Přejít k hlavnímu obsahu

Erotické menu: Sex podle nálady

S milováním je to jako s jídlem. Nejradši si dáváte ve své oblíbené italské restauraci pořád stejnou pizzu, někdy ale dostanete chuť na špagety nebo bruschettu. Jindy vás příjemně naladí lahodné tiramisu. Ani sex nemusí být pořád jako přes kopírák. Vyberte si ten pravý podle nálady a situace.

Rychlý

Představte si třeba následující situaci: čekáte návštěvu, hosté tu každou chvíli budou. Máte perfektně uklizeno, jídlo je připravené, víno se chladí. Naposled se rozhlédnete po bytě a jdete se oblékat. To ale bude muset počkat, protože jste v ložnici narazila na svého partnera, který tam původně přišel se stejným záměrem, ale nakonec pár kousků oblečení naopak odloží. Během následujících pěti minut na nervozitu zapomenete. Studie dokazují, že ženy potřebují často k dosažení orgazmu méně času, než se předpokládalo. Rychlovku můžete brát ale i jako pří- jemnou předehru. Jen co hosté odejdou, můžete v klidu pokračovat. Mezičas bude nepochybně také vzrušující, stačí se na sebe přes stůl podívat a oběma vám bude jasné, na co právě myslíte a na co už se těšíte. K rychlovce by ale nemělo dojít, pokud by nebyla příjemná pro obě strany. Když se dokážete soustředit jen na to, jestli už se neozývají kroky na chodbě, pravděpodobně si moc zábavy neužijete.

Dohodnutý

Čekáte večer v ložnici často marně na svého partnera, který sedí u počítače a zapomněl na čas i na vás? Když si ale stanovíte den, který bude patřit jen a jen vám, pak se ho určitě dočkáte a nebudete se muset obávat odmítnutí. A jak říkal známý sexuolog Miroslav Plzák: „Lepší plánovaný sex než žádný.“ Na tom, kolik takových společných večerů v týdnu budete mít, se ale musíte shodnout oba. Obáváte se, že se tak z vašeho života vytratí vášeň? Výhodou je, že se na erotické zážitky můžete těšit, a to vzájemnou touhu také umocní. Navíc mimo určené dny je ještě dost prostoru na spontánnost. Na sexu se můžete ale domluvit
i jednorázově, například když překvapíte dopoledne partnera „esemeskou“, ve které mu nastíníte svou představu o večerním programu. Pokud ho váš návrh zaujme, máte celý den na dotažení svých erotických fantazií k dokonalosti. A vsaďte se, že vám to v jeho očích dodá neodolatelný sex-appeal!

Usmiřovací

Pohádali jste se, máte na svého partnera zlost, a přesto jste skončili v posteli? Vlastně vůbec nechápete, jak k tomu mohlo dojít... Snadno, protože při hádce nám rychle stoupá hladina dopaminu a adrenalinu a to ovlivňuje naše sexuální vzrušení. Sex v takové chvíli může být tedy skutečně vášnivý. Zároveň je to určitá varianta sexu s cizím člověkem, protože vážnější kon- flikt může vést k dočasnému odcizení. Plynulý přechod od rozčilení k sexu není ale pro každého. Váš partner by měl dokázat odhadnout, jestli vám takový návrh nebude připadat natolik šokující, že by se tak vzájemný nesoulad ještě vyhrotil. Pokud k sexu ve vypjaté situaci dojde, je pravděpodobné, že po něm budete vzájemně tolerantnější a ochotnější přistoupit na případný kompromis.

Uklidňující

Jste v práci ve stresu, čekáte na výsledky lékařského vyšetření nebo si vás pozvala do školy třídní učitelka vašeho dítka a vy tušíte, že chválit je zřejmě nebude? V tu chvíli potřebujete oporu, cítit sounáležitost se svým partnerem. A kde jinde vzájemné souznění vnímáte víc než v milostném objetí? Váš sex by měl být v tom případě takový, jak ho důvěrně znáte: osvědčený postup, osvědčená poloha. A především by měl být cituplný.

Experimentální

Jistě vás někdy zaujala erotická scéna ve filmu nebo pasáž v knize, kterou jste si chtěla „přehrát“ i se svým protějškem. Takový experiment může oživit váš vztah, ale také ho zkomplikovat, když o něj má zájem jen je- den z páru a ten druhý cítí zábrany a je pro něj z lhostejno jakého důvodu nepřijatelný. Také je možné, že vám to zpočátku připadá jako dobrý nápad, ale po chvíli ztratíte odvahu pokračovat. Nemůžete se – a v žádném případě ani sebe navzájem – k experimentování nutit. A pokud se k němu odhodláte, připravte se na to, že nemusí všechno probíhat podle vašich představ, a berte to s hravostí a humorem.