Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Jak dnes vypadá legendární Herkules? Svaly jsou pryč a herec je na černé listině Hollywoodu

Info ikona
Herkules

Herec Kevin Sorbo se nejvíce proslavil rolí udatného Herkula ve stejnojmenném seriálu z roku 1995, ale vidět jste ho mohli i v pozdějším seriálu Xena. Kdysi býval idolem mnoha žen, dnes již role nedostává, protože je prý na černé listině Hollywoodu. Prohlédněte si v naší galerii, jak se herec za téměř třicet let změnil.

Herec byl na škole nadaným sportovcem

Kevin Sorbo je americký herec, který se narodil 24. září 1958 v Moundu v Minnesotě. Jeho maminka byla v tu dobu zdravotní sestra a otec, který byl norského původu, středoškolským učitelem.  Na střední škole Kevin vynikal ve sportu, kdy hrál fotbal, baseball a basketbal. Na vysoké škole k těmto sportům přidal navíc i hokej. Po studiu se Kevin přidal do divadelního spolku, se kterým následně odcestoval do Evropy a do Austrálie.

Na konci roku 1986 se pak herec usadil v Los Angeles. Ještě před získáním své ikonické role Herkula se Kevin objevil i v seriálu To je vražda napsala. Po získání role Herkula se herec začal věnovat i bojovým uměním, aby si mohl některé scény v seriálu natočit sám bez kaskadéra. Tento seriál mu nepřinesl jen slávu, ale také manželství se Sam Jenkins, která v seriálu ztvárnila Serenu. Mají spolu tři děti a tvoří jeden z nejstabilnějších párů Hollywoodu, jelikož jsou manželé již od roku 1998.

Kevin Sorbo se proslavil rolí svalnatého legendárního Herkula

„Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules!“ Tak přesně těmito slovy začínal každý díl populárního seriálu Herkules. Ačkoliv byl seriál oblíbený především u mladší generace, šarmu a atraktivitě představitele Herkula neodolala leckterá žena. V této roli jste ho mohli vidět v letech 1995 – 1999. Poté si zahrál i v několika epizodách seriálu Xena, který na tento seriál volně navazoval. Objevil se i v několika dalších „béčkových“ filmech a seriálech, např. Piranha Sharks. V době své nejslavnější role Kevin Sorbo tvrdě dřel na své postavě a byl tak velmi svalnatý. Při jeho výšce 193 cm byl jako stvořený pro roli hrdiny s nadpřirozenou silou. Jenže po třiceti letech není po svalech ani památky.  

Galerie: Jak vypadají herci z Lásky nebeské po 20 letech? Zub času se podepsal i na nich

Letos oslavila romantická komedie Láska nebeská výročí 20 let od svého vydání. Tento oblíbený film se stal díky své vánoční tématice součástí vánočních tradic mnoha domácností a někteří si tak každoročně nenechají filmovou klasiku ujít. Prohlédněte si, jak se změnili hlavní protagonisté filmu. Některým roky navíc na kráse rozhodně neubraly, na jiných se podepsal zub času.
svetzeny.cz

Kvůli své víře se ocitl na černé listině Hollywoodu

Herec v minulosti pobouřil mnohé svými výroky na sociálních sítích, když například podporoval po útoku na Kapitol Donalda Trumpa, nebo šířil dezinformace během koronaviru. I proto mu byly některé z účtů na sociálních sítích zablokovány nebo smazány. Herec se prý navíc ocitl na černé listině Hollywodu kvůli tomu, že je konzervativní křesťan. V minulosti byl herec podezírán dokonce z rasismu a antisemitismu. „Můj dlouholetý manažer a agent mi řekl, že už mi nemůže shánět práci ani se mnou pracovat, jelikož jsem konzervativní křesťan,“ tvrdí zklamaný Kevin Sorbo. To ho však v jeho herecké kariéře nezastavilo a tak si založil se svojí ženou Sam vlastní nahrávací společnost Sorbo Studios, kde režíruje a produkuje filmy, ve kterých obsazuje hlavní roli on sám.

Podívejte se, jak se proměnil Kevin Sorbo - legendární Herkules

Bývalá dětská hvězda Amanda Bynes: Závislost u ní začala kvůli touze po dokonalé figuře. Nyní podstoupila plastiku

Kdysi bývala miláčkem Ameriky. Měla úžasně rozjetou kariéru, fanouškovskou základnu a stovky různých nabídek. Místo kariéry hollywoodské hvězdy skončila Amanda Bynes na drogách, následně v léčebně a byla zbavena svéprávnosti. Co se s ní stalo a jak si vede dnes?
svetzeny.cz
Zdroj článku