Přejít k hlavnímu obsahu

Nejdražší boty planety: Opravdu byste tohle vyměnili za vilu v Dubaji?

Podívejte se na klenoty, které vznikly v dílnách obuvníků zvučných jmen a posuďte sami zda to už není příliš velká oběť pro módu.

Kdyby před vás někdo položil 4 000 000 korun, pravděpodobně byste okamžitě zaplatili úvěr na auto, umořili hypotéku a odjeli minimálně na měsíc na Maledivy. Koupit si boty v této astronomické hodnotě by bylo to poslední, co by vás napadlo. Sta tisíce kilometrů daleko to ale není zas taková utopie.

Dorty s diamanty

Střevíčky Stiletto od designérky Debbie Wingham se prodaly během pár minut a za částku 341 000 000 korun. Její majitel má bezpochyby komoditu s obrovským zhodnocovacím potenciálem, ovšem zároveň i nejméně vkusné boty, které snad kdy spatřily světlo světa. Sice je zdobí tisíc kusů diamantů a kůže je potřená 24karátovým zlatem, avšak to nic nezmění na faktu, že vypadají jako dort.

Plejádu rozporuplných modelů má ale na svém uměleckém kontě i módní gigant Stuart Weitzman. Přestože jeho poslední dvě kolekce stojí na wish listu milionů žen po celém světě, o jeho střevíčkách Diamond dream asi jen tak někdo nesní. Boty osázené 1420 diamanty, které byly původně stvořeny pro Dreamgirl Aniku Noni Rose stály 14 000 000 korun. O moc vkusnější nejsou ani střevíce Marilyn Monroe. Jméno nesou po ikonické krásce a modle všech mužů Marilyn. Dokonce mají v sobě zakomponované i náušnice, které nosila. Za 28 000 000 korun bychom si ale raději postavili vilu v Dubaji. A to jsme nyní jmenovali ty levnější kousky. Weitzmanův rukopis nesou i střevíce za 52 a 84 000 000 korun.

 

Za tohle se utratily sta tisíce a miliony

Téměř pro ty nuzné

Pokud byste nevěděli co s pouhými 100 000 korun, sáhněte po botách osázených kameny Swarowski Alia Jimmyho Choo. Lodičky inspirované pohádkami ukrývají křišťálový květ na špičce. Vzhledem k ceně se jedná také o nejvíce prodávané luxusní boty světa. Nebo si zamilujte model Pumpy Blixa od Manolo Blahnik jako Carrie Bradshaw. Vyrobeny jsou z pravé kůže aligátora a vybaveny jsou pak 3,5 palcovými podpatky upevněnými na italské podešvi.

Foto: Pinterest, Stuart Weitzman, Unsplash