Přejít k hlavnímu obsahu

Zimní dovolená: Proč před cestou vypít studené pití, jaké sedadlo vybrat nebo jak vám pomůže nečekaný trik s cestovním polštářkem

Info ikona
Cestování letadlem

Ať už se chystáte letecky do teplejších krajin nebo autobusem někam blíže, budou se vám hodit následující triky, které vám velmi zpříjemní cestu, abyste do dané destinace přijeli co nejvíce odpočatí.

Info ikona
Sedadla

Moudře si vybírejte sedadlo

V letadle byste si měli své místo zvolit strategicky, kdy není příliš vhodné si vybrat místo u motoru, toalety nebo kuchyně. Vpředu na palubě bývá vzduch čerstvější, a čím blíže jste k přídi letadla, tím méně vás bude rušit hluk motoru. Sedadla poblíž uličky jsou o několik decibelů tišší než ta u oken. Co se týče autobusů, zde je potřeba myslet především na vlastní bezpečnost. Nejbezpečnější místa jsou na pravé straně kolem zadních dveří, neboť u většiny autobusu jsou umístěny zhruba ve středu. Všechny moderní autobusy by měly být vybaveny bezpečnostními pásy, které nesmíte zapomenout použít.

Před jízdou vypijte nebo snězte něco studeného

Před spaním se vaše tělesná teplota snižuje, jelikož vaše tělo začne pracovat méně intenzivně, než když jste vzhůru. Tělo můžete na tento stav připravit právě tím, že si dáte něco studeného a přesvědčíte tak tělo, že je čas na odpočinek. Pomoci vám může také banán, který obsahuje hořčík a draslík pro regulaci krevního tlaku a podporu spánku.

Hubněte rychleji s japonskou banánovou dietou, která si získává oblibu po celém světě. Náš odborník ji označil za zbytečnou

svetzeny.cz

Info ikona
Ponožky

Noste s sebou ponožky navíc

Přestože tento trik se hodí spíše na palubu letadla, můžete se vám hodit i v autobuse. Noste u sebe pár teplých ponožek, které si můžete během cesty obléct. Na palubě letadla je často zima, kromě toho není při delších cestách pohodlné mít celou cestu obuté boty, to se týká i autobusu. Nezapomeňte si však boty opět obout, když se vydáte na toaletu nebo si chcete při procházce uličkou letadla protáhnout svaly. Výbornou volbou mohou být kompresní ponožky, které pomáhají zlepšit krevní oběh a snižují riziko otoku a trombózy.

Používejte správně cestovní polštář

Jedním z důvodů, proč vám může být na palubě letadla zima, je odhalený krk. Pokud si jej zakryjete šátkem či svetrem, bude vám mnohem příjemněji. Výbornou službu v tomto ohledu udělá cestovní polštářek, který využijete i při cestě autobusem. Přestože je mezi lidmi většinou zažité, že cestovní polštář se umisťuje za krk, zjistíte, že pokud ho použijete obráceně, tedy pod bradou, bude vás nejen hřát, ale také bude výborně sloužit jako opora pro vaši hlavu, která vám při spánku padá dopředu. Díky tomuto triku budete po cestě méně rozlámaní.

Nevyhazujte vymačkané citrony. Poslouží vám jako nejekologičtější pomocník v kuchyni

svetzeny.cz

Info ikona
Hydratace

Nepoužívejte make-up a hydratujte pokožku

Na cestu se raději příliš nekrášlete a rtěnku s řasenkou si raději nechte do cílové destinace. Vzduch uvnitř letadla i autobusu bývá suchý, a proto je dobré ještě před nástupem nanést na pokožku hydratační krém. Také je dobré mít v příručním zavazadle lůj na rty, které mají při delších cestách tendenci vysychat a popraskat.

Nedávejte nohu přes nohu

Při hledání pohodlné pozice lidé často zkoušejí i dávat nohu přes nohu. Na tuto pozici však raději zapomeňte, jelikož překřížení nohou omezuje průtok krve a výrazně zvyšuje riziko krevních sraženin. Podle odborníků je ideální pozicí pro dlouhé cestování sed s nohami rovně před sebou a mírně pokrčenými v kolenou.

Chyby, kvůli kterým dle vědců nehubnete: Nepodcenili jste také důležitost vlivu počasí, pitného režimu a spánku?

svetzeny.cz