Přejít k hlavnímu obsahu

Kulturistka Věra Mikulcová se steroidům nebrání: Ženské tvary na jejím svalnatém těle nehledejte

Profesionální kulturistka Věra Mikulcová je držitelkou dvou světových rekordů a pracuje jako trenérka. Na své postavě tvrdě dře v posilovně, ale zároveň přiznává, že si občas vypomáhá anabolickými steroidy, bez kterých by takové hroudy svalů nikdy nedosáhla. Ženské tvary byste na jejím těle dnes hledali jen těžko, přesto za její postavou stojí neuvěřitelná dřina.

Věra Mikulcová

Letitá dřina v posilovně

Věra Mikulcová se věnuje kulturistice již před dvacet let. Posilovnu začala navštěvovat už ve svých 17 a ž 18 letech. „To bylo po úraze, kdy jsem byla ještě obézní a začala jsem chodit do fitka, protože jsem potřebovala shodit, abych se mohla hýbat a hrát basketbal,“ řekla Věra v pořadu Reflexu Prostor X. Sport se brzy stal její největší vášní. „Ve fitku jsem každý den, jelikož je to moje práce," řekla Věra Mikulcová pro Svět ženy. Věra Mikulcová otevřeně přiznává, že si ke své svalnaté postavě kromě tvrdého tréninku v posilovně pomáhá také anabolickými steroidy, o kterých mají podle ní lidé zkreslenou představu. Osobně si totiž myslí, že je na každém člověku, aby steroidy užíval s mírou a měl k nim respekt.

Ona sama si dává pozor, aby nikdy nepřekročila tu hranici, a snaží se, aby její užívání steroidů nebylo životu nebezpečné. Steroidy si však tak či tak vybírají svoji daň a kvůli nim je více ochlupená a má mužské rysy, ale jiné razantní změny u sebe nepozoruje.
 

Mohlo by se vám líbit

Láska Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa dle astrologie: Brzký rozchod je nečeká, láska bez problémů ovšem také ne

Když Jaromír Soukup a Agáta Hanychová oznámili, že tvoří pár, mnozí tomu nemohli ani uvěřit. Nedávno pár oznámil šťastnou novinku, čekají miminko. Jakou budoucnost jejich vztahu předpovídají hvězdy? Astrologie jejich vztahu přeje, avšak v budoucnu se objeví i problémy.
svetzeny.cz

Věra děti zatím neplánuje

Věra Mikulcová žije se svojí partnerkou Janou. S tou zatím rodinu neplánují, jelikož mají podle svých slov jedno velké dítě, a tím je „fitko. V současné době si nedokážou představit, že by měly zkrátka na děti čas. Věra je dnes nejúspěšnější kulturistkou u nás a svému koníčku musí mnohé obětovat. Jako většina kulturistů i Věra dodržuje objemovou a rýsovací fázi, kdy během objemové dopřává svému tělu jídlo, jaké chce, zatímco před soutěžemi drží přísnou dietu a hlídá si jídelníček. Kromě toho bere řadu doplňků, které si musí na rozdíl od zahraničních kulturistů hradit z vlastní kapsy. Bez těchto doplňků a různých suplementů by prý vůbec neměla šanci uspět v jakékoliv soutěži.

Ačkoliv Věra uznává, že doping může člověka ohrozit na zdraví a změnit hormony v těle, brání se tím, že určité množství nikomu nikdy neublížilo a důležité je prý chodit na lékařské kontroly. Její tělo doping proměnil na víceméně mužské, ale Věra podle svých slov „tak nějak je a vnímá se tak“, kdy je se sebou naprosto spokojená a ničeho nelituje.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Urážky jdou mimo ni

Věra je na urážky zvyklá, kdy jí mnoho lidí často píše, že vypadá jako chlap. Z urážek si však příliš nedělá a cítí se dobře při tom, co ji baví. Někdy se prý diskuzím o ní dokonce směje. Pravdou zůstává, že ačkoliv si mnoho lidí myslí, že svého vzhledu docílila především díky anabolickým steroidům, ve skutečnosti za ním stojí mnoho let strávených intenzivní dřinou v posilovně. Anabolické steroidy totiž většina profesionálních kulturistů užívá jako podpůrný prostředek k dostání se za hranice velikosti svalů, jaké jim dovolí příroda s ohledem na jejich stravu a pohlaví.

Obzvlášť u žen je pak problém s nedostatkem růstového hormonu, díky kterému většina žen nikdy nemůže dosáhnout stejně velkých svalů, jako mají muži. Otázkou tak zůstává, nakolik jsou tyto nepřirozené extrémy pro ženské tělo škodlivé.

Řadíte se mezi obdivovatele této tvrdé dřiny v posilovně, nebo myslíte, že už je to zkrátka příliš?

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku