Přejít k hlavnímu obsahu

6 signálů, že lidem lezete na nervy: Ostatní vás moc neberou nebo vás přehlížejí. Otestujte se!

Info ikona
Ženy v baru

Máte pocit, že nejste příliš oblíbená? Kolegové vás přehlížejí, kamarádky na vás nemají čas a nová známost dlouho nevydrží? Pravděpodobně lidem lezete na nervy. Nic si z toho nedělejte, možná máte jen náročné životní období, které se dříve nebo později spraví. Pokud ale na sobě pozorujete některý z níže uvedených příznaků, zamyslete se nad sebou a zkuste na sobě zapracovat.

Cítíte se neoblíbená?

Ať děláte cokoli, nikdo vás nezve na večírek, kamarádky vám neberou telefon nebo nemají čas jít na schůzku, a šéf v práci vás úplně přehlíží? Může to být tím, že druhým lezete na nervy, jste neprůbojná a nebo třeba jen paranoidní. Přečtěte si následující výčet vlastností, kterými si lidé sami ubližují a pokud se v některé z nich poznáváte, zkuste své chování změnit. Podle Irene Scopelliti, profesorky psychologie z Londýnské univerzity se totiž někdy zbytečně snažíme zalíbit ostatním, až překročíme únosnou hranici. "Snaha zalíbit se ostatním za každou cenu, se nám dříve či později vymstí. Zatímco se snažíme vypadat před ostatními dobře za každou cenu, působíme na druhé pouze sebestředně.”

1. Pořád rozebíráte to samé

Máte pocit, že s kamarádkami mluvíte stále a dokola o tom samém? Řešíte neustále vaši nadváhu, problémy ve vztahu nebo třeba hloupou kolegyni? Jakmile s někým probíráte stejný problém více než třikrát, už ho bylo moc. Raději se k problému postavte čelem, vyřešte ho nebo pusťte z hlavy nebo pustit z hlavy. Když budete řešit dokola stále stejnou věc, nikdo už vás nebude chtít poslouchat. Zkrátka, udělejte za minulostí tlustou čáru a žijte přítomností. Nemluvte o vašich snech, ale konečně něco podnikněte a splňte si je.

10 vlastností, díky kterým budete přitažliví bez ohledu na vzhled

svetzeny.cz

2. Všechno musí být po vašem

Znáte-li někoho, kdo má jen svůj názor a všechno musí být po jeho, jistě ho sama nemusíte. Stěžujete si na vše, co vybral někdo jiný? Nelíbí se vám restaurace, kam jste šli na večeři, neustále brbláte nad kvalitou jídla a nebo neustále upozorňujete na chyby druhých? Možná toužíte po pozornosti a jakmile se vám nedostává, během chvilky se proměníte z milé osoby v nesnesitelného člověka? Nebuďte na sebe přísní a k přátelům začněte být shovívaví. Pokud nedokážete druhým odpustit jejich slabosti a chyby, proč by je měli odpouštět vám. Proto si uvědomte, že ostatní mají svůj život a jestli chcete druhé soudit, začněte nejprve u sebe.

3. Vidíte život v černých barvách

Máte pocit, že se všechno ubírá jen k horšímu a nevidíte žádnou naději na zlepšení? Vnímáte jen chyby ostatních, vidíte jen všudypřítomné zlo a vidíte černě osud celé planety? Jestliže takové myšlenky neustále ventilujete mezi ostatní, nemůžete se divit, že druhým lezete na nervy. Je normální vyjádřit skepsi nad událostmi, ale neměly by přesáhnout zdravou míru. Zkuste své starosti zaobalit humorným nadhledem a snažte se netrápit věcmi, které nemůžete ovlivnit.

4. Nepřiznáte svou chybu

Je naprosto na denním pořádku, že se vám někdy něco nepovede. Ale není nic horšího než se tvářit, že vy za nic nemůžete. A nebo ještě hůř, svalovat svou vinu na druhé. Takovým způsobem si žádné přátele neudržíte. Pokud něco zkazíte nebo se něco stane vaší vinou, odhoďte strach a raději včas přiznejte svou chybu a pokud existuje možnost, jak svůj čin napravit, napravte ho. V každém případě se omluvte.

Neposlouchá mě, nerozumí tomu, co říkám. Je možné se domluvit, když máme pocit, že nás druhý nechápe?

svetzeny.cz

5. Víte všechno a každému radíte

Pokud máte radu pro všechny, nechte si ji někdy pro sebe. Vždy pečlivě zvažte, kdy a jak komu poradíte, zvláště pokud s oblibou radíte “po bitvě”.  Pokud neustále mluvíte každému do života a tváříte se, že znáte řešení na všechny problémy světa, dříve nebo později na vás budou mít ostatní alergii. Raději ostatní podpořte a nabídněte jim pomoc.

6. Připadáte si strašně vtipní za každé situace

Rádi si děláte ze všeho srandu a z každého si utahujete? A máte ještě k tomu pocit, jak moc jste vtipní? Jestli si všimnete, že váš humor doprovází rozpačité ticho, asi moc ostatním vtipní nepřipadáte. Raději se omluvte za hloupý vtip a příště si ho nechte pro sebe.

Zdroj článku