Přejít k hlavnímu obsahu

Jak být pro partnera ženou číslo jedna?

Ať se zastaví čas a zůstane to takhle, napadne vás, když jste nejvíc zamilovaná. Jenže všechno se pořád mění a váš vztah není výjimkou. Šílet touhou po vás muž po mnoha letech manželství asi nebude, ale ženou číslo jedna pro něj můžete zůstat pořád. Jen neztratit svou auru přitažlivosti, kvůli níž si vás vybral.

Na začátku je chemie, kterou nikdo neovlivní. To jiskření a vzájemná přitažlivost vás tak baví! Nedokážete myslet na nic jiného než na sebe, zprávy na mobilu lítají jedna za druhou a nemůžete se dočkat, až se zase uvidíte a první něžnou pusu hned vystřídá ta vášnivá. Sex je super a je vám spolu nádherně, tak proč řešit, co přijde. Jenže příroda je nekompromisní a tuhle euforii brzy trochu zchladí. Hormony štěstí a zamilovanosti totiž působí jen nějakou dobu, v řádu měsíců, maximálně dvou let (ano, bohužel dojde i na vás, ačkoli se vám to může zdát naprosto nepřijatelné). A váš vztah se pomalinku začne měnit. Někdy je těžké tu změnu vůbec postřehnout, jak je pomalá. Ale je tu.

Nikdy jako dřív

Ve chvíli, kdy vám dojde, že už to asi nikdy nebude jako na začátku, na vás možná padne „depka“, což je normální. Zatímco muži tohle vlastně vůbec neřeší a berou věci tak, jak jsou, my ženy obvykle začneme lítostivě vztah analyzovat a stavíme se na hlavu, abychom vše vrátily na začátek. Pořád toužíme, aby se nám přes den častěji ozýval, přicházel s návrhy romantických večeří a víkendů, chtěl být často v naší přítomnosti, nosil kytky a byl tak celkově prostě pozorný. Vždyť snad nechceme tak moc?! Je jedno, na pozadí jakých událostí se tyhle scénáře dějí. Zda jste se mezitím vzali a máte děti, nebo jste v komplikovanějším vztahu s někým, kdo má závazky (nebo je máte vy). V tom případě je to o malinko složitější. Scénář bývá ale většinou stejný. Jestliže jste spolu delší dobu, milostnou euforii vystřídá dříve či později stereotyp. Na druhou stranu se vytvoří také hlubší pouto, které představuje další pomyslný stupínek vaší lásky. A to taky není od věci ocenit. Navíc můžete leccos udělat pro to, abyste pro svého partnera pořád zůstala ženou, po níž touží.

Netlačte na pilu

Někdy se můžete snažit sebevíc, stavíte se na hlavu, ale není vám to nic platné. Je to, jako když si necháte v pětačtyřiceti udělat facelift, nazujete conversky a budete si hrát na dvacítku. Čím víc budete urputná a hlásit se u muže o pozornost, tím víc ho budete odrazovat. Výčitkami ani fňukáním po tom, co bylo, si nepomůžete, naopak ho otrávíte mnohem víc. Zkuste si nevytvářet domněnky a katastrofické scénáře, že vás už určitě nemiluje, když se neozývá nebo chce jít radši večer s „chlapama“ na fotbal než s vámi sledovat film. Nebuďte smutná, že s vámi nechce trávit nedělní odpoledne na procházce, když on si chce radši něco kutit v garáži. Muže obecně romantika obtěžuje, tak to vezměte na vědomí. Prostě ho nechte žít a čas využijte sama pro sebe. Rád se k vám bude vracet, protože ženu, která neprudí, chlap ocení.

Vsaďte na ženskost

Člověk nemůže být pořád a za všech okolností dokonalý. Vypadat jako modelka se vám povede možná tak ze začátku vztahu, dokud spolu randíte. Později přijdou situace, kdy vás muž uvidí i nenalíčenou a rozcuchanou. Je to sice normální, na druhou stranu by se z toho neměla stát norma. Snažte se být půvabná i doma, vždyť nejde o tuny make-upu a rafinované outfity, upravit se není tak náročné a nezabere to ani moc času. Na svůj vzhled nerezignujte za žádných okolností, ani když jste na mateřské, jdete „ jenom“ pro rohlíky nebo máte pocit, že už na tom, jak vypadáte, stejně nezáleží. Muži chtějí mít po svém boku hezkou a upravenou ženu, ať se nám to líbí nebo ne, tak na svůj vzhled nerezignujte. Ženskost by pak měla vyzařovat i z vašeho chování. Zapomeňte na křik a vulgarizmy a buďte pro něj křehkou a zranitelnou bytostí, kterou bude chtít stále ochraňovat.

Buďte pozitivní

Svět je plný nespravedlnosti, zloby a příkoří, o tom žádná. Jenže má cenu se tím trápit a ztrpčovat si život sama sobě i svému partnerovi? Když budete věčně remcat a vidět na světě spíš to špatné než dobré, spolehlivě partnera otrávíte. Nezapomeňte, že to, co ze sebe budete vyzařovat, se vám vždycky vrátí, jako bumerang. Navíc pozitivní energie je nakažlivá, takže i když máte doma bručouna, můžete svou vstřícností, úsměvem a dobrou náladou váš vztah zlepšit. Není od věci také partnera čas od času ocenit a pochválit.

Zůstaňte výjimečná

Muži jsou věční lovci, mají to zkrátka v genech. Nahánět vás po několika letech soužití vás partner sice tak úplně nebude, přesto pro něj můžete zůstat do určitě míry výjimečná. Už jen tím, že nebudete k dispozici pokaždé, kdy on bude zrovna chtít. Samozřejmě že záleží na okolnostech. Pokud budete řešit provozní věci kolem domácnosti a dětí, asi těžko budete dělat paní tajemnou, to byste manžela spíš naštvala. Ale za jiných okolností mu nemusíte odpovědět na zprávu hned, jak ji dostanete. Stejně tak nemusíte vždycky dělat to, co on navrhne, na úkor sebe a svých zájmů. Nechte si také svůj prostor a čas, kdy se budete věnovat jen sama sobě. Mějte své koníčky, kamarádky a svůj osobní život, svět jen pro sebe. A partnerovi zase nechte ten jeho. Pak se budete rádi vracet jeden k druhému a budete se na sebe těšit.