Přejít k hlavnímu obsahu

Víkend podle pravidel úspěšných lidí: Držte se rutiny, nezapomínejte na přátele a rodinu

Info ikona
úspěch

Jak nejlépe využít dva dny volna? Úspěšní lidé nám ukazují, jak z víkendu vytěžit maximum.

1. Přejděte do režimu offline

I když úspěšní lidé mají dost práce na to, aby zaplnili i celý víkend – pro mnoho chytrých telefonů i notebooků zůstává víkend víkendem. A to je dobře, protože když přes týden jedete na plné obrátky, potřebujete víkend na relax a načerpání sil.

2. Pohyb je čaroděj

Pokud toho děláte hodně psychicky, neměli byste zapomínat na své tělo. Mnoho úspěšných lidí proto využívá víkend k delším sportovním aktivitám, na které ve všední dny není čas.

3. Setkejte se s přáteli

Přátelé jsou mnohem víc než jen sociální kontakty. Jsou inspirací, utěšiteli duše a dodavateli energie. Každý, kdo se může spolehnout na dobré přátele, jde životem sebevědoměji a má čistou hlavu na opravdu důležité věci. Úspěšní lidé to vědí, a proto pěstují přátelství velmi vědomě.

Na rozdíl od mnoha jiných však úspěšní lidé plánují tato shromáždění s dostatečným předstihem

4. Zažijte něco nového

Úspěšní lidé se vyznačují především tím, že se neustále rozvíjejí. Stejně jako je téměř nemožné uhasit jejich žízeň po vědění, chtějí také zažít nové věci. O víkendu proto využívají čas na menší dobrodružství, jako je krátký výlet do cizího města, kulturní nabídky nebo schůzky.

 

Vlasové trendy roku 2022: Inspirujte se v naší galerii těmi nejkrásnějšími módními účesy

svetzeny.cz

5. Chraňte si svůj volný čas

Vypnout mobil a nečíst e-maily je jen jeden důležitý krok k tomu, abyste o víkendu měli opravdu čas na jiné věci. Mnoho úspěšných lidí ale používá jiný trik: domlouvají si schůzky sami se sebou! Kdo si domluví schůzku, že půjde v neděli ve 13 hodin běhat, tak to prostě udělá. 

6. Udělejte si čas na rodinu

Pokud chcete být úspěšní, musíte mít čistou hlavu. To také znamená, že v rodině je vše v pořádku. Mnoho úspěšných lidí proto využívá víkend k tomu, aby strávili kvalitní čas se svými blízkými a ujasnili si případné nesnáze nebo je nenechali vůbec vzniknout.

7. Vynechejte úklid

Mytí a čištění může být pro někoho relax. Přesto mnoho úspěšných lidí nechává tyto nepříjemné úkoly na chvíle v týdnu, takže víkend je vyhrazen pro všechny jen na to hezké. 

8. Udržujte si spánkový režim

Jakkoli to může být lákavé jít o víkendu spát později nebo zůstat ráno v posteli déle – jen to naruší cirkadiánní rytmus a ztíží to, abyste se v pondělí znovu objevili v kanceláři. Úspěšní lidé nevstávají o víkendu ve výrazně jinou dobu než přes týden.