Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na citlivou pokožku hlavy?

Při péči o vlasy věnujete nejspíš většinu pozornosti vlasovým vláknům, nemáme pravdu? Koneckonců suché vlasy jsou na první pohled nezdravé a těžko se upravují. Pokud se nad problémem suchých vlasů zamyslíte do detailu, zjistíte však, že problémem je nevyživená vlasová pokožka.

Vlasová pokožka, která není dostatečně vyživená, může být podrážděná a projevovat se svěděním a dalšími nepříjemnými pocity. Takovou pokožku je především nutné zklidnit a dodat jí potřebnou hydrataci a výživu. Až v momentě, kdy se vám povede ozdravit vlasovou pokožku, dochází také k regeneraci vlasových vláken, které tak znovu získají lesk a pružnost.

Skvělou látkou ke zklidnění citlivé pokožky hlavy je levandule. Olej z levandule se často používá v aromaterapii, jelikož pomáhá stimulovat čichové receptory, uvolňovat stres a zmírňovat úzkost. Kromě toho bývá už po staletí využíván ke zlepšení zdraví pokožky, díky svým zklidňujícím vlastnostem.

botanicals

Produkty Botanicals Fresh Care Lavender od L’Oréal Paris obsahují směs organického esenciálního oleje z levandule a jedinečné kombinace sojového a kokosového oleje v promašťujícím a krémovém složení. Díky speciálnímu obsahu účinných složek dodávají vaší hřívě vůni a úlevu od nepříjemností s citlivou pokožkou hlavy. Kromě šamponu a balzámu obsahuje řada také speciální předšamponovou péči, která pokožku zklidní a vyživí již během samotného mytí vlasů. Produkt stačí nanést do suchých vlasů, krouživými pohyby vmasírovat a po chvíli důkladně vymýt za pomoci šamponu.