Přejít k hlavnímu obsahu

Vliv pandemie na partnerské vztahy: Výzkumy odhalily nečekané výsledky!

Pandemie Covidu-19 změnila náš život v mnoha ohledech. Bylo by naivní si myslet, že se nepromítne i do partnerských vztahů. Ty v poslední době musely čelit mnoha novým výzvám. Také to mělo vliv seznamování, které se odehrává z velké části už jen na internetových seznamkách a i tam lze vypozorovat nové trendy v navazování vztahů.

Nové trendy v seznamování

Osobní seznámení bylo za poslední rok skoro nemožné, pokud jste neměli velké štěstí, příležitostí bylo velmi málo. A tak si lidé rychle zvykli na čím dál tím více oblíbené internetové seznamky. A podle majitelů seznamek se jejich chování změnilo. Dříve byli lidé vybíravější, svého partnera si „prolustrovali“ a delší dobu si s ním psali, než s ním šli na schůzku. Teď se to ale mění, trendem dnešní doby je seznámit se hlavně rychle a ujasnit si věci hned na začátku, alespoň to vyplývá z průzkumu seznamky Badoo. Celkem 72 % účastníků průzkumu uvedlo, že s protějškem jednají na rovinu a hned na začátku chtějí vědět, na čem jsou, co od vztahu oba dva očekávají.

Už při prvním rande si tuto informaci chce zjistit 82 % účastníků průzkumu. A tak se na první schůzce řeší zásadní témata, jako například touha po dětech a názor na manželství. Lidé totiž mají pocit, že už takhle ztratili spoustu času během lockdownu a je třeba, aby se věci daly do pohybu. Dále také nechtějí marnit čas s někým, kdo nesdílí jejich vizi budoucnosti. A je tu i další změna, zatímco v minulosti lidé na seznamkách často hledali volné otevřené vztahy, dnes 3 ze 4 lidí, kteří se průzkumu účastnili, preferují vážný vztah. Dva lidi ze tří uvedli, že jim lockdown změnil náhled na to, co hledají u partnera. Ředitelka Badoo pro Velkou Británii, Natasha Briefel, k tomu pro Daily Mail říká: „Díky online seznamování mohli lidé pokračovat v navazování kontaktů po celou dobu lockdownu a měli čas promyslet si, co opravdu chtějí od svého partnera. Jak se vrací seznamování naživo, očekáváme zjištění, že pandemie měla pozitivní dopad v tom, že lidé k sobě budou otevřenější a upřímnější v tom, kdo jsou a co od vztahu chtějí.“

Cítíte se osaměle? Na vašem zdraví se to odrazí hůř než nadváha. Zažeňte úzkosti i nudu pomocí těchto 3 tipů

Světová pandemie koronaviru zasáhla do životního tempa většiny lidí. Menší počet kontaktů, nařízený home office a práce z domova mohou mít nevalný vliv na lidskou psychiku. Jak se vyhnout nudě a pocitům úzkosti z osamění? Důležité je si najít i doma vhodnou zábavu, která vás zbaví negativních myšlenek a zažene chmurnou náladu. Vyzkoušejte proto pár našich tipů, které vám pomohou navrátit se zpět k psychické pohodě.
svetzeny.cz

Vztahy musely čelit novým výzvám

Pandemie Covidu-19 byla velkým testem pro partnerské soužití. Řada lidí byla zvyklá spolu trávit méně času. Tito lidé se najednou ocitli s partnerem zavření doma, v některých případech nepřetržitě na dlouhou dobu. I odborníci se přeli, jaký to bude mít vliv na partnerské vztahy. Jedni se obávali vlny rozvodů a rozpadů partnerských vztahů, která by mohla pramenit z „ponorkové nemoci“. Druzí byli větší optimisté a říkali, že by to naopak mezilidské vztahy obecně mohlo zlepšit a prohloubit. Zatím to vypadá, že blíže k pravdě byla druhá skupina. Průzkum časopisu Verywell Mind ukázal, že pandemie neměla negativní vliv na partnerské vztahy.

Celkem 46 % respondentů uvedlo, že se na jejich vztahu s partnerem nic nezměnilo a 27 % účastníků průzkumu uvedlo, že se jejich partnerský vztah v průběhu pandemie zlepšil. Zhoršení pozorovalo 27 % účastníků, ale i tak stále převažuje stabilita a zlepšení partnerských vztahů. A to i přestože páry musely čelit velkým výzvám. Tou první bylo duševní zdraví, kdy některé páry prožívaly ve zvýšené míře úzkostné stavy. Ty mohou vést k hněvu, podrážděnosti a častějším hádkám. Také tu byl finanční stres spojený s obavami o budoucnost. Dle respondentů však tyto problémy nebyly nejčastější, trápila je hlavně nuda, 40 % z nich uvedlo, že ji během pandemie ve vztahu s partnerem zažilo. Avšak páry si s ní velmi dobře poradily, začaly se věnovat novým koníčkům – nejčastěji vaření a zútulňování bydlení. Avšak bylo by naivní si myslet, že si pandemie svou daň nevybere. Počty rozvodů ve světě mírně rostou a hlavní vlna rozvodů se očekává až po pominutí pandemie.


Zdroje: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-9490507/Singletons-honesty-bombing-latest-dating-trend-upfront-want.html

Nebojte se, že zůstanete sama. Tyto tipy vám usnadní nalézt lásku i po čtyřicítce

Je vám více než 40, jste nezadaní a toužíte se znovu zamilovat? Odpověděli jste třikrát ano? Tak to jste na správné adrese.
svetzeny.cz

13 varovných signálů, že jste ve vztahu s narcistou

Když jste ho poznala, nemohla jste uvěřit svému štěstí, byl galantní a choval se k vám jako k princezně. Pomalu však začal být kritický a měl snahu vás ovládat. Jako byste najednou žila vedle někoho jiného. Sedí na vás tento popis? Pak máte možná co dočinění s narcistou. Pokud se chcete ujistit, podívejte se na varovné signály, které prozradí, že skutečně žijete s narcistickým partnerem.
svetzeny.cz