Přejít k hlavnímu obsahu

Krevní skupina: Zjistěte vaši povahu i predispozice k nemocem. V životě vám to pomůže

Info ikona
Krevní skupiny

Krevní skupina o nás může mnohé prozradit. Díky vědě jsme zjistili, že jednotlivé krevní skupiny jsou spojeny s určitými zdravotními benefity a riziky. A prý je s krevní skupinou spojena vždy i určitá sada typických charakterových vlastností. Zjistěte, co vše o vás vaše krevní skupina vypovídá.

Krevní skupina 0

Lidé s krevní skupinou 0 na sebe mívají vysoké nároky. Jsou to rození vůdci a jejich ambicí je obsadit nejvyšší kariérní pozice. Nechybí jim odvaha a „tah na branku“. Jsou velmi odolní a vytrvalí. Někdy se lidé mylně domnívají, že jsou to sobci, kteří myslí jen na sebe, ale tak to není. Jsou to dobrosrdeční a velkorysí lidé. Co se týče zdraví, hodně se o krevní skupině 0 mluví v souvislosti se současnou pandemií onemocnění Covid-19, kdy některé studie naznačovaly, že by tato krevní skupina vůči této nemoci mohla být odolnější.

Nepodařilo se to však prokázat, avšak již dříve bylo zjištěno, že lidé s krevní skupinou 0 jsou méně náchylní ke krevním sraženinám, které Covid-19 může způsobit. Krevní skupina 0 má i své stinné stránky. Dle výzkumu publikovaném v časopise Human Reproduction mají ženy s touto krevní skupinou menší šanci na početí. Také se u této skupiny častěji objevují vředy a má vyšší riziko přetržení Achillovy šlachy. Zajímavé je, že tato krevní skupina vysoce přitahuje komáry, avšak riziko, že podlehnete malárii, je u vás menší.

Sex podle krevní skupiny: Jak vám to bude klapat v posteli?

svetzeny.cz

Krevní skupina A

Lidé s krevní skupinou A jsou citliví, trpěliví, věrní a pečliví. Rádi pracují v týmech a maximálně se snaží dodržovat pravidla. Jsou to perfektní analytici a detailisté, avšak nejsou schopni dělat více věcí najednou. Zakládají si na pořádku a jsou to puntičkáři. Pokud je na ně vyvíjen tlak, cítí se špatně a stresuje je to. Mezi jejich špatné vlastnosti patří tvrdohlavost, emoční nestabilita, často bývají skleslí a pesimističtí. Povahově jsou to spíše introverti.

Co se týče zdraví, pozor na to, jak se stravujete. Máte o 20 % vyšší šanci, že dostanete rakovinu žaludku než jiné krevní skupiny. O 5 % se pak u vás zvyšuje riziko srdečních chorob, což se může zdát málo, ale není to radno podceňovat. Také u vás spíše propukne, riziko je zvýšené o 21 % oproti ostatním, stejně to má například krevní skupina B.

Varovné signály, že vám játra nefungují správně: Pozor na tyto běžné potraviny! Ničí je více, než alkohol

svetzeny.cz

Krevní skupina B

Lidé s krevní skupinou B jsou výjimečně kreativní. Zároveň se umí dobře rozhodovat a velet ostatním. Kladou si vysoké cíle, které se jiným mohou zdát až nesplnitelné, avšak tito lidé jsou natolik snaživí, že mnohdy dojdou mnohem dál než ostatní. Dovedou se plně koncentrovat pouze na jednu věc, multitasking nezvládají. Jsou to spíše samotáři, kterým vyhovuje, když na projektu pracují samostatně. Bývají aktivní a velmi zvědaví, baví je objevovat a zkoušet nové věci. Mezi jejich špatné vlastnosti se řadí nevyzpytatelnost, sobeckost, nepředvídatelnost a neschopnost odpouštět.

Co se týče zdraví, pozor si musí dávat na své srdce, riziko srdečních chorob je u nich o 11 % vyšší než u krevní skupiny 0. Ženy s krevní skupinou B by neměly zanedbávat preventivní gynekologické prohlídky, je u nich zvýšené riziko rakoviny vaječníků.

Potraviny, které dětem nejvíc ubližují: Vedou k obezitě, poškození paměti i rakovině

svetzeny.cz

Krevní skupina AB

Krevní skupina AB v sobě kombinuje charakterové vlastnosti skupiny A i B. Tito lidé mohou mít dvě dváře, jsou náchylnější k náladovosti a změnám názorů. Ve společnosti však bývají oblíbení, jsou velmi přátelští, milí a vtipní. K ostatním se většinou chovají hezky, může za to jejich vrozená empatie. Jsou velmi inteligentní, zejména dobře zvládají řešení logických a matematických úloh. Mezi jejich negativní vlastnosti patří komplikovaná povaha, nezodpovědnost, přecitlivělost, nerozhodnost, zapomnětlivost a sebestřednost.

Po zdravotní stránce je potřeba, aby si uvědomili, že riziko propuknutí srdeční choroby je u nich o 23 % vyšší, než je tomu i skupiny 0. Proto by jejich životní styl a jídelníček tomu měl být uzpůsoben. Ženy s krevní skupinou AB čelí vyššímu riziku vzniku preeklampsie, což je onemocnění placenty v těhotenství, při kterém je na životě ohrožena matka i plod.


Zdroje: https://www.waldenu.edu/programs/health/resource/what-your-blood-type-says-about-you, https://www.thehealthy.com/weight-loss/secrets-your-blood-type-reveals-about-you/, https://www.healthtestingcenters.com/what-you-need-know-about-blood-type-and-your-health

Chcete se zbavit tuku na břiše? Pak musíte přestat věřit těmto zažitým mýtům

svetzeny.cz

Tohle se stane s vaším tělem, když jíte příliš mnoho vajec

svetzeny.cz

VÝZVA SVĚTA ŽENY: Podělte se s námi o vaše proměny

svetzeny.cz