Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší nápady pro dlouhé zimní večery. Zkuste meditaci nebo deskové hry

Chladná zima, sychravé počasí a nemožnost trávit volný čas venku, nás nutí zůstávat v pohodlí domova. Přinášíme vám nejlepší nápady pro krásný a útulný večer.

1. Večer jen pro vás

Kdy jste si naposledy dopřála večer jen sama pro sebe? Jestli už si ani nevzpomínáte, nastal ten pravý čas. Dopřejte si příjemnou perličkovou koupel, ošetřete si obličej výživnou maskou a nalakujte si nehty v trendy podzimních barvách. Zároveň můžete sledovat své oblíbené seriály nebo telefonovat s nejlepší kamarádkou. Takový večer si užijete a napětí se stresem bude rázem pryč.

2. Jóga nebo meditace

Takový dlouhý a chladný zimní večer lze také využít k relaxaci těla a mysli současně. Co takhle pár jednoduchých cvičení jógy? I když vás jóga unaví, je neuvěřitelně prospěšná pro naše tělo. Pokud se nechcete hýbat, ale maximálně se zrelaxovat, zkuste meditaci. Stres z celého týdne bude pryč co by dup.

Zklamání, hněv a hádky o Vánocích: Často se jim nevyhneme, ale existuje několik pravidel, jak si nezkazit svátky

Vánoční čas má být čas pohody a klidu, ale realita bývá často odlišná. Právě ve vánočním čase paradoxně mnohdy kulminují rodinné krize a hádkám se nevyhneme. Máme pro vás pár rad, jak hádkou nezničit vztahy a jak takový konflikt ustát bez duševní újmy a zkažené vánoční pohody.
svetzeny.cz

3. Čtení nebo audiokniha

Chcete-li opravdu vypnout a ponořit se úplně do jiného světa, jsou nejlepší knihy. Podporují koncentraci a vy během chvíle zapomenete na všechny trable a starosti. Lehněte si na gauč, udělejte si horkou čokoládu, oblečte si teplé ponožky a ponořte se do detektivních příběhů nebo milostných zápletek. Nejste fanoušek čtení? Pak sáhněte po audioknize. Můžete vařit skvělou večeři a u toho být součástí napínavých příběhů! Dvě věci v jednu chvíli, to se hodí vždy.

4. Pečte a sledujte film

Chcete si užít pohodlí na pohovce při sledování romantického filmu, ale máte před sebou spoustu práce s pečením vánočního cukroví? Nevadí. Pečte a u toho si nechte zapnutou televizi. Cukroví krásně provoní váš dům a vánoční atmosféra bude hned o dost příjemnější.

5. Poslouchejte hudbu a zkuste hádanky

Hádanky a deskové hry se staly oblíbenou zábavou už během prvního dočasného bezpečnostního opatření. Hry podporují soustředění, jsou zábavné a po chvíli zapomenete na vaše starosti jako mávnutím kouzelného proutku. Aby byl váš večer ještě zábavnější, pusťte si muziku a můžete hádat nebo předvádět příslušnou celebritu.