Přejít k hlavnímu obsahu

Adventní trhy: Kam vyrazit na svařák?

Advent je tady a s ním oblíbené trhy. Vydejte se do nazdobených měst po celém Česku a zažijte tu pravou vánoční atmosféru.

Advent na kolonádě

Vánoční trhy se v Karlových Varech táhnou od Hotelu Thermal až ke Grandhotelu Pupp. Prostranství před Mlýnskou kolonádou se změní v les a tržiště s vánočními dobrotami, kde vystoupí například Michal Hrůza. Ve Dvořákových sadech najdete jednu specialitu – strom, který svítí podle toho, jak mu zpíváte! A pokud se unavíte, projeďte se po lázeňském městě vánočním vláčkem.

Info ikona

Vánoční Krumlov

Advent zahalí jihočeské město do pohádkových kulis. Jako každý rok nechybí rozsvícení vánočního stromu a zpívání koled, mikulášská nadílka, Ježíškova pošta, příjezd bílé paní nebo živý betlém. Adventní čas zpestří staročeský jarmark, díky kterému budou českokrumlovské uličky provoněné
punčem, svařá kem a cukrovím. Jarmark trvá od 29. listopadu až do 6. ledna, kdy ho ukončí příchod Tří králů. Krumlovskou specialitou jsou medvědí Vánoce. Na Štědrý den můžete přijít do zámeckého příkopu společně s dětmi a medvídkům přineste dárky - kolářky, vánočky, jablka či jiné ovoce i med a položte je pod nazdobený stromeček.

Info ikona

Trhy na zámku

Sváteční adventní atmosféru bez shonu a stresového vypětí můžete letos o druhém adventním víkendu nasát na zámku Dobříš. Historické nádvoří hostí v sobotu 7. prosince od 11 do 19 hodin druhý Vánoční trh pod záštitou paní Livie Colloredo-Mannsfeldové. „Na celý den obsadí zámecké nádvoří dvacet stánků, ve kterých si můžete koupit vánoční dárečky, jmelí, výrobky z keramiky či šperky. Na přání si také můžete nechat namalovat vlastní vánoční ozdobu. Chybět nebudou ani vánoční pochutiny – ochutnáte například pečené sele, rybí speciality, čerstvé perníčky, svařené víno, kávu z místní pražírny a další dobroty,“ říká Kateřina Doušová ze zámku Dobříš. Vstupné na trh bude zdarma. Vánočně laděné nádvoří rokokového zámku zkrášlí nazdobené stromečky a celý den se z reproduktorů budou linout vánoční melodie a koledy. Živé vystoupení obstarají v 16 hodin žáci ZUŠ Dobříš z hudebního a tanečního oboru.

Znojemské kluziště

Znojmo se s první adventní nedělí změní na svátečně vyzdobené místo plné vůní, koled a pravé předvánoční nálady. Pokud sem zavítáte během prosince, podívejte se i do znojemského podzemí, zabruslete si na kluzišti a pomazlete se na náměstí u ohrady se živými zvířátky. Letos se koná i soutěž Vánoční Znojmo, kdy se hodnotí venkovní výzdoba domů ve městě.

Info ikona

Kouzlo Vánoc

Náměstí Svobody je přirozeným středobodem Brna. Nejinak tomu je v době adventu a po něm. Dynamický a živý Svoboďák, jak mu místní říkají, je místem setkávání, zábavy a navazování nových přátelství. Jeho atmosféru ocení především ti, kteří se rádi baví ve společnosti stovek dalších lidí. Je proslulé svou společenskou atmosférou ve stylu večírků s živou hudbou a letos jej doplní i zbrusu nové konzumační zóny a Zimní bar. Útulný trh zaměřený na řemeslné výrobky a tradice najdete na brněnském Zelném trhu, velkokapacitní vyhřívaná šapitó, vyhlídkové kolo a venkovní kluziště zase na Moravském náměstí. I tyto dva adventní trhy jsou samozřejmě doplněny řadou stánků s chutným občerstvením, ale před Štědrým dnem končí. Zato Brněnské Vánoce na náměstí Svobody a Dominikánském pokračují i přes svátky a po nich. Stánky s občerstvením zde na četná přání zůstávají až do 5. ledna 2020 a vy si tak můžete vychutnat kouzlo vánoční jihomoravské metropole i bez předvánočních stresů a užít si zde první dny nového roku.