Přejít k hlavnímu obsahu

Bývalá dětská hvězda Amanda Bynes: Závislost u ní začala kvůli touze po dokonalé figuře. Nyní podstoupila plastiku

Kdysi bývala miláčkem Ameriky. Měla úžasně rozjetou kariéru, fanouškovskou základnu a stovky různých nabídek. Místo kariéry hollywoodské hvězdy skončila Amanda Bynes na drogách, následně v léčebně a byla zbavena svéprávnosti. Co se s ní stalo a jak si vede dnes?

Na přelomu 90. let zazářila Amanda Bynes v několika hollywoodských komediích a dle všeho před sebou měla zářnou budoucnost. Amanda ale propadla závislosti na drogách, byly ji diagnostikovány psychické poruchy a nakonec byla zbavena svéprávnosti. Možná za to mohla velká sláva v nízkém věku, možná něco úplně jiného. Loni v březnu byla Amandě vrácena svéprávnost, k herectví už se ale vrátit nechce. Ze sladké a sympatické dívky se stala punková slečna s tetováním na obličeji, která touží být manikérkou.

Éterická Enya zmizela z očí veřejnosti: Co dnes zpěvačka dělá a jak vypadá?

Její písně jsou nezapomenutelné, stejně jako Enya (62) svým něžným vzhledem. V devadesátých letech slavila zpěvačka nebývalý úspěch a její hudba šla na dračku. Bohužel vzestup na vrchol hudební scény byl pro ni spíš na obtíž a plachá kráska se postupně vytratila ze scény. Co dnes zpěvačka dělá a kam vedly její kroky po ukončení kariéry?
svetzeny.cz

Vycházející hollywoodská hvězdička

Amanda Bynes začala být veřejně známá jako velmi mladé děvče. Na televizních obrazovkách se poprvé ukázala ve svých sedmi letech v komerční reklamě na bonbóny. Od té chvíle se objevila v různých divadelních a muzikálových představeních. Zúčastnila se také hereckého komediálního tábora, kde si jí všiml americký filmový producent televizní stanice Nickelodeon, který jí následně otevřel dveře do profesionálního hereckého světa. Ve věku 13 let začala účinkovat v hlavní roli v pořadu The Amanda Show. Získala si přízeň a srdce celé Ameriky, což jí dokonce přineslo několik ocenění v rámci Kids’ choice awards.

Začala brát léky, aby byla hubená

Amanda žila sen snad každé mladé dívky, která touží po tom být populární. Její oblíbenost mezi publikem stoupala a nabídky se jen hrnuly. V několika snímcích si dokonce zahrála vedle opravdových filmových legend jako jsou Colin Firth, John Travolta či Queen Latifah. Svou popularitu a určitý nátlak veřejnosti ale Amanda přestala zvládat a místo toho, aby vyhledala odbornou pomoc, začala své problémy řešit prášky. Začala užívat Adderall, což je stimulační lék používaný ke zvýšení mentální bdělosti a aktivity. V rozhovoru pro Paper Magazine přiznala, že tento lék začala brát potom, co se dočetla, že jej některé ženy berou proto, aby byly hubené. Nelíbilo se jí, jak vypadala. Chtěla být hubenější, být tou klasickou hollywoodskou hvězdou, za kterou ji všichni měli. A tak začala její závislost.

Drogy z bývalé hvězdy komedií Amandy Bynes udělaly trosku: Dnes byste ji ani nepoznali

Amanda Bynes kdysi patřila mezi nejžádanější hollywoodské herečky. Bohužel však propadla závislosti na drogách, a tak byl její kariéře brzy konec. Bývalou hvězdu komedií byste už dnes možná ani nepoznali. Kde je jí konec?
svetzeny.cz

Závislost na drogách a zbavení svéprávnosti

Veřejnost začala tušit, že se s Amandou něco děje, když natáčela film Hall Pass. Vysoké množství léku, které brala způsobilo, že byla na place roztěkaná a nebyla schopna si zapamatovat své repliky. Nakonec z natáčení filmu sama odstoupila, ačkoliv se tradovalo, že byla kvůli svým stavům vyhozena. V roce 2010 natočila svůj poslední film Easy A, po jehož premiéře se rozhodla nadobro opustit filmový svět.

V té době začala pociťovat vyhoření a postrádala smysl života. Uchýlila se proto k užívání dalších drog. V roce 2012 byla obviněna z řízení pod vlivem návykových látek, za což dostala tříletou podmínku. A dál se to stupňovalo. Od nelegálního držení marihuany až po založení požáru na příjezdové cestě jejích sousedů. Po těchto událostech byla Bynes hospitalizována a zbavena svéprávnosti, kterou za ni dočasně převzala její matka. Amandu to ale nezastavilo a své zvláštní výlevy filtrovala na sociální síti Twitter, čímž k sobě přitáhla ještě větší mediální pozornost.

Diagnóza vše vysvětlila

Zvláštní chování hollywoodské hvězdy se přeci jen vysvětlilo. Byla jí diagnostikována bipolární a maniodepresivní porucha, což je velmi závažné psychické onemocnění. Po několikaleté hospitalizaci v psychiatrické léčebně a pobytu na odvykací kůře se Bynes za své chování veřejně omluvila a přiznala užívání drog a dalších léků.

Pěvkyně Ema Destinová milovala okultismus: Doma vyvolávala duchy a měla oltář z lebek

Celý svět zná Emu Destinnovou (†51) jako vynikající pěvkyni, která dobyla ty nejznámější operní domy. Žena s hlasem jako zvon ale měla velkou vášeň, kterou by u ní asi nikdo nečekal. Velmi ji přitahovalo veškeré tajemno a propadla okultismu. Z cest si vozila prazvláštní suvenýry a na svém zámečku prováděla spiritualistické seance.
svetzeny.cz

Amanda se po 13 letech rozhodla otevřeně mluvit

K herectví už se sice Amanda vrátit nechce, ovšem neztrácí naději na nový život. Na ulici byste jí už nejspíše nepoznali, její vzhled se poměrně dost změnil, čehož si všimli i její skalní fanoušci. Bynes posléze přiznala, že podstoupila plastiku obličeje, konkrétně blefaroplastiku kožních záhybů a očního koutku. Dle jejích slov to byla jedna z nejlepších věcí, které mohla pro své sebevědomí udělat. Její zdravotní stav se zlepšil natolik, že jí byla loni vrácena její svéprávnost. Vypadalo to, že je vše na dobré cestě, ovšem v březnu tohoto roku se stal další incident. Amanda byla viděna, jak úplně nahá bloudila ulicemi Los Angeles. Projíždějícímu řidiči, kterého zastavila sdělila, že prožívá psychickou epizodu a posléze si sama zavolala záchrannou službu. Následně byla hospitalizována na psychiatrii.

Jejím snem bylo zlepšovat se ve svém studiu na kosmetické škole a stát se nehtařkou. Zároveň se loni začala věnovat i tvorbě podcastu, kde účinkuje se svým kolegou. Snaha o nový začátek je tedy silná a doufejme, že bude silnější, než Amandiny zvláštní výlevy a incidenty.

 

Jak se změnila Amanda Bynes v průběhu let?
Zdroj článku