Přejít k hlavnímu obsahu

Krevní skupina: Zjistěte vaši povahu i predispozice k nemocem. V životě vám to pomůže

Krevní skupina o nás může mnohé prozradit. Díky vědě jsme zjistili, že jednotlivé krevní skupiny jsou spojeny s určitými zdravotními benefity a riziky. A prý je s krevní skupinou spojena vždy i určitá sada typických charakterových vlastností. Zjistěte, co vše o vás vaše krevní skupina vypovídá.

Krevní skupina 0

Lidé s krevní skupinou 0 na sebe mívají vysoké nároky. Jsou to rození vůdci a jejich ambicí je obsadit nejvyšší kariérní pozice. Nechybí jim odvaha a „tah na branku“. Jsou velmi odolní a vytrvalí. Někdy se lidé mylně domnívají, že jsou to sobci, kteří myslí jen na sebe, ale tak to není. Jsou to dobrosrdeční a velkorysí lidé. Co se týče zdraví, hodně se o krevní skupině 0 mluví v souvislosti se současnou pandemií onemocnění Covid-19, kdy některé studie naznačovaly, že by tato krevní skupina vůči této nemoci mohla být odolnější.

Nepodařilo se to však prokázat, avšak již dříve bylo zjištěno, že lidé s krevní skupinou 0 jsou méně náchylní ke krevním sraženinám, které Covid-19 může způsobit. Krevní skupina 0 má i své stinné stránky. Dle výzkumu publikovaném v časopise Human Reproduction mají ženy s touto krevní skupinou menší šanci na početí. Také se u této skupiny častěji objevují vředy a má vyšší riziko přetržení Achillovy šlachy. Zajímavé je, že tato krevní skupina vysoce přitahuje komáry, avšak riziko, že podlehnete malárii, je u vás menší.

Mohlo by se vám líbit

Sex podle krevní skupiny: Jak vám to bude klapat v posteli?

Vaše krevní skupina říká, jaký máte charakter, jací jste, jak milujete a také jakého sexuálního partnera potřebujete. S kým zažijete tu správnou chemii?
svetzeny.cz

Krevní skupina A

Lidé s krevní skupinou A jsou citliví, trpěliví, věrní a pečliví. Rádi pracují v týmech a maximálně se snaží dodržovat pravidla. Jsou to perfektní analytici a detailisté, avšak nejsou schopni dělat více věcí najednou. Zakládají si na pořádku a jsou to puntičkáři. Pokud je na ně vyvíjen tlak, cítí se špatně a stresuje je to. Mezi jejich špatné vlastnosti patří tvrdohlavost, emoční nestabilita, často bývají skleslí a pesimističtí. Povahově jsou to spíše introverti.

Co se týče zdraví, pozor na to, jak se stravujete. Máte o 20 % vyšší šanci, že dostanete rakovinu žaludku než jiné krevní skupiny. O 5 % se pak u vás zvyšuje riziko srdečních chorob, což se může zdát málo, ale není to radno podceňovat. Také u vás spíše propukne, riziko je zvýšené o 21 % oproti ostatním, stejně to má například krevní skupina B.

Mohlo by se vám líbit

Varovné signály, že vám játra nefungují správně: Pozor na tyto běžné potraviny! Ničí je více, než alkohol

To, že alkohol ničí játra, je známá věc. Avšak existují i další potraviny velmi škodlivé pro játra, o kterých se už tak často nepíše. Tipnete si, jaké to jsou? Zjistěte, zda náhodou netvoří i u vás podstatnou část jídelníčku. V článku se také dozvíte, jakými signály vaše tělo volá o pomoc, když máte nemocná játra.
svetzeny.cz

Krevní skupina B

Lidé s krevní skupinou B jsou výjimečně kreativní. Zároveň se umí dobře rozhodovat a velet ostatním. Kladou si vysoké cíle, které se jiným mohou zdát až nesplnitelné, avšak tito lidé jsou natolik snaživí, že mnohdy dojdou mnohem dál než ostatní. Dovedou se plně koncentrovat pouze na jednu věc, multitasking nezvládají. Jsou to spíše samotáři, kterým vyhovuje, když na projektu pracují samostatně. Bývají aktivní a velmi zvědaví, baví je objevovat a zkoušet nové věci. Mezi jejich špatné vlastnosti se řadí nevyzpytatelnost, sobeckost, nepředvídatelnost a neschopnost odpouštět.

