Přejít k hlavnímu obsahu

Věřím, že vesmír plní naše sny, říká herečka Ivana Korolová

Nemá herecké předky, ale stát se herečkou bylo jejím snem už od dětství. A tak vystudovala konzervatoř a postavila se na prkna, která znamenají svět. Pak přišla první role v pohádce Dvanáct měsíčků, další v seriálu Ohnivý kuře a taky šance dabovat Lízu v Simpsonových. Od září se herečka Ivana Korolová (29) bude objevovat v roli Danky v novém seriálu Krejzovi.

Přesně před rokem jste se vdávala. Jak jste si svatbu užila?

Určitě bych si přála být nevěstou ještě jednou. Přestože jsme se snažili užít si každý okamžik, samotný den tak strašně rychle utekl, že ani nevíme jak. Chtěla bych se vrátit zpátky na místo, kde svatba probíhala, obléknout svatební šaty a promítnout si fotky s nejbližší rodinou. Prostě se vrátit v čase. Naše manželství tedy v září znovu oslavíme.

Manžel s tím souhlasí?

Ze začátku se cukal, ale teď už mě chápe. I když nacpat ho do svatební košile bude asi problém. Podle něj bychom to měli slavit až tak za deset let. Snažím se mu vysvětlit, že vzít si na sebe svatební šaty ve čtyřiceti bude trapný. Navíc bych chtěla napravit věci, které se nám loni ,,nepovedly“. Třeba počasí. Byla mlha jako mlíko, pršelo a fučelo tak, že nás to málem odneslo. Nejvíc mě ale mrzí, že jsme se všemi nestrávili tolik času, kolik bychom chtěli. Svatba by měla trvat víc dní.

Jste herečka, zpěvačka, dabérka. Co vás baví nejvíc?

Na každém je zajímavého něco jiného, a tak se mi líbí, že můžu dělat všechno dohromady. Nemůžu říct, co mě baví víc nebo míň. Vím, že se nikdy nebudu nudit. Nejdřív letím do dabingu, pak na natáčení, pak do divadla. Třeba v dabingu si zahraju něco, co si podle mě nikdy nezahraju fyzicky. Ať už proto, že se na tenhle typ rolí nehodím, nebo proto, že se tady ani takovéhle ,,bijáky“ nikdy točit nebudou. Pak si taky ráda zazpívám v muzikále. 

Je pravda, že role herců fungují jako jejich zrcadlo? 

Určitým způsobem ano, ale záleží na roli. Třeba v Ohnivým kuřeti jsem hrála ušlápnutou křesťanku, která byla ze všeho vyplašená. S ní jsem neměla společného skoro nic. Ale zase musím říct, že je zajímavé hrát protichůdnou roli. 

A jsou ve vaší branži třeba ostré lokty? 

Možná jo, ale já jsem spíš přející člověk, než abych s někým bojovala. Když někdo dostane roli, na kterou jsem dělala konkurz i já, nejsem naštvaná. Věřím, že vesmír mi záhy přihraje něco jiného.

Celý rozhovor si přečtěte v novém čísle Světa ženy, který je právě v prodeji!