Přejít k hlavnímu obsahu

Laskavost prodlužuje život a činí nás šťastnějšími. Najděte svůj způsob, jak ji projevit

Laskavost není ani hloupost, ani nemoc, je to ctnost, kterou bychom si měli nejen teď, v době adventu, pěstovat. Kvůli sobě, kvůli jiným, kvůli celému světu. Vyplatí se to.

LASKAVOST VERSUS MORÁLKA

Nestrčit starého otce do domova důchodců, abyste mohli pronajmout jeho byt, to se tak nějak v naší společnosti očekává. Stejně jako se očekává, že třeba muž neopustí svoji těžce nemocnou manželku nebo žena přechodu nepodrazíme nohy mladíkovi s berlemi. Bylo by to neslušné, rozumějte nemorální. A právě to je ta hranice, která dělí morálku od laskavosti. Laskavost je totiž víc než morálka, která je navíc v každé zemi či kultuře jiná. A jak řekl profesor Pafko, morálně se často chováme jen proto, aby nás ostatní neodsoudili. Ale laskavě se chováme, když ani nemusíme.

Horoskop: Takto bude vypadat váš milostný život v roce 2021

Co vás na nový rok čeká z hlediska lásky a sexu podle znamení zvěrokruhu? Velký horoskop pro rok 2021 vám odhalí budoucnost.
svetzeny.cz

7 způsobů, jak být laskavější

1. Zavolejte někomu, kdo žije osamocen, a popovídejte si s ním.

2. Všímejte si toho, co mají vaši nejbližší rádi, a pak je tím obdarujte, ať je to vánočka nebo kytice růží.

3. Zaregistrujte se na webu dobrovolnik.cz nebo budupomahat.cz a nabídněte, v čem a kdy můžete ostatním zdarma pomoci.

4. Udělejte radost lidem z domova pro seniory, zapojte se třeba do projektu Ježíškova vnoučata.

5. Zjistěte, zda někdo v okolí nepořádá sbírku oblečení nebo dobročinný koncert či jinou charitativní aktivitu. Navštivte třeba nejbližší farnost či nedaleký kostel a zeptejte se, jak se můžete také zapojit.

6. Darujte jiným, co už nepotřebujete, prostřednictvím webu www.hearth.net/cs.

7. Dopřejte člověku bez domova za 100 kč jednu noc v teple. Více na noclezenka.cz.

Udělejte život šťastným sobě i svému okolí. Staňte se nejlepší kamarádkou pro sebe sama

Kamarádkám a blízkým lidem odpouštíme jejich nedostatky celkem rychle a nečiní nám tolik problémů. Když jde ale o nás, staneme se přísnou paní učitelkou, která nám neodpustí nic a ještě nás řádně potrestá, abychom si to dlouho pamatovali. Jak k sobě najít cestu a stát se sama sobě nejlepší kamarádkou? Není na tom nic těžkého!
svetzeny.cz

LASKAVCI MEZI NÁMI

Vyhledávání a oceňování obyčejných lidí, kteří dělají pro druhé neobyčejné věci, se už dva roky věnuje Nadace Karla Janečka. Prostřednictvím webu laskavost.cz sbírají nominace na dobrosrdečné, a přesto skromné osobnosti, které nebývají v médiích, a proto se o nich moc neví. Jak je vidět, když se chce, laskavě to jde. Nemusíte zrovna stavět školy nebo vychovávat sirotky na Srí Lance. Sami rozhodněte, co zvládnete, a co už ne. A nezapomeňte, laskavost je infekční, tak ji pošlete dál…