Co se týče zdraví, pozor si musí dávat na své srdce, riziko srdečních chorob je u nich o 11 % vyšší než u krevní skupiny 0. Ženy s krevní skupinou B by neměly zanedbávat preventivní gynekologické prohlídky, je u nich zvýšené riziko rakoviny vaječníků.

Mohlo by se vám líbit

Potraviny, které dětem nejvíc ubližují: Vedou k obezitě, poškození paměti i rakovině

Víte, které potraviny a nápoje dětem škodí? Rozhodně to nejsou jenom ty z rychlého občerstvení. Potraviny a nápoje uvedené v článku by děti neměly jíst vůbec, nebo by si je měly dopřávat jen výjimečně. Jejich konzumace totiž může vést k obezitě, zubním kazům, ale i poškození paměti a rakovině.
svetzeny.cz

Krevní skupina AB

Krevní skupina AB v sobě kombinuje charakterové vlastnosti skupiny A i B. Tito lidé mohou mít dvě dváře, jsou náchylnější k náladovosti a změnám názorů. Ve společnosti však bývají oblíbení, jsou velmi přátelští, milí a vtipní. K ostatním se většinou chovají hezky, může za to jejich vrozená empatie. Jsou velmi inteligentní, zejména dobře zvládají řešení logických a matematických úloh. Mezi jejich negativní vlastnosti patří komplikovaná povaha, nezodpovědnost, přecitlivělost, nerozhodnost, zapomnětlivost a sebestřednost.

Po zdravotní stránce je potřeba, aby si uvědomili, že riziko propuknutí srdeční choroby je u nich o 23 % vyšší, než je tomu i skupiny 0. Proto by jejich životní styl a jídelníček tomu měl být uzpůsoben. Ženy s krevní skupinou AB čelí vyššímu riziku vzniku preeklampsie, což je onemocnění placenty v těhotenství, při kterém je na životě ohrožena matka i plod.


Zdroje: https://www.waldenu.edu/programs/health/resource/what-your-blood-type-says-about-you, https://www.thehealthy.com/weight-loss/secrets-your-blood-type-reveals-about-you/, https://www.healthtestingcenters.com/what-you-need-know-about-blood-type-and-your-health

Mohlo by se vám líbit

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat věřit těmto zažitým mýtům

Léto se blíží a s ním i plavková sezóna. Každý z nás chce vypadat co nejlépe. Řadu lidí trápí jejich větší bříško a rádi by pár kilo přes břicho před létem shodili, ale nejde jim to. Možná ji v tom brání i to, že věří zažitým mýtům, a tak se kýžené výsledky stále nedostavují. Zjistěte, co rozhodně není pravda a zbavte se tuku na břiše jednou provždy.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Tohle se stane s vaším tělem, když jíte příliš mnoho vajec

Smažená vaječná omeleta, míchaná vajíčka nebo vejce na tvrdo k svačině. Vejce jsou neuvěřitelně všestranná potravina, která má mnoho benefitů. Nadměrná konzumace s sebou ovšem nese i nějaký ten mínus.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

VÝZVA SVĚTA ŽENY: Podělte se s námi o vaše proměny

Chybí vám motivace a už nemáte tak nějak chuť do ničeho? My se vám pokusíme energii naopak dodat. Svět ženy vyhlašuje výzvu. Čtěte dál a dozvíte se více.
svetzeny.cz