Přejít k hlavnímu obsahu

Plány na kouzelné svátky? Cesta do Alp!

Info ikona
Vánoce na horách

Říkáte si, že byste konec letošního roku mohli pojmout trochu jinak, než je u vás zvykem? Vyrazit na hory a strávit na nich rovnou celé svátky není vůbec špatný nápad! Pokud navíc vyberete vhodnou destinaci a svěříte se do těch správných rukou, může být na novou tradici zaděláno.

Zavřít oči (a hlavně dveře) za hektickým adventním chystáním, sbalit lyže, výstroj, děti a vypravit se až na vrcholky zasněžených kopců. Ovšem ne jen tak ledajakých, a přitom ne úplně vzdálených...

Lyžařská střediska rakouských Alp jsou nekonečně dlouho pokryté vrstvou kvalitního sněhu, zalité slunečními paprsky, nabízejí aprés-ski místa na té nejvyšší úrovni, stylové hospůdky a restaurace provoněné gastronomickými specialitami (samozřejmě připravenými z lokálních zdrojů) a ještě vaše svátky okoření tou pravou vánoční atmosférou. Už jste se naladila?

Info ikona
Zima v Alpách

Rakousko je tou nejlepší volbou

Nejlepší je zvolit si pobytový zájezd dle vlastních preferencí: Budete si přát skipas v ceně, nebo využít služeb kvalifikovaného lektora, díky němuž můžou i naprostí začátečníci lyžovat nebo jezdit na prkně po pouhém týdnu jako profesionálové? To všechno je možné. Stejně tak ubytování se dá vybírat z nabídky cenově výhodných apartmánů až po luxusní hotely.

O nadstandardních podmínkách k lyžování ani nemluvě. V rakouských Alpách má lyžování dlouhou tradici — mnoho ikonických závodů světového pohárů jako třeba každoroční Hahnenkammrennen v Kitzbühelu. Ne nadarmo se také v Rakousku, konkrétně v Innsbrucku, konaly i olympijské hry (v roce 1964 a 1976). A i když jde o události a akce, které se zapsaly do historie, rozhodně tu neusínají na vavřínech.

Ať už si u našich jižních sousedů vyberete kteroukoliv destinaci, vždy na vás zkrátka budou čekat udržované sjezdovky, moderní lanovky a dokonalý servis, kde lyžařská sezona začíná v říjnu a končí v dubnu. Konec roku tu je ale za nás nejpříjemnější...

Tyrolsko

Tyrolsko se rozkládá mezi Arlbergem a Kitzbühelskými Alpami. A právě tady najdete vyhlášená střediska typu Kitzbühel, Ischgl, Sölden nebo St. Anton.

Salzburger Land

Vyhledávaným regionem je také Salzburger Land, kde se tyčí až 3 000m Kitzsteinhorn, pohoří s vlastním ledovcem! Pokud se ale vydáte směrem níže, dojedete do Korutan — a i tady se budete cítit pohádkově. Tenhle region je totiž hotovým rájem pro zimní sporty všech druhů — od vysokohorských zimních túr přes běžkování, bruslení a samozřejmě také lyžování nebo snowboard. Samozřejmě za těch nejlepších podmínek. Chcete bonus? Co takhle zkoumání nádher okolní přírody? Stačí vám k tomu 200 jezer a dechberoucí božská panoramata?

Východní Tyrolsko

Další možností, jak strávit zimu v zasněženém království rakouských Alp, je i Východní Tyrolsko. Obzvlášť tady o záplavu slunce (a zároveň sněhu) nouze rozhodně nebude.

Další místa, která jsou hodná vaší zimní návštěvě?

Na seznamu (a právem) nejoblíbenějších lyžařských regionů objevíte ale í další, každý s vynikajícími podmínkami pro dovolenou strávenou na lyžích. Jsou jimi třeba Montafon, Lech nebo kouzelný Zürs v Voralbergu. Tak a teď můžete začít vybírat!

Info ikona
Parta na horách

Kde tohle všechno (a ještě víc) hledat?

Pro další informace a načerpání inspirace, jak strávit tu nejlepší zimní dovolenou uprostřed pohádkových kopců, omrkněte stránky cestovní kanceláře Snowtrex, která se specializuje na zimní pobyty, a to nejen v Rakousku, ale i dalších zemích (Itálie, Francie, Německo, apod). Přejeme vám krásnou dovolenou!

Měření