Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na citlivou pokožku hlavy?

Při péči o vlasy věnujete nejspíš většinu pozornosti vlasovým vláknům, nemáme pravdu? Koneckonců suché vlasy jsou na první pohled nezdravé a těžko se upravují. Pokud se nad problémem suchých vlasů zamyslíte do detailu, zjistíte však, že problémem je nevyživená vlasová pokožka.

Vlasová pokožka, která není dostatečně vyživená, může být podrážděná a projevovat se svěděním a dalšími nepříjemnými pocity. Takovou pokožku je především nutné zklidnit a dodat jí potřebnou hydrataci a výživu. Až v momentě, kdy se vám povede ozdravit vlasovou pokožku, dochází také k regeneraci vlasových vláken, které tak znovu získají lesk a pružnost.

Skvělou látkou ke zklidnění citlivé pokožky hlavy je levandule. Olej z levandule se často používá v aromaterapii, jelikož pomáhá stimulovat čichové receptory, uvolňovat stres a zmírňovat úzkost. Kromě toho bývá už po staletí využíván ke zlepšení zdraví pokožky, díky svým zklidňujícím vlastnostem.

Produkty Botanicals Fresh Care Lavender od L’Oréal Paris obsahují směs organického esenciálního oleje z levandule a jedinečné kombinace sojového a kokosového oleje v promašťujícím a krémovém složení. Díky speciálnímu obsahu účinných složek dodávají vaší hřívě vůni a úlevu od nepříjemností s citlivou pokožkou hlavy. Kromě šamponu a balzámu obsahuje řada také speciální předšamponovou péči, která pokožku zklidní a vyživí již během samotného mytí vlasů. Produkt stačí nanést do suchých vlasů, krouživými pohyby vmasírovat a po chvíli důkladně vymýt za pomoci šamponu.