Přejít k hlavnímu obsahu

Tohle se stane s vaším tělem, když jíte příliš mnoho vajec

Info ikona
Vejce

Smažená vaječná omeleta, míchaná vajíčka nebo vejce na tvrdo k svačině. Vejce jsou neuvěřitelně všestranná potravina, která má mnoho benefitů. Nadměrná konzumace s sebou ovšem nese i nějaký ten mínus.

Vejce chutnají skvěle, jsou rychlá na přípravu a mimo jiné jsou zdravá. Neměli byste to však přehánět. Známe přísloví říká, že všeho moc škodí a je to pravda. Nejnovější studie ukazuje, že je nejlepší jíst maximálně tři vejce týdně. Vyšší příjem může mít určité zdravotní důsledky. Jaké? To se dozvíte níže.

Vyšší hladina cukru v krvi

Vejce, konkrétně žloutek, obsahuje hodně tuku. I když se jedná o „zdravou“ formu tuku, jelikož je přírodní, nedoporučuje se nadměrná konzumace. Důvod je jednoduchý – i tyto tuky mají vliv na hladinu cukru v krvi v našem těle. Jakmile se zvyšuje hladina cukru, slinivka začne produkovat více inzulínu, což z dlouhodobého hlediska zvyšuje rezistenci. Spotřebu vajec by měli snížit především lidé, kteří trpí kardiovaskulárními chorobami nebo cukrovkou 2. typu.

Snižte si vysoký cholesterol potravinami, které máme všichni doma. Jednoduše a levně!

svetzeny.cz

Existuje řešení

Pokud jste milovník vajec, máme pro vás řešení, jak si je dopřávat častěji a neškodit zdraví. Pokud děláte míchaná vajíčka nebo třeba vaječnou omeletu, můžete rozdělit žloutky a bílky. Do finální směsi můžete dát například 2 žloutky a 4 bílky, což se výsledku znamená nižší příjem tuku do těla a porce vám zůstane pořád stejně velká. Žloutky můžete využít jinde nebo si v obchodě můžete koupit rovnou pouze bílky v kartonové krabici (krabice vypadá stejně jako mléko).