Přejít k hlavnímu obsahu

Magická zima v rakouském Tyrolsku

Info ikona
Rinn, Rinner Alm

Tyrolsko je srdcem Alp a místem, kde můžete zažít to pravé zimní kouzlo. 500 zdejších vrcholů přesahuje třítisícovou hranici a vysokohorskou krajinu pokrývá více než 600 různých ledovců. Nádherná příroda přímo vybízí k tomu, abyste se odpoutali od všech starostí a relaxovali.

Už Johann Wolfgang von Goethe v roce 1829 o Tyrolsku napsal: „Přijel jsem sem, takřka z donucení, konečně na klidné, tiché místo, o jakém se mi ani nesnilo." Kouzlo a původní ráz tomuto regionu zůstalo i po letech. Stačí si jen vybrat, co v něm prožijete...

Advent v Tyrolsku 

V Tyrolsku je adventní a vánoční období něčím opravdu výjimečným: Když se v podvečer setmí, tradiční adventní trhy se rozzáří záplavou světel. Nejstarší a největší vánoční trhy v Innsbrucku působí pod mohutným vánočním stromem předZlatou stříškouvelmi nostalgicky. Moderní ráz naopak celosvětově unikátní, 14 metrů vysoký vánoční strom z krystalů Swarovski na innsbruckém náměstí Marktplatz. Na nejkrásnějších tyrolských vánočních trzích v Rattenbergu, St. Johannu, Hall in Tirol, Kitzbühelu, Lienzu a Seefeldu si můžete zakoupit tradiční řemeslné výrobky a ochutnat spoustu kulinářských specialit. Vše o adventních trzích a dalších zážitcích spojených s příchodem Vánoc najdete zde.

Info ikona
Advent v Innsbrucku

Hvězdná obloha a ledově chladný vzduch? Užijte si je v horkých pramenech!

Termální voda z léčivých pramenů vám nejen dodá energii, ale skutečně blahodárné účinky při léčbě nejrůznějších onemocnění. Ležet v příjemně teplé vodě s výhledem na tyrolské hory je ten nejlepší způsob, jak si odpočinout po sportovním dni na sjezdovce. 

Aqua Dome, nejznámější termální lázně v Rakousku, se pyšní rozlohou téměř 50 000 m². Kromě jedinečné saunové zóny je zde dvanáct bazénů se skluzavkou, kde se na celé odpoledne skvěle zabaví i děti. Čtyřicetistupňová termální voda ze sirného pramene promění vodní radovánky v úžasně zdravou záležitost. Každý pátek jsou lázně otevřeny téměř do půlnoci, aby mohli návštěvníci obdivovat měsíční svit a hvězdnou oblohu z vyhřátých venkovních bazénů. Dokonalý relax pro rodiče a akční zábavu pro děti nabízí také areály Atoll u jezera Achensee, Alpentherme v Reutte a Erlebnistherme v Zillertalu. A novinkou jsou lázně Silvretta v Ischglu! 

Info ikona
Aqua dome

Výletní cíle, které nenajdete nikde jinde na světě? V Tyrolsku jich je hned několik!

007 ELEMENTS: Muzeum Jamese Bonda v Söldenu 

Nejslavnější agent této planety od července 2018 stálé zastoupení v Söldenu, konkrétně na vrcholu hory Gaislachkogel ve výšce 3 050 m. n. m. Velkolepá podzemní zážitková expozice Jamese Bonda je světovým unikátem.

Swarovski Kristallwelten 

Již od svého otevření v roce 1995 patří Swarovski Kristallwelten v městečku Wattens v údolí Intall nedaleko Innsbrucku mezi vůbec nejoblíbenější turistické destinace v Rakousku. Úchvatnou říši fantazie vytvořil multimediální umělec Andrée Heller k oslavě 100. výročí založení značky, která se stala symbolem křišťálových šperků. 

Café 3.440, nejvýše položená kavárna v Rakousku 

Její název hovoří za vše: Café 3.440 na vrcholu Hinterer Brunnenkogel trůní ve výšce 3 440 m. n. m. a je tak nejvýše položenou kavárnou v Rakousku. Výhled z terasy volně se vznášející v prostoru je fenomenální. 

Info ikona
Café 3440

Plánujete dovolenou v Tyrolsku? Více info najdete na www.tyrolsko.cz.

Chcete se rázem přenést do zimního ráje? Zapněte si video níže!

Měření