Přejít k hlavnímu obsahu

Zpěvačka Enya: Bývala velkou hvězdou, dnes raději žije v ústraní na svém hradě obklopená kočkami

Info ikona
shutterstock_98167706.jpg

Zpěvačka Enya býval v devadesátých letech velkou hvězdou. Dodnes je považována za nejúspěšnější irskou sólovou zpěvačku. Proč však najednou zmizela a není o ní vůbec slyšet? Zjistěte, čemu se dnes legendární pěvkyně věnuje.

Zpěvačka Enya bývala velkou hvězdou

Enya Patricia Brennan je bezpochyby nejúspěšnější irskou sólovou zpěvačkou všech dob. Povedlo se jí prodat více než 80 milionů alb, což je druhý nejlepší irský počin hned po úspěchu legendární kapely U2. Přesná výše jejího jmění není známa, ale odhaduje se na 100 milionů liber. Celosvětovou slávu jí přineslo hned druhé album s názvem Watermark. Dodnes si řada lidí vybaví její největší hity jako jsou Orinoco Flow, Carribean Blue či Only Time. Na vrcholu kariéry byla v devadesátých letech a na přelomu milénia. Za práci na soundtracku Pána prstenů získala čtyři ceny Grammy a byla nominována na Oscara. Pak ovšem zmizela z veřejného života i koncertních pódií. Co se se zpěvačkou stalo a čemu se věnuje nyní?

Dnes raději žije v ústraní

K tomu, abychom pochopili, jak Enya žije dnes a proč „zahodila“ svou kariéru, je třeba ohlédnout se do její minulosti. Enya bývala už jako dítě velmi plachá a uzavřená. Než aby vyhledávala společnost jiných dětí, raději hrávala na klavír a zpívala. Už tehdy se naučila samotu vnímat pozitivně, nikoliv jako nepřítele. Později v rozhovorech vysvětlovala, že ji k tomu vedlo prostředí, ve kterém vyrůstala. Měla totiž celkem osm sourozenců, a tak pro ni ticho prý bylo neocenitelným „luxusem“.

Hollywoodský hvězdný herec Jonah Hill zhubl neuvěřitelných 30 kilo. Herce teď nepoznávají ani fanoušci

svetzeny.cz

Ačkoliv Enya zpěv bezesporu milovala, o dost méně se jí zamlouvala veřejná vystoupení, ta se snažila omezovat na minimum. Vymlouvala se přitom například na to, že je nemožné reprodukovat její studiový zvuk naživo. Lidí se vždy stranila, ale vydělané peníze jí umožnily odříznout se od nich naplno. V roce 1997 koupila hrad Manderley, který se nachází v Irsku a byl postaven na památku nástupu královny Viktorie na trůn.

Má svůj hrad a je obklopená kočkami

Společnost jí zde má dělat jen pár koček a zaměstnanci. Místní řekli deníku The Sun, že zpěvačka měla údajně velmi investovat do zabezpečení objektu – kamer, brány a světel. Dokonce ji často nemá vídat ani její vlastní rodina. Její strýc Noel Duggan se nechal slyšet, že ji moc nevidí, „žije si jako královna" a je samotářka. To je ve světě šoubyznysu spíše ojedinělé, jiné hvězdy neváhají zaprodat se a vystavit na odiv své soukromí, jen aby měly více peněz z reklamy, Enya ale touto cestou rozhodně nejde.

Enya se dle dalších zdrojů vídá vzácně jen s těmi nejbližšími a rozhovorům s novináři se snaží vyhýbat. Moc o ní prý nevědí ani lidé, kteří s ní roky spolupracovali.

Můj uzavřený životní styl dráždí spoustu lidí. Nepotřebuji názor někoho jiného. To, že nechci chodit do nočních klubů, není trestný čin.

Kulturistka Věra Mikulcová se steroidům nebrání: Ženské tvary na jejím svalnatém těle nehledejte

svetzeny.cz

Možná vás zajímá, zda má Enya po svém boku přece jen nějakého partnera. Dle dostupných zdrojů se zdá, že odpověď je ne. Kdysi v rozhovoru prohlásila, že potřebuje být sama se sebou a po špatném dni preferuje být sama – obává se, že málokterý muž by to pochopil. Přiznala však, že v minulosti partnerské vztahy měla. Nicméně svou pravou lásku dle svých slov našla v hudbě.

Jsem příliš oddaná své hudbě. Někteří lidé si myslí, že to zní smutně, ale věřte mi, jsem šťastná.

Uzavřenost zpěvačky ještě znásobil incident, kdy se jeden z jejích vyšinutých fanoušků v roce 2005 vloupal do jejího hradu, svázal služebnou a hledal Enyu, která se strachy bez sebe skrývala v jednom z hradních pokojů. Ještě předtím již měla zkušenosti s jinými stalkery.

Zdroj článku