Přejít k hlavnímu obsahu

Udělejte život šťastným sobě i svému okolí. Staňte se nejlepší kamarádkou pro sebe sama

Kamarádkám a blízkým lidem odpouštíme jejich nedostatky celkem rychle a nečiní nám tolik problémů. Když jde ale o nás, staneme se přísnou paní učitelkou, která nám neodpustí nic a ještě nás řádně potrestá, abychom si to dlouho pamatovali. Jak k sobě najít cestu a stát se sama sobě nejlepší kamarádkou? Není na tom nic těžkého!

Většina lidí věří tomu, že musí neustále dělat pokroky a nikdy nepolevit. Jakmile si dovolíme oddychnout, okamžitě přichází výčitky a pocity viny. Zvláště ženy dokáží peskovat samy sebe, aniž by si uvědomily, jak moc si ubližují.

Napište to černé na bílé

Poznamenejte si deset věcí, které na sobě milujete. Opravdu je napište, ať to vidíte černé na bílém! Nezáleží na tom, jestli milujete svůj smích, vlasy, smysl pro humor nebo zadek, prostě napište všechno! Pokud vás nic nenapadá nebo se nemůžete zdárně dobrat desátého bodu, zeptejte se svého partnera nebo přátel. Díky seznamu si uvědomíte, co vás činí tak výjimečnou a zajímavou.

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery

Kdy jste naposledy udělala něco jen sama pro sebe – bez výčitek? Je nám jasné, že odpovíte, že už dlouho nic. Myslete na sebe častěji a dopřejte si radost.

Instagram není realita

Přestaňte se srovnávat s kráskami na Instagramu – filtry a aplikace dokáží zázraky. Neporovnávejte ani své osobní či pracovní úspěchy. Každý z nás je ve správný čas na správném místě a vše je jak má. Vždycky bude někdo hezčí, hubenější, blonďatější nebo chytřejší. Radši se zaměřte na svoje silné stránky. Nikdo není dokonalý, a to je jen dobře!

Mohlo by se vám líbit

Zařiďte si svůj vysněný život, který si zasloužíte! Stačí laskavost.

Laskavost není ani hloupost, ani nemoc, je to ctnost, kterou bychom si měli nejen teď, v době adventu, pěstovat. Kvůli sobě, kvůli jiným, kvůli celému světu. Vyplatí se to.
svetzeny.cz

Poznejte sama sebe

Uvědomte si i svoje slabé stránky. Je dobré znát sama sebe perfektně a nenalhávat si, že máme jen kladné vlastnosti. Přijměte láskyplně to, co na sobě nemůžete změnit, a zapracujte na vlastnostech, které vám vadí. Pokud se vám nějaká vlastnost nelíbí, zkuste se ji odnaučit. Pomalu a postupně. Nespěchejte na sebe. Buďte trpělivá a shovívavá – takovým způsobem, jako kdybyste vychovávala dítě nebo štěňátko.

Samochvála nesmrdí

Chválit druhé nám jde skoro samo, ale pokud sama sobě nedopřejete povzbudivá slova skoro nikdy, není to správně. Změňte to! Pokaždé když v budoucnu zvládnete obtížný úkol, zastavte se a řekněte si: „Tohle jsem teda zvládla skvěle!“

Buďte šťastná vy, bude šťastné i okolí

Utěšovat ostatní a chlácholit je nám přijde přirozené, když se ale něco děje nám, propadáme panice a úzkosti. Psychologové nás učí, že jen ten, kdo si cení sám sebe, zná svoje silné i slabé stránky a zachází sám se sebou láskyplně, může být trvale šťastný a dokáže udělat šťastnými i druhé.