce vždy zněla: Nedělej to! Buď doktorkou nebo právničkou.“ Nicméně na Jennifer to mělo naprosto opačný efekt a ona chtěla být herečkou víc a víc.

Když začala hrát během studií divadlo, na jevišti vynikala. To se ovšem nedá říct o jejím působení ve škole. Často měla pocit, že není dost chytrá, měla potíže držet krok se zbytkem třídy. Teprve v dospělosti jí diagnostikovali dyslexii, poruchu učení, která způsobuje potíže se čtením. „Cítila jsem se, jako by mi byly vysvětleny všechna moje dětská traumata, tragédie a dramata,“ řekla Aniston časopisu Independent.

 

Přehnaně kritická matka

Bohužel život s nediagnostikovanou poruchou učení nebyl jedinou výzvou, které Jennifer Aniston čelila, když dospívala. Poté, co se z jejího života vytratil otec, nastalo peklo ve vztahu s matkou, která začala být velice kritická, zvláště co se vzhledu a cílů týče. „Byla kritická,“ prozradila herečka v rozhovoru pro The Hollywood Reporter v roce 2015. „Byla vůči mně velmi kritická. Byla modelka – nádherná a ohromující. Já ne. Nikdy jsem nebyla. Upřímně si to nemyslím ani teď, což je v pořádku,“ svěřila se herečka.

Herečka také odhalila, že její matka ji nebrala vážně, ve chvíli kdy se rozhodla vzepřít kruté kritice. „Jednou jsem zvýšila hlas na svou matku a zakřičela jsem na ni, ona se na mě podívala a vybuchla smíchy. Smála se mi, že jsem vybouchla,“ vzpomíná na bolestivý zážitek a dodává: „Bylo to jako kopanec do břicha.“

Info ikona
Nancy Dow

 

Aby se užila, kromě divadla, pracovala na různých brigádách. Dělala servírku, pracovala v telemarketingu nebo jezdila jako poslíček na kole.

Neúspěšné seriály a silné pochyby 

Poté, co hrála ve čtyřech neúspěšných televizních seriálech, když se přestěhovala do LA, začala Aniston pociťovat sklíčenost a beznaděj. Přemýšlela, jestli nastane zlom, na který čeká. Jednoho dne na čerpací stanici v LA spatřila vedoucího zábavní společnosti NBC Warrena Littlefielda. Statečně k němu přistoupila a zeptala se, jestli má pokračovat a snažit se, nebo to jednoduše vzdát. Výkonný ředitel ji povzbudil, aby pokračovala v hraní a o několik měsíců později jí dokonce pomohl dostat se do připravovaného sitcomu, který navždy změnil její život. Přátelé!

 

Éra Přátel

Aniston alias Rachel Green se stala slavnou po celém světě a fanoušci se snažili napodobit její styl i účes. V roce 2002 si za svou roli odnesla cenu Emmy a o rok později Zlatý Glóbus.

Přes veškerý úspěch, který Jennifer měla, její matka stále nebyla šťastná a nadále byla silně kritická vůči jejímu životu a kariéře, což nakonec vedlo ke sporu, který trval mnoho let a Aniston se přestala se svou matkou nadobro stýkat.

 

Vzpomínky na zesnulou matku

V rozhovoru pro americký magazín Elle zazvzpomínala na zesnulou matku: „Byla jsem ze světa, kde se říkalo, abych se o sebe lépe starala, abych si něco udělala s obličejem. Nehodila jsem se do kategorie modelového dítěte, které ze mě matka chtěla udělat. Tohle ve mně skutečně rezonovalo.“

"To malé děvče, které jen chce být viděno a chce být milováno matkou, která byla příliš zaneprázdněna věcmi, na kterých úplně nezáleželo."

Její nešťastná zkušenost s vyrůstáním její matky je vlastně tím, co herečku přilákalo k její vysoce uznávané roli v komediálním dramatu Dumplin 'z roku 2018 Netflix. Aniston hrála postavu Rosie, nesmlouvavou bývalou královnu krásy, která má napjatý vztah se svou mladou dcerou. O filmu herečka prozradila: „Jedním z důvodů, proč jsem opravdu milovala matku a dceru v seriálu, bylo to, že to bylo velmi podobné tomu, jaký jsem měla vztah já s mojí matkou.“

 

Přátelé se stávají rodinou

Zatímco seriál Dumplin' odráží komplikovaný vztah s matkou, díky seriálu Přátelé si Aniston vystvořila druhou rodinu - věrná přátelství jistě zaplnila prázdnotu tam, kde by měli být její rodiče. "Vždycky vtipkujeme, že jsme se navzájem vychovali," řekla Jennifer během rozhovoru.

Drama mezi ní a matkou samozřejmě není vše, s čím se ve své minulosti musela vyrovnat. Mnoho z nás si může vzpomenout na velmi medializovaný rozvod mezi ní a Bradem Pittem v roce 2005. Pouhých pět let poté, co si řekli své ano na honosné svatbě v Malibu, pár oznámil konec. Brad Pitt byl obviněn z nevěry s hvězdou Angelinou Jolie. Jennifer Aniston zůstalo zlomené srdce, zvláště poté, co Jolie veřejně promluvila o tom, jak se zamilovala do Pitta na scéně, zatímco Jennifer s Bradem byli ještě svoji.

 

Druhý pokus o lásku

Nakonec se pozornost médií rozplynula a Aniston se vydala dál a v roce 2015 se provdala za herce Justina Therouxe. Bohužel manželství trvalo jen dva roky. V té době pár uvedl, že se rozešli přátelsky.

Jen rok poté, co se Aniston a Theroux vzali, matka nancy Dow zemřela ve věku 79 let po sérii mrtvic. V té době zprávy tvrdily, že se obě smířily krátce před smrtí. Avšak nedlouho po pohřbu vyšlo najevo, že matka vyškrtla Aniston z její vůle. Přestože herečka údajně v průběhu let platila mnoho účtů své matky, Nancy údajně místo toho nechala byt a „více než milion dolarů“ rodinnému příbuznému.

I když Aniston nemusela mít nejlepší vztah se svou matkou, zdá se, že to napravila se svým otcem Johnem Anistonem. V posledních letech herečka prozradila, že se naučila být shovívavější, pokud jde o její matku, a uvedla, že chápe, že časy byly tehdy jiné.

"Moje máma řekla ty věci, protože mě opravdu milovala," uvedla. "Nechtěla mi vědomě ublížit. Nevěděla, že mi zůstanou tak hluboké rány. Udělala to, protože s tím také vyrůstala.“

 

Překonání kritiky

V poslední době Aniston odhalila, že veškerá kritika, kterou ve svém životě schytala, z ní udělala silnou ženu, jakou je dnes. Aniston byla v minulosti kritizována za rozhodnutí nemít děti. Hvězda Friends přiznala, že je naprosto v pořádku, že se nestala matkou. "Někteří lidé jsou prostě stvořeni k tomu, aby byli manželkami a měli děti," řekla.

Seriál Přátelé: Kdo měl být původně Rachel, proč hrál Bruce Willis zadarmo a kdo byl první na scéně?

svetzeny.cz